Gdańska Choinka 2016

  • termin : 05 Grudnia 2016
  • godzina : 17.00
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Długi Targ
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.plama.art.pl
logo
A A

„Przypływam do Gdańska STOP Czekajcie na mnie na Zielonym Moście STOP 5. 12. 2016 r. godz. 17.00 STOP Do zobaczenia STOP Mikołaj”


Choinka Gdańsk Trójmiasto 2014


Gdańsk był pierwszym miastem gdzie w 1989 r. narodziła się tradycja zapalania światełek na drzewku bożonarodzeniowym ustawionym w centrum miasta.


Od 1999 r. Fundacja Choinki Gdańskiej oraz klub "Plama" wspólnie organizują zimowe imprezy plenerowe, do których należą: "Gdańska Choinka" i "Gdańska Wigilia".


Gdańska Choinka jest imprezą, która odbywa się każdego roku 5. grudnia. Poprzedza ją rozpisanie konkursu skierowanego do najmłodszych gdańszczan na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Nagrodzone prace ozdobią choinkę ustawioną na Długim Targu przy fontannie Neptuna. Na przygotowanej scenie ustawionej przy choince konferansjer wraz z Prezydentem Gdańska w oczekiwaniu na Św. Mikołaja przedstawia dzieciom i ich rodzicom historię imprezy i zdradza tajemnicę dlaczego Mikołaj przybywa do Gdańska co roku drogą morską.


Tegoroczna Gdańska Choinka mierzy blisko 25 metrów i waży ponad 4 tony. Wokół świątecznego świerka powstanie specjalny stelaż, na którym spocznie zadanie dźwigania ogromnej ilości ozdób. Liczby robią wrażenie, bo będzie to 70 świecących sopli, 480 dużych bombek, 420 metrów kolorowego łańcucha i około pół kilometra lampek choinkowych :-) Ubieranie choinki zajmie 2 dni.


Gdańska Choinka to wydarzenie, które odbywa się każdego roku 5. grudnia. WłaśnChoinka w Gdańsku - Długi Targie tego dnia zgodnie z wieloletnią tradycją Święty Mikołaj przypływa do Gdańska. Nasze miasto jest pierwszym przystankiem w jego podróży po Polsce. Na przybycie Mikołaja szykują się już zespoły wokalne z Pałacu Młodzieży, aktorzy Teatru FETA oraz wszyscy gdańszczanie, którzy rokrocznie wypatrują go z nabrzeży Motławy.  W tym roku nasz Gość odwiedzi także Dolne Miasto, które po rewitalizacji przyciąga tłumy nie tylko mieszkańców naszego miasta, zachwyconych urokiem tej okolicy.

Tradycyjnie wraz z MikołajeChoinka Małych Gdańszczan 2014 Gdańskm rozświetlimy lampki na Gdańskiej Choince i wręczymy nagrody w konkursie na najpiękniejszą ozdobę na Choinkę Młodych Gdańszczan, która stanie na Targu Węglowym.

Szanowni Państwo! Wypatrujcie łodzi Mikołaja na wodach Motławy i razem z nami rozświetlcie lampki na Gdańskiej Choince!


 


 


Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Fundacja Choinki Gdańskiej, „Plama” Gdański Archipelag Kultury

Partnerzy: Pałac Młodzieży, Żegluga Gdańska, Wolontariat Miasta Gdańska, MOSiR w Gdańsku.


Poniżej - zdjęcia z poprzednich lat z uroczystości zapalenia światełek na Gdańskiej Choince .


Zapraszamy do podziwiania Gdańskiej Choinki 2016!