Łeba - atrakcje turystyczne - przewodnik, noclegi

  • Miasto : Łeba, Nowęcin, Rąbka, Sarbsk
  • Ulica : Atrakcje turystyczne, imprezy, noclegi nad morzem - niesamowita Łeba zaprasza!
logo
A A

Herb ŁebyŁeba i jej sAtrakcje Łeby - wydmy SPN - fot. Kamerałynne atrakcje - wydmy - są niekwestionowanym, kultowym miejscem wypoczynku w Polsce. Owszem, w sezonie trzeba być przygotowanym na zatłoczone parkingi w centrum miasta. Ale tłumy wczasowiczów tak jak na zakopiańskich Krupówkach - są uzasadnione. Magnes jakim są unikalne w Europie wydmy potrafi przyciągać swoich fanów rokrocznie. A pustynne klimaty zdecydowanie warte są wysiłku i drogich czasem biletów wstępu. Wystarczy kilka kilometrów spaceru, by dać się uwieść przestrzeni, krajobrazom i nadmorskiej wolności. Poniżej przedstawiamy atrakcje turystyczne oraz imprezy w regionie.


Noclegi - Łeba i okolice - są tutaj...
Jak wczasy nad morzem - to w Łebie - fot. www.fotoleba.pl
Wiosną i jesienią - zapraszamy na jodowe kąpiele w morskim, energetycznym powietrzu.
Latem - na świeżo usmażone ryby pod parasolami, dyskoteki do białego rana i morskie, ekscytujące połowy. Zimą - na morskie kąpiele z członkami łebskiego klubu morsów.
Ale to nie wszystko. Sposobów na relaks - niezależnie od wieku - jest tutaj dużo, dużo więcej.
Co warto zwiedzić i zobaczyć w Łebie? 


Atrakcje w Łebie 


Dinozaury  i  największe w Polsce wydmy - czy to przypadek? Rodzinny Park Rozrywki ŁEBA PARKPark Rozrywki Łeba Park zaprasza na spotkanie z setką wielkich, prehistorycznych zwierząt. Niektóre dinozaury dojrzymy z daleka - najwyższy ma 13 metrów, a  najdłuższy 45! Inne potwory znienacka wyłonią się tuż przy kładce prowadzącej przez trzcinowe zarośla...


Łeba Park to prawie 20 hektarów terenu: ścieżek, mostów, kładek nad stawami, zagajników i plaćów. Na tym obszarze zbudowano mnóstwo konstrukcji i atrakcji - na których dobre poznanie - jeden dzień to zdecydowanie za mało. Minął kolejny rok i pojawiły się kolejne ciekawostki, których jeszcze nie widziałeś, więc sprawdź dokładnie czy znasz je wszystkie:

ŁEBA PARK atrakcje turystyczne park dinozaurów i pojazdy jaskiniowców Flinstonów
ścieżka edukacyjna oraz galeria skamielin i minerałów
Wioska Indiańska i gorączka złota (płukanie złota)
Zamek Strachu
skansen kuźnia
 małpi gaj, tratwy wodne, Water zorbing
2 place zabaw dla dzieci, wykopaliska archologiczne, kolejka bajkowa
Dino Kino i Kino 7D max
mini zoo, amatorski połów ryb
galeria bursztynowa, sklep z pamiątkamiPojazdy jaskiniowców ŁEBA PARK
parking, gastronomia
animacje dla dzieci – dookoła świata ze Spryciulą Zwinniulą
Pirackie potyczki z Jackiem Sparrowem, bajlandia
płukalnia złota w wielkim kanionie
 warsztaty rzemiosła - lepienie w glinie, papier czerpany, malowanie piaskiem
największe w Polsce pole do minigolfa, posiadające a 18 dołków i ponad 10 000 m2 powierzchni. Kolejna niesamowita frajda w cenie biletu
 Koło widokowe Łeba ParkIndiana Jones - edukacyjna gra terenowa.  Słynny poszukiwacz skarbów obdaruje każdego z Was tajemniczą mapą, dzięki której będziecie mogli odnaleźć poszukiwane informacje i odkryć tajemnice sprzed 1000 lat. Czekają na Was specjalne zadania.
4-torowa, wodna zjeżdżalnia pontonowa! Trasę o długości blisko 65 metrów pokonujemy w pontonie ślizgającym się po spływającej wodzie. Sucho i bezpiecznie zatrzymujemy się na specjalnym lądowisku. Niesamowite wrażenia, aż trudno opuścić to miejsce.
Duża NOWOŚĆ 2017 - także w cenie biletu - działa ogromne koło widokowe, z którego można obejrzeć panoramę całego parku oraz miasta Łeba. Przy dobrej pogodzie mozna dostrzec także łebskie wydmy na zachodzie czy latarnię Stilo w kierunku wschodnim.


