Hubertus w Stadninie Koni Kolano

  • termin : 28 Października 2017
  • miasto : Wieżyca - Kolano
logo
A A

Zapraszamy na kolejnego Hubertusa w naszej stadninie. Będzie on zarazem drugą rocznicą powstania szwadronu "Kaszuby" 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, który stacjonuje w SK Kolano. W ciągu dwóch lat działalności szwoleżerowie z Kaszub brali już udział w inscenizacjach i uroczystościach m. in w Warszawie, Łomiankach, Braniewie, Elblągu, Starogardzie Gdańskim czy Kościerzynie.


Hubertus Stadnina Kolano


Tradycyjnie odbędą się dwie gonitwy za lisem (dla początkujących i zaawansowanych), a poprzedzi je wspólny wyjazd w teren (jeźdźcy i zaprzęgi).

Hubertus Wieżyca Kolano 2017Na zakończenie odbędzie się inscenizacja historyczna. W tym roku będzie większa i bardziej profesjonalna. Oprócz naszych szwoleżerów weźmie w niej udział wielu zaprzyjaźnionych rekonstruktorów. Poza końmi zobaczycie też pojazdy i sprzęt wojskowy.


UWAGA - pod numerem tel. 603 855 388 odbywają się zapisy jeźdźców oraz chętnych na przejazd w zaprzęgu. Wspólna wycieczka w sobotę, w godzinach 10-12.

Czynne będą stoiska gastronomiczne.


PROGRAM HUBERTUSA 2017:


 9.00 - zbiórka uczestników Hubertusa na terenie Stadniny Kolano
10.00 - 12.00- wyjazd w okolice szczytu Wieżycy (jeźdźcy i zaprzęgi)
12.00 - początek imprezy na terenie Stadniny - zapraszamy publiczność!
12.30 - mała gonitwa za lisem dla początkujących
13.00 - wielka pogoń za lisem dla zaawansowanych (w pełnym galopie i cwale)
13.45 - rekonstrukcja historyczna "Narodziny oddziału Hubala - szalonego majora"
14.30 - wspólna biesiada przy ognisku


Podczas inscenizacji historycznej poznamy m. in historię powstania oddziału wydzielonego WP majora Hubala. Weźmą w niej udział jeźdźcy, kilkudziesięciu rekonstruktorów, a także motocykle i inny zabytkowy sprzęt wojskowy.


Zapraszamy na Hubertusa 2017 do Stadniny Kolano :-)