CSIO 5* Sopot 2017 - Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach

  • termin : 08 Czerwca 2017 - 11 Czerwca 2017
  • miasto : Sopot
  • ulica : Polna 1
  • miejsce : Hipodrom Sopot
  • bilety : 5 - 20 zł
  • www : http://www.csio.sopot.pl
logo
A A

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że Fédération Equestre Internationale (FEI) przyznała Polsce prawo organizacji zawodów jeździeckich w najwyższej światowej randze 5*.

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO 5* Sopot 2017 odbędą się w dniach 8 - 11 czerwca na sopockim Hipodromie.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu. Gwarantujemy niepowtarzalną atmosferę i niezapomniane emocje podczas śledzenia zmagań najwybitniejszych jeźdźców świata.


Zawody w skokach CSIO SopotSkrót CSIO pochodzi z języka francuskiego, który jest oficjalnym językiem Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI i oznacza „Concours de Saut International Officiel”, w tłumaczeniu na język polski  - „Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach”. Pierwsze tego typu zawody odbyły się w Polsce w 1927 roku. Od 2009 roku, po krótkiej przerwie, Sopot jest ponownie gospodarzem tego wydarzenia.


Elita zawodników w skokach przez przeszkody zaprezentuje się widzom w 11 konkursach. Jak co roku sporych emocji dostarczy Puchar Narodów FEI Nations Cup TM o Nagrodę LOTTO, gdzie czteroosobowe zespoły będą rywalizować drużynowo pokonując tor przeszkód o wysokości 150 cm. Konkurs ten podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym liczy się czas i precyzja przejazdu. W najlepszej sytuacji będzie drużyna, w której wszyscy zawodnicy pokonają parkur bez strącenia przeszkód. Do drugiego nawrotu przystąpi tylko osiem drużyn, które uzyskały najlepszy wynik i to właśnie one powalczą o tytuł najlepszej drużyny CSIO5* w Sopocie.

Ukoronowaniem czterodniowych zmagań będzie niedzielny konkurs Grand Prix o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Ranga zawodów zobowiązuje. W puli nagród organizatorzy, dzięki wsparciu Miasta Sopot, Partnera Głównego - LOTTO i wielu wspaniałych sponsorów, przygotowali 1 620 tysięcy złotych. Tak premiowane konkursy powodują, że rywalizacja z pewnością będzie wyrównana i na najwyższym poziomie. Na masztach wokół sopockiego Hipodromu zobaczymy flagi Austrii, Belgii, Czech, Wielkiej Brytanii, Węgier, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Portugalii, Rosji, Holandii, Polski i USA - w jej zespole wystartuje aktualnie 17 w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) Laura Kraut. Ta utytułowana amazonka ma w dorobku złoty medal wywalczony podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

CSIO5* to nie tylko wielkie wygrane i sport przez duże "S". To także liczne pokazy i atrakcje dla publiczności, które sprawią, że ten czerwcowy weekend na długo zapadnie w jej pamięci. W przerwach między rywalizacją sportową na konkursowej arenie pojawią się prawdziwi ułani, łuczniczka konna oraz Blanka Satora ze światowej klasy show. Celebrując to wspaniałe święto sportu organizatorzy postanowili wzorem roku ubiegłego zaprosić na sopocki Hipodrom złotych polskich medalistów igrzysk olimpijskich, dla których będzie to możliwość spotkania z fanami, rozdania autografów i obejrzenia wspólnie zmagań jeździeckich podczas CSIO5*.


Swoją obecność potwierdzili już: Paweł Nastula, Michał Jeleński, Jerzy Rybicki, Dariusz Goździak, Edward Skorek, Wojciech Fortuna, Lech Koziejowski, Andrzej Wroński, Leszek Blanik, Adam Korol, Ryszard Wolny, a niewykluczone, że dołączą do nich kolejne gwiazdy.


PROGRAM

Czwartek 8.06.2017

10.00 Konkurs nr 1 o Nagrodę Olivia Busines Centre, pod patronatem magazynu Hodowca i Jeździec
Pokaz jeździecki

14.00 Konkurs nr 2 o Nagrodę Saur Neptun Gdańsk i Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, pod patronatem magazynu Prestiż
Pokaz jeździecki

18.00 Konkurs nr 3 o Nagrodę firmy Energa, pod patronatem magazynu Świat Koni

Piątek 9.06.2017

08.00 Konkurs nr 4 o Nagrodę Power of Gold, pod patronatem magazynu Esquire
Pokaz jeździecki

11.00 Konkurs nr 5 o Nagrodę Poczty Polskiej, pod patronatem Gazety Bankowej
Pokaz jeździecki

14.00 Konkurs nr 6 Puchar Narodów FEI Nations Cup o Nagrodę LOTTO
Pokaz jeździecki

Sobota 10.06.2017

08.30 Konkurs nr 7 o Nagrodę firmy Oceanic, pod patronatem magazynu Monogram
Pokaz jeździecki

12.00 Konkurs nr 8 o Nagrodę Longines i Puchar Cosmopolitan, pod patronatem magazynu Viva
Pokaz jeździecki

16.30 Konkurs nr 9 o Nagrodę Banku Pekao SA i Puchar Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, pod patronatem Wirtualnej Polski

Pokaz jeździecki

Niedziela 11.06

09.00 Konkurs nr 10 o Nagrodę PZU, pod patronatem trójmiasto.pl
Pokaz jeździecki

13.45 Konkurs nr 11 Grand Prix o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
W przerwie konkursu parada Polskich Mistrzów Olimpijskich.

Bilety w cenie od 5,00 do 20,00 zł dostępne w przedsprzedaży na stronie www.tixer.pl oraz w kasach Hipodromu, przy ul. Polnej 1 w Sopocie w trakcie trwania imprezy.