JAK DOJECHAĆ - Łeba Park znDino Busy transport Łebaajduje się na obrzeżach Łeby; dojazd wskażą drogowskazy na pierwszym rondzie wjazdowym w Łebie - w prawo. Z centrum miasta kursują specjalne, bezpłatne Dino Busy, którymi mozna wygodnei dojechać do Parku. Więcej informacji o parku dinozaurów w Łebie - jest tutaj


Park Rozrywki Łeba Park - www.lebapark.pl
Nowęcin koło Łeby, ul. Kolonijna 24
tel: +48 600 145 300
email: lebapark@lebapark.pl        Ceny biletów, godziny otwarcia Parku - są tutaj

Rezerwacje animacji dla grup zorganizowanych w Łeba Park -  tel. 598 622 755
biuro@przygoda.lebork.com.pl


 Discovery Park - atrakcje dla dzieci i nie tylko, które poruszą Twoją wyobraźnię! Obserwujesz, podglądasz, uczestniczysz, tworzysz ... . W Discovery Parku znajdziesz pozytywne inspiracje, edukacyjne zabawy i bezpieczne rozrywki pełne emocji! UWAGA - co roku w sezonie przybywają nowe atrakcje!
• wakacyjna szkoła nauki jazdy dla dzieci 
• trampoliny EuroBungy
• basen z pływającymi motorówkami - pontonami


Inne stałe atrakcje Discovery Parku w Łebie:


Wystawa Łebskie Klocki
Łebskie Klocki Lego Łeba• makieta kolejowa ze kilkoma sterowanymi pociągami
• makieta CITY pokazująca życie miasta
• makieta z modelami GBC (widowiskowy transport w pętli kilkuset kolorowych piłeczek)
• 30 największych modeli budowli w historii firmy Lego®
• historia klocków Lego na przykładzie kolejnych zestawów (od 1976 roku) strażackich i policyjnych
• architektura - wszystkie budowle Lego® - projektowane przez znanych architektów
• interaktywne modele sterowane przez dzieci pilotami (kilkanaście sztuk)
• robotyka - prezentacja robotów skonstruowanych przez słupskich uczniów
• Lego® Fusion - nowość w Europie - połączenie z przestrzenią wirtualną ...
• ogródek budowlany - 200 m2 z klockami do budowania na miejscu różnych konstrukcji


Race Horse
Race Horse Discovery Park ŁebaDziki Zachód w Łebie za sprawą pięciu dzikich mustangów, na których można pomknąć (także we dwoje) przed siebie. Charakterystyczne kapelusze pomogą wcielić się w rolę prawdziwego kowboja, którym można zostać w Discovery Parku już w wieku od 3 lat.

 River AdventureRiver Adventure Discovery Park Łeba
Wody naszej indiańskiej rzeki poprowadzą śmiałków w stronę pilnie strzeżonych tajemnic Wielkiego Wodza. Do jednego canoe mogą wsiąść na raz 3 osoby, w wieku od 3 lat. Przejażdżka łodziami szczególnie w upalne dni będzie wybawieniem od słonecznego żaru. Wspaniała letnia przygoda w Łebie!

 Bumper Cars
Bumper Cars Discovery Park ŁebaNiesamowity zastrzyk adrenaliny dla młodszych i starszych wielbicieli mocnych wrażeń! Zwariowane, trudne o okiełznania pojazdy w postaci okrągłych, kolorowych pontonów pędzą w nieprzewidywalny sposób ... Wygodne siedzenia i pasy bezpieczeństwa pozwalają w pełni skupić się na wyjątkowej zabawie pełnej ewolucji, zderzeń i zaskakujących zwrotów. Wiek kierowców - już od 2 lat!


