21. Festiwal Szekspirowski 2017

logo
A A

Gdański Festiwal Szekspirowski  jest wiodącą tego typu imprezą w Europie. Jego historia sięga roku 1993, kiedy to po raz pierwszy odbyły się Gdańskie Dni Szekspirowskie. Gdański Festiwal Szekspirowski stał się inicjatorem Europejskiej Sieci Festiwali Szekspirowskich, w której skład wchodzą Festiwale Szekspirowskie z Polski, Rumunii, Węgier, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czech i Armenii. Siedziba sieci znajduje się właśnie w Gdańsku.

To wszystko sprawia, że Festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń teatralnych w Europie. Festiwal ma zasięg międzynarodowy i łączący prezentacje spektakli z całego świata z działaniami artystycznymi, warsztatami, spotkaniami z twórcami.


Festiwal odbywa się co roku, na przełomie lipca i sierpnia, w Trójmieście.


21. Festiwal Szekspirowski odbędzie się w dniach 28 lipca – 6 sierpnia 2017. Poprzedzać go będzie międzynarodowa konferencja szekspirologiczna ESRA Congress 2017, organizowana corocznie przez European Shakespeare Research Association, tym razem w Gdańsku, w partnerstwie z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim oraz Uniwersytetem Gdańskim. Dzięki tej kooperacji kilkuset wybitnych Szekspirologów z całego świata będzie mogło uczestniczyć w wydarzeniach festiwalu, oglądając również najciekawsze polskie inscenizacje szekspirowskie.

Najlepszy spektakl zostanie uhonorowany nagrodą Złotego Yoricka – wręczoną podczas 21. Festiwalu Szekspirowskiego.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Theatrum Gedanense oraz Gdański Teatr Szekspirowski.


Program 21. Festiwalu Szekspirowskiego Gdańsk 2017 - wkrótceNoclegi Gdańsk - są tutaj, Gdańsk Sobieszewo - tutaj, okolice Gdańska - tutaj