Ladies' Jazz Festival - Gdynia 2018

logo
A A

Od 2005 roku w Gdyni odbywa się jedyny w Europie festiwal dam jazzu: w mieście, które powstawało jako okno na świat dla odradzającej się Polski w tym samym niemal czasie, co rodził się jazz. I jazz i Gdynia musieli się spotkać! Pierwsza edycja festiwalu miała w nazwie piwne logo, ale już następne dumnie i szczerze składają hołd kobietom kompozytorkom, wykonawczyniom, wspaniałym głosom i cudownym instrumentalistkom. Ladies' Jazz Festival udowadnia wszystkim niedowiarkom, że bez żeńskiego akcentu muzyka byłaby niemiłosiernie uboga, mniej ciekawa, gorsza…

Kolejna edycja festiwalu w oczywisty sposób skłania nas do retrospekcji, ale i do dalszych poszukiwań genialnych artystek, które za rzadko, albo nawet jeszcze nigdy nie występowały w Trójmieście czy w Polsce.


Pierwszą potwierdzoną gwiazdą planowanego na lato Ladies' Jazz Festival jest Melody Gardot. Jej imię wręcz wymusza najwyższy kunszt wykonawczy i artystka każdym nagraniem i koncertem potwierdza tę prawidłowość. Cały świat zna opowieść o Jej nadwrażliwości na dźwięk, powstałej po wypadku w 2003 roku. To stąd wziął się jej wizerunek: ciemne okulary, nieodłączna laska. W tym poniektórzy upatrują źródła jej geniuszu i perfekcji muzycznej. Bez względu na to skąd bierze się jej talent, jest wielki! A po babci - Polce odziedziczyła niezwykłą umiejętność szpetnego zaklęcia i miłość do polskiej kuchni, dzięki czemu prócz tego, że bogini, to absolutnie nasza i swojska!


Kup bilet


Program Ladies' Jazz Festival 2018 - wkrótce


                 Zapraszamy na Ladies' Jazz Festival 2018!


Noclegi w Gdyni - są tutaj


Atrakcje turystyczne Gdyni - są tutaj