LEGO dla morświna
Morświn, zwany także przez rybaków bałtyckim delfinem, morską świnią lub morsunem należy do ssaków krytycznie zagrożonych wyginięciem. W ramach wspierania akcji odbudowy jego populacji (obecnie jest ich zaledwie ok. 450 sztuk) Discovey Park zaprasza do symbolicznego stworzenia jak największej ilości morświnów z klocków LEGO. Chętni będa mogli zakupić zbudowany model i w ten sposób wesprzeć Fundację WWF Polska, która działa na rzecz ochrony przyrody.


Discovery Park Łeba - www.discoverypark.pl
Łeba, ul. Leśna 3 (główne wejście na plażę)
tel. +48 501 337 465
e-mail: kontakt@discoverypark.pl        Ceny biletów, godziny otwarcia - są tutaj
Aktualności na profilu Facebook - są tutaj


 


KINO 7D to kino najnowszej generacji dostarczające wszystkim naszym zmysłom niesamowitych doznań. Oprócz dotychczas znanych efektów filmu 3D (trójwymiarowego), nasze kina oferują dodatkowe wrażenia podczas oglądania filmu – 7D (dimension). Podczas seansu filmowego nasz Widz czuje:

Kino 7D Max Łeba   zapach,
   temperaturę,
   bryzę wody,
   powiew powietrza,
   bąbelki,
   meranie po nogach,
   dotyk na plecach i w siedzisku,
   wibracje i zmianę pozycji

a do tego doskonałe nagłośnienie wydobywające się z głośników umieszczonych (dla spotęgowania efektu) przy uszach. Tu trzeba być i to trzeba przeżyć, bo trudno to sobie wyobrazić. Dodatkowe efekty kina 7D zawdzięczamy specjalnym, zaawansowanym technicznie fotelom, poruszającym się w kilku płaszczyznach.

Zobacz to, poczuj to! 15 tytułów do wyboru – od kolorowych produkcji dla najmłodszych (od 5 lat) do mrożących krew w żyłach horrorów. Aktualne promocje i wszystkie inne ciekawostki zdradzi Wam obsługa kina...

Zapraszamy na filmowe atrakcje do kina 7D w Łebie przy ul. Morskiej 2 obok kina Rybak.  
Czynne od godz 10.00 do 22.00
Centrum Rezerwacji: tel. +48 796-283-445  Więcej informacji na www.kino7dmax.pl


 


Konie - miłośnikow jazdy konnej zapraszamy do Nowęcina - niemal dzielnicy Łeby. Znajduje się tutaj znana stadnina i ośrodek jeździecki Maciukiwicz. Hodowane tutaj konie są przygotowane do profesjonalnej nauki jazdy oraz doskonalenia umiejętności jeździeckich i sportu. Całoroczny hotel dla koni, kryta ujeżdżalnia, mini zoo dla dzieci, noclegi (ładne pokoje gościnne) - pozwalają na wygodną organizację wypoczynku. Stadnina Maciukiewicz oprócz nauki jazdy organizuje także niezapomniane rajdy konne, wczasy i obozy jeździeckie oraz kuligi.

Więcej o Stadninie Maciukiewicz (tel. 59 866 18 74) - jest tutaj


 


Łeba teżKrzywy Domek Łeba - Dom Do Góry Nogami ma swój Krzywy Domek, a dokładnie Piernikowy Dom do Góry Nogami, który stoi (leży?) przy ulicy Św. Jakuba. Ta popularna atrakcja Łeby została obłożona piernikami, które nadają jej smakowity wygląd i w dzień i w nocy.  Wnętrza, które przyprawia o zawrót głowy, strzeża Baba Jaga. Specjalistka od latania na miotle nie miewa problemów z błędnikiem :-)


Wejście jest biletowane, ale grupy zorganizowane mogą liczyć na specjalne promocje.Piernikowy Dom Łeba atrakcje


Popularna atrakcja Łeby jest czynna w sezonie w godzinach 10 - 22. Poza sezonem w godzinach 10 - 18.


Łeba, ul. Św. Jakuba 6
tel. 533 285 380
e-mail: tiare@vp.pl


 


Labirynt 3D - największy w Polsce, stały labirynt jest nad morzem w Łebie! Zajmuje  powierzchnię 5 tysięcy m2. Wyposażony w platformy widokowe i 5 baz do zdobycia gwarantuje Atrakcje Łeba labirynt 3D nad morzemświetną zabawę na świeżym powietrzu. To także unikalna możliwość sprawdzenia swojej orientacji w terenie.
Druga konstrukcja to klasyczny, kolorowy labirynt dla najmłodszych dzieci.
Trzeci labirynt - praktycznie dwuwymiarowy - jest ułożony z darni.


