Zamek Krokowa

  • miasto : Krokowa
  • ulica : Zamkowa 1
A A

Zamek - Pałac w Krokowej - odbudowany w latach 90-tych zabytek mieszczący elegancki hotel i restaurację był rodową siedzibą von Krockow. Niesamowity los tego rodu sprawił, iż podczas II wojny światowej dwaj bracia walczyli po dwóch, różnych stronach frontu: jeden w armii niemieckiej, drugi w polskiej... Warto odwiedzić to miejsce w którym miesza się historia i współczesność. Tutaj ma swoją siedzibę Kaszubskie Centrum Spotkań Europejskich, które zarządza całym obiektem - otoczonym pięknym parkiem z fosą.


Hotel Krokowa, ul. Zamkowa 1, tel.  58 774 21 11


Załączona mapa satelitarna wyraźnie pokazuje w zbliżeniu założenia architektoniczne zamku, fosy i otaczającej zieleni, stanowiącej dzisiaj zaledwie ułamek ogromnego niegdyś parku zajmującego ponad 50 hektarów.


Zapraszamy do Krokowej!


Niełatwo jest opisać słowami atmosferę niezwykłych miejsc. Miejsc, w których nasze ślady krzyżują się ze śladami królów, arystokratów, filozofów i artystów. Niegdysiejsza siedziba rodu von Krockow mieści dziś przytulny, elegancki hotel. Zatrzymujący się tutaj mogą liczyć na spełnienie swoich oczekiwań, niezależnie od tego, czy szukają chwili wytchnienia, czy też pełnego uroku miejsca na dłuższy wypoczynek


Otoczony pięknym parkiem trzyskrzydłowy pałac to miejsce chętnie odwiedzane przez gości z całego świata. Trudno im się dziwić, skoro od lat znajdują tu niezwykle rodzinną atmosferę i wyjeżdżają z postanowieniem rychłego powrotu.
Jak każdy zamek, tak i ten w Krokowej ma swoją białą damę. Jest nią Luiza von Krockow, piękna i utalentowana hrabina, która jak nikt inny przyczyniła się do rozkwitu zamku w XVIII wieku.

               Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i odwiedzenia miejsca, gdzie tak łatwo jest puścić wodze fantazji i przespacerować się z hrabiną Luizą cienistą Aleją Filozofów...


Zamek Krokowa - hotel i restauracja


POKOJE HOTELOWE

Oferujemy Państwu łącznie 37 pokoi (ok. 70 miejsc noclegowych), w tym 20 na Zamku i 14 w oddalonym od niego o ok. 80 metrów nowoczesnym obiekcie - Podzamczu.
Wszystkie pokoje hotelu w Krokowej wyposażone zostały w łazienki, telefony, TV satelitarną i Internet. Gościom w apartamentach oferujemy dodatkowo minibarki. Dodatkowo, w recepcji, są dostępne na życzenie klienta: suszarka do włosów, żelazko, sejf. Oferujemy także usługę budzenia oraz możliwość skorzystania z faksu i kserokopiarki.

Noclegi Hotel Zamek Krokowa apartamentPokoje zamkowe dopasowane zostały do historii tego niepowtarzalnego miejsca. Stylowe wnętrza przenoszą Gości w przeszłość, zachowując jednocześnie wysoki standard i cenioną przez wszystkich wygodę. W starych murach postaraliśmy się bowiem połączyć to, co najlepsze w epokach minionej i współczesnej. Tak oto powstały wnętrza cieszące oko estetycznym wystrojem, ducha - aurą tajemniczości, zaś ciało - wysokim komfortem. Przytulne jedynki zapraszają samotnych gości do schronienia się w ich ścianach, przestronne dwójki idealnie nadają się do wypoczynku, a apartamenty z łożami francuskimi zadowolą nawet najbardziej wymagających gości.

Pokoje w Podzamczu prezentują nieco inny styl wystroju. Tu postawiono przede wszystkim na wygodę. Stąd funkcjonalne umeblowanie i potęgująca wrażenie przytulności pastelowa kolorystyka.RESTAURACJA

Od lat dwudziestych XX wieku aż do końca II wojny światowej palmę pierwszeństwa w zamkowej kuchni hrabiego von Krockowa dzierżyła wspaniała kucharka Pelagia Gawrońska. Do jej kuchni trafiały warzywa i owoce z zamkowego ogrodu i okazałe sztuki zwierzyny łownej. Czterej synowie starego hrabiego Döringa z pasją zajmowali się bowiem myślistwem.

Restauracja Zamek KrokowaDzisiaj tradycje kulinarne Pelagii kontynuowane są przez szefa kuchni. Także obecnie główną rolę w zamkowej kuchni odgrywa dziczyzna, z której szef kuchni wyczarowuje wyśmienite potrawy. Naszych gości zapraszamy w niezapomnianą podróż po krainie smaków i woni międzynarodowej, staropolskiej i regionalnej kuchni. Podróż zaczyna się od pobudzających apetyt przystawek, prowadzi przez smakowite zupy i dania główne, by zakończyć się przy pysznych deserach.

