Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski Gdańsk 2018/2019

  • termin : 31 Grudnia 2018 - 01 Stycznia 2019
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Targ Węglowy
  • miejsce : Targ Węglowy
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.scenamuzyczna.pl
logo
A A

Gdańszczanie jak co roku będą mogli wziąć udział w szampańskiej i gorącej zabawie przygotowywanej podczas tegorocznej Gdańskiej Nocy Sylwestrowej na Targu Węglowym w Gdańsku.


Po życzeniach składanych sobie nawzajem po wybiciu na zegarach godzinySylwester Gdańsk 2018/2019 00:00 i wypiciu lampki szampana będzie można oglądać wyjątkowy pokaz sztucznych ogni, który trwa zwykle blisko 15 minut. Przygotowania do wystrzałowego widowiska trwają już od początku listopada m.in nad projektem i scenariuszem pokazu. Ostateczny montaż ładunków zajmie aż 48 godzin!


Planujących zabawę na Targu Węglowym, a mieszkających poza Gdańskiem, zapraszamy do przyjazdu nieco wcześniej. W tym roku miasto przygotowało bowiem wyjątkowe iluminacje świetlne, które dostarczą unikalnych wrażeń wizualnych.  Oprócz przystrojonych lamp i drzew pojawią się oryginalne akcenty nawiązujące do historii i charakteru Gdańska.


Organiztorem Gdańskiej Nocy Sylwestrowej są: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury oraz Scena Muzyczna Gdańsk.


Sylwester Gdański 2018/2019- Sylwester miejski pod gołym niebem


Gdańska Noc Sylwestrowa - fot. UM GDAŃSKPo koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańcom i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne. Kto wystąpi jako Prezydent Gdańska - tego jeszce nie wiemy...


O północy - Wielki Pokaz Fajerwerków! Pokaz sztucznych ogni - uzupełniony muzyką - będzie trwał ok. 15 minut. Przygotowania do tego wyjątkowego widowiska trwają zazwyczaj już od początku listopada. Sam montaż ładunków pirotechnicznych zajmuje 2 doby!


UWAGA - sztuczne ognie najlepiej oglądać ze szczytu Góry Gradowej - tutaj, górującej nad Śródmieściem.


Nie trzeba martwić się o powrót z zabawy sylwestrowej. Zakład komunikacji miejskiej tradycyjnie uruchamia dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.


 Sylwestrowy Konkurs Butelkowy  Dobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiasto


Rada Miasta Gdańska tradycyjnie zorganizuje "Sylwestrowy Konkurs Butelkowy" dla zachęcenia Gdańszczan do ekologicznej zabawy - szczególnie podczas nocy sylwestrowej. Aby wziąć w nim udział wystarczy wrzucić puste, szklane opakowania po napojach do oznakowanych pojemników stojących na Targu Węglowym oraz przy Zielonej Bramie.


 Sylwester Gdańsk 2018/2019 - zapraszamy do dobrej i ekologicznej zabawy!


GDYŃSKA NOC SYLWESTROWA 2018/2019 - jest tutaj
OFERTY SYLWESTROWE W POMORSKIM - są tutaj
Ciekawostki - najsłynniejszy i największy sylwester miejski odbywa się w Nowym Jorku na Times Square. Impreza pierwszy raz miała miejsce  w 1904 roku i łączyła wówczas zabawę sylwestrową z promocją otwarcia nowej siedziby słynnej gazety New York Times. Nowojorski sylwester gromadzi obecnie co roku około miliona mieszkańców i turystów podziwiających m.in występy największych gwiazd świata muzyki.


Największa zabawa sylwestrowa na świecie z blisko 3 milionową publicznością ma miejsce na plaży Copacabana w Rio de Janeiro.


Sztuczny stok narciarski GdańskImprezy 2018