Smakuj Trójmiasto Vege Edition

  • termin : 10 Września 2017
  • godzina : 11.00 - 19.00
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Słowackiego 23
  • miejsce : Stary Maneż
  • bilety : 10 zł
logo
A A

10 września warto przyjechać do Gdańska i odwiedzić Stary Maneż, gdzie odbędzie się popularny trójmiejski festiwal kulinarny Smakuj Trójmiasto. Jest to już trzecia edycja Vege z jeszcze większą ilością dobrego jedzenia i atrakcji.

Takie wydarzenie ucieszy nie tylko wegetarian i wegan, ale każdego kto szuka odskoczni od mięsnego menu. Fani owoców, warzyw, strączków, tofu, hummusu i roślinnych słodkości będą zachwyceni. Nie zabraknie klasyków bezmięsnej kuchni, ale pojawią się także dania zaskakujące nawet wegetarian z długoletnim stażem. Każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno osoby na diecie tradycyjnej, jak i alergicy, osoby na dietach "pudełkowych", bezglutenowych, bezcukrowych.

Na festiwal przyjedzie ponad 40-u wystawców takich jak Krowarzywa, Bezmięsny mięsny, Veganise i wielu innych, żeby zaserwować m.in.: wegańskie dania główne, napoje, desery, przetwory. Nie zabraknie gadżetów związanych z kuchnią wege, m.in. książek związanych z dietą roślinną.

Odbędą się również pokazy gotowania i wykłady prowadzone przez znanych vlogerów: Karolinę Gawrońską (Savory or Sweet) i Orestesa Kowalskiego (Vegan Hero). Schronisko Dla Roślin oraz Bank Żywności zorganizują wyjątkowe warsztaty, na których będzie można stworzyć kulę kokedamę i dowiedzieć się, jak nie marnować żywności.

Odpoczynek i złapanie oddechu umożliwi joga na trawie lub wygodne leżaki, sofy i kanapy w piknikowej strefie relaksu na zewnątrz przygotowanej przez naszego partnera IKEA Polska.

Miłośnicy zwierząt będą mieli możliwość wesprzeć akcje charytatywne, a nawet przyprowadzić własne czworonogi i wziąć udział w zajęciach behawioralnych, które poprowadzi właścicielka szkoły dla psów Piąty Pazur.

Zabierz znajomych i rozsmakuj się w roślinnej kuchni!

WSTĘP
Koszt zakupu biletu wstępu to 10 zł*. Dzieci i młodzież do lat 17 zapraszamy bezpłatnie.
* płatność tylko gotówką