Z myślą o każdym  zwiedzającym w przedziale wiekowym od 1 do 101 lat, zbudowano tutaj Magiczny Ogród Gier w rozmiarze XXL. Kilkadziesiąt gier zręcznościowych, logicznych i łamigłówek pozwoli przypomnieć sobie dawne czasy lub odkryć coś nowego spoza ekranu typowej konsoli.Animacje dla dzieci - to kolejna atrakcja Labiryntu Park Łeba. Grupowe zajęcia z profesjonalnym animatorem pozwalają zająć dzieci nawet na 2-3 godziny. W zależności od zainteresowań i wieku polecamy trzy ciekawe scenariusze tematyczne:

• Burzliwe dzieje Pirata Rabarbara
• Labirynt harrego Pottera
• Śladami Kaszub

Na miejscu działają także:Labirynt Park Łeba atrakcje
- plac zabaw dla dzieci
- pole do gry w boule
- wypożyczalnię wózków drewnianych dla dzieci
- kawiarnia z małą gastronomią i pamiątkami
- bezpłatny parking


Ceny biletów wstępu - sa tutaj


Labirynt Park Łeba
Łeba, ul. Wspólna (koło Polomarketu) - czynny V - X
tel. 724 801 234
www.labiryntparkleba.pl             Dojazd, więcej zdjęć - jest tutaj


 Marina jachtowa w ŁeMarina jachtowa w Łebie-  fot. Kamerabie - bodaj najlepsza w Polsce dzięki rozbudowanemu zapleczu sanitarnemu oraz usługowemu. Zbudowana pod koniec lat 90. jest dumą miejscowych władz i miejscem, gdzie można zobaczyć piękne jednostki - łodzie, jachty (do 18 m długości) i motorówki (do 24 m) Łącznie może ich tu zacumować ok. 120 sztuk.

Mini ZOO - w Łebie, przy ul. Relaksowej 67, tel. 609 263 018. Takie miejsca są oczywiście szczególnie popularne wśród wielbicieli małych zwierzątek. Znajdą tu oni m.in. kucyki, króliki, owieczki i ptaki ozdobne.. Zwierzęta są oswojone z tłumami i niepłoszone dają dużo radości, tak dużym, jak i m ałym zwiedzającym. Czynne w okresie maj - wrzesień, w godz. 10-20.


Morskie kąpiele - dodają zdrowia i wigorMorsy z  Łebyu niezależnie od pory roku. Latem więcej frajdy sprawiają bryzgające fale robiące świetny masaż. Wiosną i jesienią popularne są spacery i zdrowotne oddychanie jodem, którego w tym czasie jest najwięcej w powietrzu. Ale zimą też znajdziemy amatorów kąpieli. W Łebie działa prężny Klub Morsów. Ich sezon tradycyjnie trwa od października do marca.


 


Muzeum Iluzji - Illuzeum Łeba - interaktywna wystawa z ponad setką eksponatów z dziedziny optyki i fizyki, które zaskakują, bawią i przy okazji edukują. Ciekawość zwiedzających pobudzają dziwne obrazy, paradoksy, optyczne iluzje i triki, np. umożliwiające zrobienie sobie wyjątkowego selfie... Prezentowane są także różne zabawki, w Muzeum Iluzji Łeba - ILLMUZEUMtym zabytkowe z XIX wieku. Zobaczycie tutaj m.in:


   ZOETROP - pierwszy na świecie zmieniacz obrazów
 ■  kalejdoskop gigant
 obrazy 3D i hologramy
  uciekające skrzaty - nie do policzenia...

i wiele innych ciekawostek. A to co zwiedzający lubią chyba najbardziej, to możliwość dotykania w muzeum. I tak jest w Illmuzeum w Łebie - można dotykać, układać, przestawiać, kręcić i bawić się!

Illuzeum
Łeba, ul. Kościuszki 67
Tel. 502 329 066
Ceny biletów - są tutaj
Godziny otwarcia - są tutaj
www.illmuzeum.pl


 


Muzeum motyli - fot. Tomasz FalkiewiczMuzeum Motyli - prywatne muzeum zostało otwarte w Łebie w 1998 roku przez Tomasza Falkiewicza. Jego siedziba znajduje się w centrum miasta obok Kina Rybak. W swojej kolekcji posiada zbiór ponad 3000 motyli z całego świata, gromadzonych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie. Najstarsze prezentowane gabloty i okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie do dnia dzisiejszego przetrwały dwie wojny światowe. Na wystawie można zapoznać się z najciekawszymi zjawiskami występującymi w tym niesamowitym pełnym kolorów i różnorodności kształtów świecie motyli.