Do celu docieramy syci i zadowoleni z naszego wyboru. Odpoczywając możemy podziwiać przepiękną polichromię sufitową z XVIII wieku, która zdobi Restaurację Zamkową w jedyny w swoim rodzaju sposób.KAWIARNIA

Zamek Krokowa - kawiarnia zamkowaNasza kawiarnia, znajdująca się w stylowych wnętrzach zamkowego parteru, poleca smakowite desery i napoje. Pijąc aromatyczną kawę w pomieszczeniach kawiarenki, mogą Państwo podziwiać wspaniały barokowy piec z 1736 roku i siedemnastowieczną szafę gdańską - świadków historii pałacu. Zapraszamy do rozkoszowania się naszą atmosferą!

Godziny otwarcia: W sezonie (maj - wrzesień) od 11.00 do 22.00
           poza sezonem (październik - kwiecień) od 11.00 do 20.00

DRINK BAR "700 +"

Drink Bar 700+ Zamek KrokowaW tajemniczych podziemiach Zamku, które wymurowano na przełomie XIV i XV wieku, czeka na Państwa mroczne, lecz ciepłe i pulsujące życiem towarzyskim wnętrze naszego drink-baru "700 +". Tu przy szklaneczce najwyborniejszego wina lub fachowo przyrządzonego drinka, czeka na Państwa miła rozmowa, Ostrzegamy jednak: nadmierne spożycie alkoholu zaowocować może nagłym spotkaniem z naszą "białą damą", czyli hrabiną Luizą v uon Krockow, która po północy tradycyjnie spaceruje po korytarzach krokowskiego zamku.

CENTRUM BIZNESU

Nasz Zamek jest doskonałym miejscem nie tylko do wypoczynku, ale również do organizacji konferencji i szkoleń. Na potrzeby gości konferencyjnych oddajemy historyczne sale na pierwszym piętrze, w których spragnieni wiedzy znajdą doskonałe warunki do pracy i integracji. W pięciu wygodnych i funkcjonalnych salach konferencyjnych można z powodzeniem zorganizować szkolenie, konferencję, czy warsztaty.


Szkolenia i konferencje na KaszubachDo standardowego wyposażenia udostępnianego naszym gościom należą: rzutnik multimedialny, laptop, zestaw TV i Video, flipcharty, rzutnik do slajdów, rzutnik do folii oraz ekran. Chętnie pomożemy Państwu w kwestii nagłośnienia oraz pozostałej obsługi technicznej. Na życzenie klienta przygotowujemy również przerwy kawowe. Organizatorzy szkoleń, konferencji i spotkań biznesowych mogą liczyć na nasze pełne zaangażowanie i pomoc.


Staramy się oferować uczestnikom spotkań jak najwyższy komfort i wykwalifikowaną obsługę. Nasze długoletnie doświadczenie docenia wiele firm i instytucji. Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb i specyfiki grupy, starannie przygotowując każde spotkanie. Zapraszamy do kontaktu z nami. Proszę pamiętać, że niepowtarzalną i stymulującą atmosferę Zamku w Krokowej doceniali filozofowie, naukowcy i poeci. Po ich śladach i Państwo dotrą do zamierzonego celu...


MUZEUM W KROKOWEJ

W dawnej gospodzie wiejskiej „Pod księciem Mestwinem” mieści się jedyne w Polsce muzeum polsko-niemieckie. Tam, gdzie niegdyś znajdowała się sala taneczna, dziś można zapoznać się z historią i sztuką naszego regionu oraz obrazem skomplikowanych losów Kaszubów, Polaków, Niemców, czy Olendrów. U nas obejrzą Państwo zbiory etnograficzne, pamiątki po rodzinie dawnych właścicieli zamku, a także czasowe wystawy historyczne i artystyczne. Ponadto zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjno-kulturalnej.

Plaża Dębki - okolice KrokowejZamek w Krokowej stanowi idealną bazę wypadową na bliższe i dalsze wyprawy. Wokół znaleźć można bogactwo zabytków, pomników przyrody, piękno kaszubskich krajobrazów i liczne możliwości aktywnego wypoczynku. Można także zaplanować wycieczkę do Trójmiasta, helskiego fokarium czy w okolice Łeby, by zobaczyć słynne ruchome wydmy.

U nas, w sercu Północnych Kaszub poczują się dobrze miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i ci, którzy tęsknią za dobroczynną ciszą i błogim lenistwem. Wystarczy wyruszyć w drogę, aby natknąć się na widok zapierający dech w piersi, usłyszeć kaszubski język, poczuć we włosach morską bryzę, czy też przenieść się w czasie.


   
Do Zamku w Krokowej - zaprasza Państwa zarządzająca obiektem -
Fundacja Europejskie Spotkania Kaszubskie Centrum Kultury