FETA 21. Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych 2017

  • termin : 13 Lipca 2017 - 16 Lipca 2017
  • miasto : Gdańsk
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.feta.pl
logo
A A

21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA odbędzie się w dniach 13 - 16 lipca 2017 na terenie Starego Przedmieścia i Dolnego Miasta.

FETA jest jFETA Gdańsk 2017ednym z największych i najbardziej znaczących plenerowych festiwali teatralnych w Polsce i tej części Europy, umożliwiającym mieszkańcom Gdańska i turystom poznanie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze plenerowym i teatrze tańca, zarówno polskim, jak i światowym. Prezentuje widzom w różnym wieku i o zróżnicowanym poziomie wykształcenia wartościową ofertę teatralną bogatą w oryginalne środki ekspresji artystycznej, komentującą współczesną rzeczywistość. Wydarzenie oferuje każdemu łatwy dostęp do międzynarodowej sztuki i przyczynia się do zwiększenia udziału społeczeństwa w kulturze.


Warto wspomnieć, że FETA otrzymała prestiżowe wyróżnienie międzynarodowej platformy kulturalnej „Europe for Festivals, Festivals for Europe (EFFE) - EFFE Label 2017-2018.

Letnia oferta kulturalna Trójmiasta jest bogata w wydFETA Gdańsk Festiwal Teatrów Ulicznycharzenia komercyjne, natomiast Festiwal FETA jest wydarzeniem prezentującym wysokiej jakości europejskie produkcje teatralne, łączy w sobie wysokie walory artystyczne z przystępną formą przyciągającą ogromne ilości widzów. Atrakcyjna formuła i darmowy dostęp do spektakli powodują, że widzem może być i jest każdy, niezależnie od poziomu wykształcenia, zamożności, czy świadomości kultury.

Organizator: Miasto Gdańsk, „Plama” Gdański Archipelag Kultury


Program 20. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych FETA 2017 - wkrótce
 21. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2017


Noclegi w Gdańsku - są tutaj 


Tanie noclegi Gdańsk Sobieszewo


Mykowa Góra - piękne miejsce na wakacje na Kaszubach!


Piękne miejsce na wakacje - Kaszuby - Mykowa Góra