 Łeba, ul.Morska 1, tel. 502 329-066
Godziny otwarcie, bilety - patrz - www.muzeummotyli.plObraz Maxa Pechsteina - w kościele Wniebowziecia NMP w Łebie (wśród łebian popularnie - Św. Mikołaja). Oryginalne, jedyne dzieło religijne wielkiego ekspresjonisty niemieckiego z Grupy die BrUcKe, który namalował je po zakończeniu II wojny światowej. Sam kościół jest najstarszą budowlą Nowej Łeby. Stara bowiem została 2-krotnie zniszczona przez rozszalały żywioł sztormów ponad 400 lat temu. We wnętrzu kościoła na uwagę zasługuje także figura srebrnego Dorsza (po kaszubsku - Pomuchla) ofiarowanego przez rybaków papieżowi, Janowi Pawłowi II. Przy okazji warto przypomnieć, że miejscowy Pomuchel to największe i najpyszniejsze w Polsce Święto Dorsza.Power Park Łeba - rozbudowany park rozrywki nad morzem - miejsce szaleństw, spotkań, rywalizacji, zabawy - atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
W malowniczym zakątku Łeby, na obszarze dwóch hektarów znajdują się tutaj:

Power Park Łeba - atrakcje nad morzem- wspaniały tor gokartowy (długość ok. 400 m)
- park linowy (6 tras o różnym stopniu trudności)
- wielki skok wahadłowy (14 metrów - 4 piętra)


- pole do gry w paintball,
- tor off - road (długość ok. 600 m)
- kids park
- strzelnicę, ścianka wspinaczkowa wys. 8 m
- zaplecze gastronomiczne.

Park przygody w Łebie jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek. Rodziny, grupy młodzieży, grupy sportowe, turyści indywidualni - każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Bawią się są tutaj zielone szkoły oraz uczestnicy imprez integracyjnych lub okolicznościowych (np. podczas urodzin, poprawin lub wieczorów kawalerskich).

Dewizą Power Parku są: Bezpieczna Zabawa i Profesjonalizm, dlatego wszystkie atrakcje oraz wykorzystywany sprzęt (firmy Sodi, Petzl, Tipmann) posiadają odpowiednie certyfikaty (m.in. Bezpieczny Park Linowy) oraz spełniają wysokie normy bezpieczeństwa.
Nad bezpieczeństwem Gości czuwa kilkunastu wykwalifikowanymi instruktorów, którzy szkolą wszystkich korzystających z atrakcji parku przygody.


Power Park - atrakcje


Gokarty

Profesjonalny tor gokartowy, o długości ok. 400 metrów, posiada profilowane zakręty, bandy zabezpieczające  oraz ogrodzenie. Unikalny kształt toru sprawia, że jazda po nim wyzwala dużą adrenalinę i przypomina rywalizację formuł wyścigowych. Tor wyposażony jest w system pomiaru czasu oraz system świateł sygnalizacyjnych. Dla kibiców – trzy mostki widokowe nad torem


Gokarty nad morzem - Łeba - Power ParkDo dyspozycji jeżdżących są gokarty firmy SODI RX7 SchumiKart z silnikami 200 cc oraz 6.5 KM. Gokarty posiadają regulowane fotele co pozwala na korzystanie z nich zarówno przez starsze dzieci jak i dorosłych. Obsługa toru zapewnia również kombinezony (także przeciwdeszczowe) oraz certyfikowane kaski.


Wersja specjalna - karty dwuosobowe oraz unikalne zabawki dla maluchów. Więcej o torach i sprzęcie - jest tutaj

Park Linowy

Power Park dysponuje 6 trasami oraz specjalną trasą szkoleniową - dla nauki asekuracji tuż nad ziemią. Nie potrzebne jest żadne doświadczenie i obycie ze sprzętem alpinistycznym. Nad bezpieczeństwem czuwają przeszkoleni instruktorzy.

