Siesta Festival 2018

logo
A A

Ósma edycja Siesta Festival zagości ponownie w Gdańsku! World music, fado, jazz, inteligentny pop, neocountry. Gwiazdy znane z cotygodniowych niedzielnych audycji radiowych Siesta, lubiane i podziwiane. Od początku program festiwalu współtworzy znany dziennikarz muzyczny Marcin Kydryński. Na festiwalu możemy spodziewać się muzyki podobnej do tej, którą prezentuje on podczas swoich audycji w radiowej TróSiesta Festival Gdańskjce.


Trójkowa "Siesta" Marcina Kydryńskiego to jedna z najpopularniejszych audycji radiowych. Jej ściśle autorskie wersje płytowe od lat nieodmiennie zapełniają listy bestsellerów i większość z nich otrzymała status Platynowej Płyty.


Siesta to fascynacja różnorodnością naszej Planety, to wieczne przenikanie się kultur, ich wzajemne przeglądanie się w sobie nawzajem, to spotkania ludowej spuścizny z współczesną, europejską harmonią i jazzową swobodą. Siesta Festival, jak i jego płytowe poprzedniczki to także miejsce dla prezentacji twórczej myśli fotograficznej, wychowanej w szkole National Geographic.

Podczas Siesta Festival 2018 nie zabraknie tak lubianych i wyczekiwanych kameralnych Nocy Fado i występów wspaniałych artystów z kręgu world music.


Wieczory Fado to stały punkt Siesta Festival. To intymne, niemal teatralne próby odtworzenia w Gdańsku atmosfery lizbońskich tawern i odbywających się w nich koncertów największych fadistów. Artyści grają i Tani hostel Gdańsk noclegiśpiewają między kolejnymi daniami, między stolikami, wchodzą w interakcje z publicznością, która jest na wyciągnięcie ręki, z każdej strony, jak to w prawdziwej tawernie. Wieczory Fado to niemal iluzjonistyczne przeniesienie entuzjastów kultury luzofońskiej do najwspanialszych miejsc w Lizbonie. Publiczność całej Polski wręcz walczy o możliwość uczestniczenia w tych wydarzeniach, niektórzy bywają na nich rok rocznie i codziennie na kolejnych wieczorach.


Koncerty będą się odbywały w salach Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance i w Klubie Parlament.


PROGRAM


Dotychczas potwierdzone gwiazdy festiwalu:


Niezwykle popularne, magiczne Noce Fado będą należały w tym roku do Fabii Rebordao.Dobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiasto
Entuzjaści otwartego, nie skonwencjonalizowanego fado nie mają dziś wątpliwości: obok bogiń: Marizy i Any Moury to właśnie Fabia staje się najciekawszą, odważnie poszukującą artystką gatunku

Drugą znaną już gwiazdą festiwalu jest współtwórca sukcesu sławnej Cesarii, niezwykle popularny na świecie i w Polsce Tito Paris, który po raz pierwszy w Polsce wystąpił na Siesta Festival 2012,
- Tito Paris to jeden z najbardziej charakterystycznych głosów muzyki świata, wraca na scenę Siesty po siedmiu latach nieobecności, by zaprezentować swój najnowszy długo wyczekiwany, bo aż 15lat, album pełen koladeiry, morny i słońca. Tito to pieśniarz, kompozytor, multiinstrumentalista. Pochodzi, jak i Cesaria Evora, z Mindelo.


 Zapraszamy na Siesta Festival Gdańsk 2018


Noclegi w Gdańsku - są tutaj