Baltic Sail Gdańsk 2017 - Międzynarodowy Zlot Żaglowców

logo
A A

Żaglowce, rejsy, regaty, szanty… XXI edycja Baltic Sail Gdańsk 2017 odbędzie się, jak co roku, na przełomie czerwca i lipca.


Zlot Baltic Sail


Baltic Sail Gdańsk 2017Baltic Sail to międzynarodowe porozumienie podpisane przez największe miasta regionu Morza Bałtyckiego zainicjowane przez Rostok w 1991. Celem i założeniem pomysłodawców jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu  Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu. Obecnie do Baltic Sail należą: Kłajpeda, Gdańsk, Rostock, Karlskrona, Halmstad, Sassnitz i Świnoujście.


Baltic Sail Gdańsk


Idea organizowania zlotów żaglowców w Gdańsku powstała wraz z oddaniem do użytku Zlot żaglowców Gdańsk Trójmiasto 2017przystani jachtowej w centrum miasta. Pierwszy zlot odbył się w 1997 roku z okazji 1000-lecia Gdańska i spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Władze Miasta zachęcone sukcesem tego wydarzenia podjęły starania o przyjęcie w Gdańsku Regat Wielkich Żaglowców. Imprezę organizują Miasto Gdańsk i Fundacja Gdańska. W tym roku zlot odbędzie się po raz dwudziesty pierwszy, a towarzyszyć mu będą m.in. parada żaglowców na Motławie, festiwal Szanty pod Żurawiem oraz kolejna edycja regat Nord Cup. Baltic Sail Gdańsk jest laureatem plebiscytu Gdański Produkt Turystyczny 2013 – nagroda publiczności.


Impreza Baltic Sail to także okazja do zobaczenia Gdańska od strony wody - z pokładu wybranych żaglowców. Dla przykładu, w 2016 roku z możliwości rejsów po Zatoce Gdańskiej skorzystało ponad 2 tysiące osób. Marynarze udostępniali także tradycyjnie zwiedzającym niektóre jednostki zacBaltic Sail - zlot żaglowcówumowane u nabrzeży kanału Motławy.

Fanom białych żagli wiele emocji dostarczają organizowane w czasie zlotu żaglowców okolicznościowe regaty. Ogromną popularnością cieszą się z kolei widowiskowe inscenizacje historyczne z udziałem zabytkowych jednostek obsadzonych przez rekonstruktorów.


Zdjęcia z Baltic Sail - w galerii poniżej


Rejsy wycieczkowe statkami po wodach przybrzeżnych - są tutaj


 


PROGRAM zlotu żaglowców Baltic Sail Gdańsk 2017 - wkrótce 


Zapraszamy na Baltic Sail 2017 - Międzynarodowy Zlot Żaglowców w Gdańsku!


 Noclegi w Gdańsku - są tutaj