Trasa MALUCH (długość 50 m) – dla dzieci od lat 3. Dzieci przemieszczają się między domkami umieszczonymi na drzewach, pokonując przeszkody na wysokości 1-2 m. zabezpieczone siatką całkowicie chroniącą przed upadkiem, nie wymagającą dodatkowej asekuracji. Konstrukcja trasy rozwija zmysł równowagi oraz koordynację ruchów. Więcej - tutaj


Trasa ŻÓŁTA (długość 42 m) - zaprojektowana z myślą o starszych dzieciach. Doskonała na rozpoczęcie przygody w parku linowym, dostępna


 dla młodzieży i dorosłych. Lina asekuracyjna na tej trasie została umieszczona trochę niżej, aby niższe osoby mogły samodzielnie przepinać karabinki. Więcej - tutajPark linowy nad morzem w Łebie - Power ParkTrasa ZIELONA (długość 76 m) – dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Trasa której przeszkody pokonujemy będąc przypiętym do liny asekuracyjnej na całej długości trasy. Przeszkody rozmieszczone są na wysokości 2-4 m. Trasa dla osób pragnących oswoić się z przeszkodami przed wejściem na wyższe poziomy. Więcej - tutaj

Trasa NIEBIESKA (długość 62 m) – jedna z trzech wyżej lokowanych tras, polecana dla młodzieży i dorosłych. Nazywana SPRAWNOŚCIOWĄ. Bardzo lubiana ze względu na różnorodność ćwiczeń. Więcej - tutaj

Trasa CZERWONA (długość 246 m) – ZJAZDOWA, polecana dla młodzieży oraz dorosłych. Rozpoczyna się, najdłuższym w okolicy, 120 m. zjazdem tyrolskim. Niesamowite emocje i widoki - start z wzniesienia na wysokości 20 m.n.pm. Więcej - tutaj


Trasa CZARNA (długość 158 m) - przeznaczona jest dla tych, którym po przejściu poprzednich tras wciąż brakuje emocji a mają wystarczająco dużo siły by ją przejść. Więcej - tutaj


ŚCIANKA WSPINACZKOWA - na terenie parku linowego jest także ścianka wspinaczkowa o wysokości 8 metrów. Więcej - jest tutaj

Tor OFF-ROAD

Off road nad morzem - Power Park zaprasza do ŁebyTor OFF-ROAD to 600. metrowy tor przygotowany do jazdy czterokołowcami buggy oraz quadami. Tor jest wygrodzony i zabezpieczony. Cechuje go duże zróżnicowanie terenu- podjazdy, piszczyste wzniesienia, boczne nachyły i szybkie zjazdy.


Posiadany sprzęt to czterokołowce buggy z homologacją do poruszania się po drogach publicznych o pojemnościach: 150cc i 250cc. Więcej o torze - jest tutaj

Skok wahadłowy

Konstrukcja na palach, której uczestnik w pełnej uprzęży alpinistycznej jest wyciągany na wysokość 14 metrów, a następnie oddaje bezpieczny skok w trajektorii wahadła. Duża adrenalina i mnóstwo zabawy. Więcej - jest tutaj


Paintball

Pole do gry w paintball jest miejscem odpowiednio wydzielonym i ogrodzonym siatką-kulochwytem. Jest usytuowane w niepowtarzalnej scenerii leśnej - pośród wzniesień, zarośli oraz piaszczystych wypłaszczeń, miejscami gęsto zadrzewionych, gdzie ustawiono także wiele sztucznych przeszkód. Umożliwia to rozgrywanie wielu scenariuszy bitewnych - tak przez profesjonalistów jak i debiutantów. Zapewnione niezawodne markery Tipmann i BT Combat, maski, mundury oraz tysiące kulek z farbą. Więcej - jest tutaj

Atrakcje dla dzieci Łeba - Kids Park - Power Park KIDS-PARK

Oprócz dziecięcej trasy MALUCH w parku linowym, przygotowany został plac zabaw dla dzieci. Znalazł się tam bajkowy tunel Papy Smerfa, 20 000 kolorowych piłeczek w krytym basenie, karuzele, huśtawki i inne urządzenia. Więcej - jest tutaj

