Globaltica World Cultures Festival 2017

  • termin : 19 Lipca 2017 - 23 Lipca 2017
  • miasto : Gdynia
  • ulica : Świętopełka
  • miejsce : Park Kolibki
  • www : http://www.globaltica.pl
logo
A A

Globaltica Gdynia19-23 lipca 2017 to dni, kiedy w Gdyni zapanuje kultura z czterech stron świata.
GLOBALTICA World Cultures Festival odbędzie się w tym roku już po raz trzynasty.


Globaltica to wyjątkowe wydarzenie na polskiej mapie festiwalowej z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim, organizatorzy sprowadzają do Gdyni bywalców największych europejskich festiwali i zdobywców ważnych dla muzyki world nagród. Festiwal z założenia poszukuje tych obszarów, gdzie kulturowe korzenie spotykają się z nowoczesnością, pokazując, że to co tradycyjne może być modne i pożądane we współczesnej kulturze.


Festiwal nieprzerwanie rozwija się na wszystkich płaszczyznach. Globaltica to od początku istnienia nie tylko święto muzyki world na najwyższym poziomie, ale kilka tygodni imprez towarzyszących – wystaw, warsztatów, spotkań filmowych i literackich czy dyskusji poruszających społeczne i polityczne wątki. Dzięki takim działaniom festiwal zyskał interdyscyplinarny i wielokulturowy charakter, jedyny w swoim rodzaju pośród podobnych wydarzeń kulturalnych.


Od początku ideę festiwalu stanowiło promowanie otwartości na świat i jego kulturowy pluralizm. Tę otwartość wspiera także niezobowiązująca, piknikowo-plenerowa formuła festiwalu. Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodaje też niezwykła oprawa – w zabytkowym Parku Kolibki, zielonej enklawie w środku Trójmiasta przez trzy letnie dni można piknikować, słuchać starannie dobranych dźwięków i uczestniczyć w szeregu imprez.


XIII Edycja Festiwalu Kultur Świata odbędzie się w dniach 19-23 lipca w Gdyni.


PROGRAM GLOBALTICA 2016 - podamy wkrótce