Strzelnica


Strzelnica nad morzem - Power Park ŁebaCzterostanowiskowa strzelnica znajdująca się w wydzielonym miejscu parku pozwala na sportowe i rekreacyjne bezpieczne strzelanie z kilku rodzajów broni. Do dyspozycji są:
- łuki: bloczkowe i sportowe
- karabiny i pistolety pneumatyczne (popularne „wiatrówki”)
- repliki ASG, a wśród nich: AK-47 (Kałasznikow), kultowe amerykańskie M16, karabinek snajperski z celownikiem optycznym.   Więcej o strzelnicy - jest tutaj

Power Bar

Na terenie parku znajduje się dobrze wyposażony punkt gastronomiczny serwujący dania z rusztu, fast food, lody, gofry, napoje .
Jest także miejsce na ogniska, duży grill bankietowy; są wiaty biesiadne i namioty. Więcej - jest tutaj


www.powerpark.pl
Łeba, ul. Nadmorska 27
 tel. 603 555 285, tel. 607 177 037
 tel. 605 588 498


 


Rowery - Łeba to nie tylko piękne plaże!
Plaże Łeby zaliczane są do jednych z najpiękniejszych w Polsce. Urlopowicze godzinami przesiadują w słońcu obserwując fale Bałtyku rozbijające się o brzeg. Jednak po jakimś czasie siedzenie w miejscu zaczyna doskwierać i wiele osób chciałoby, aby plażowy koc zmienił się w, powiedzmy, rower. Samemu można dokonać takich czarów, udając się do najbliższego punktu Veloking.


Wypożyczalnia rowerów i gokartów Veloking posiada Wypożyczalnia rowerów gokartów Łebaswoje punkty na całym Pomorzu, w tym w dwa w Łebie. Jeśli wiec masz apetyt na poznanie miasta i okolic wskakuj na rower! Pojedź do pobliskiego Power Parku, dojedź na sam koniec falochronu, albo zrób sobie całodniową wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego. Jeszcze Ci się nudzi? Ruszaj do Sarbska, odwiedzić parkowe foki!
Nie przepadasz za rowerowym siodełkiem? Nic straconego. W Veloking można wypożyczyć też gokarty na pedały Berg, czołowego producenta tego sprzętu. Więcej informacji o tym sprzęcia znajdą Państwo tutaj. Gokarty zarówno dla dzieci jak i dorosłych są wygodne, bezpieczne i łatwe w obsłudze. Są świetną alternatywą dla popularnych jednośladów.

Nasze wypożyczalnie w Łebie:
ul. Szkolna 1b
ul. Morska 10
Kontakt w sprawie wypożyczenia: info@veloking.pl


 


 


Tarzan Park Łeba park linowy nad morzem


Tarzan Park  - Park Linowy. W Łebie znajduje się jeden z 5 obiektów tej firmy, dbającej o bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości codziennej obsługi odwiedzających park gości. Pozostałe trzy obiekty są w Jastarni, Szymbarku, Władysławowie oraz Barlinku. Więcej szczegółów po kliknięciu w nazwę trasy.


- Trasa "Zielona".........bez limitu wzrostu, dla przedszkPark linowy Tarzan Park Łebaolaka
 - Trasa "Żółta".............min. wzrost 110 cm
 - Trasa "Czerwona"....min. wzrost 140 cm
 - Trasa "Niebieska"....min.wzrost 140 cm


 Obiekty posiadają certyfikaty bezpieczeństwa PZA - Polskiego Związku Alpinizmu i FIAA - Międzynarodowej Federacji Towarzystw Alpinistycznych. Nasi Goście korzystają z naszej polisy O.C. ( T.U.i R.WARTA S.A.)


Łeba, ul. Do Rąbki 2 (kierunek ruchome wydmy)
tel. +48 / 783-715-978
www.tarzanpark.pl       Czynne, godziny otwarcia - są tutaj
Cennik - jest tutaj         Dojazd - jest tutaj       Współrzędne GPS: 54 45 36N, 17 32 25E


 


Port i promenada - nad rzeką Łebą oraz kanałem Chełst. To ulubione miejsce spacerów, gdzie można także usiąść przy stoliku, zjeść obiad lub kolację. W ciągu dnia przyjemnie jest obserwować przepływające łodzie i kutry, cumujące statki wycieczkowe. Do portu przylega najstarsza, nieduża, ale malownicza część miasta z małymi domkami rybackimi.
Rejsy morskie po BałtykRejsy wycieczkowe ŁEBAu dwoma statkami pasażerskimi GRYF i DENEGA  proponuje Żegluga Pasażerska z Łeby. Rejsy turystyczne po morzu są dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu tak dla dorosłych i jak i dla dzieci. Przyjemna morska bryza i przestrzeń aż po horyzont z jednej strony, a z drugiej widoczny piaszczysty brzeg, który zaprasza do lądowania jak na wyspie - to kolejne atrakcje pięknej Łeby - widziane tylko z pokładu statku...  Morskie rejsy wycieczkowe po Bałtyku trwają ok. 45 minut z możliwością przedłużenia. Dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób oraz kolonistów udzielane są rabaty. Dzieci do lat 3 płyną gratis.

W czasie rejsu jest możliwość sRejsy morskie po Bałtyku - GRYFterowania statkiem oraz zdobycia pamiątkowego certyfikatu "Wilka Morskiego". Na pokładzie działa bar z napojami zimnymi (m.in piwo) i ciepłymi. Statki wypływają również w rejsy czarterowe - na wycieczki, urodziny, sesje zdjęciowe, itp.  Na pokładzie Denegi, dodatkowych atrakcji dostarczy turystom pirat Criss Sparrow oraz jesgo urocza towarzyszka  - urocza piratka.  Oboje zarażają wszystkich swoją niespożytą energią i dobrym humorem. gdzie rządzi groźny pirat Cris Sparrow oraz jego towarzyszka, urocza piratka...
Aktualności na FB - są tutaj


Rezerwacje grupowe, dalsze informacje (ceny godziny rejsów, itp. pod numerami telefonówL
tel: 510 637 776, tel. 609 153 132


Denega (zabiera do 130 osób)  oraz Gryf (zabiera do 120 osób)   cumują przy ul. Abrahama, przy Nabrzeżu Pasażerskjim.  


 Popłyń z nami w rejs - przeżyj prawdziwą morską przygodę!!! 
 Rowery elektryczne - BikeSalon.plGdynia i WarszawaRowery elektryczne Gdynia

Rozmaitości - dzieci zwykle Łeba - atrakcje dla dzieci - Bajkowa Kolejkaokupują ogromne Czeskie Wesołe Miasteczko, które tradycyjnie gości latem w Łebie przy bulwarze. A bywa, że są i dwa lunaparki. Popularną rozrywką jest także przejażdżka wagonikami kolejki drogowej, kursującej po najciekawszej części Łeby. Niektórzy zaś wybierająKoncerty, dyskoteki - do białego rana! fot. Radosław Czyżewski cichutkie, elektryczne meleksy lub klasyczne bryczki. Dostępne są ponadtowodne zjeżdżalnie na plaży, quady, skutery, banany, motorówki, a także kręgle i korty tenisowe. A kiedy zapada zmrok - światłami i muzyką zapraszają do siebie dyskoteki i nocne kluby. Dynamiczna rozrywka sprawia, że łatwo wytrwać do białego rana. Wybór lokali jest naprawdę duży: każdy coś znajdzie dla siebie.

 


Ruiny kościoła Św. Mikołaja w Łebie - przy drodze do plaży (idąc od ul. TurystyczRuiny kościoła w Łebie - fot. Jacek Boboryckinej) W tym miejscu, 300 lat temu znajdował się rynek Starej Łeby. Przez stulecia mieszkańcy zmagali się z powodziami, sztormami i zwałami piachu, który zasypywał domy. W końcu udało się uregulować rzekę, zabezpieczyć brzegi morskie, ale miasteczko trzeba było przenieść na wschód. Ruiny powstałe po pożarze i prawdopodobnej, częściowej rozbiórce na wiele lat schowały się pod wydmą. Później wędrujące piaski oddały je z powrotem ludziom - prawie jak w Egipcie. Dzisiaj są symbolem upływającego czasu.

 


Maszty wraku West Star (w tle) - fot. Stadnina MaciukiewiczWrak "West Star " Morskie sztormy nieraz demolowały wybrzeże i niszczyły przy okazji statki spychane na mielizny. Jednym z nich jest pechowy duński transportowiec - "West Star", który z ładunkiem drzewa zatonął u polskich wybrzeży podczas burzy w 1984 roku. Spoczywa obecnie w pobliżu brzegu na wysokości miejscowości Ulinia (na wschód od Łeby ). Z wody, ok. 300m od brzegu, wystają obecnie już jedynie dwa kikuty masztów statku. Najłatwiej zobaczyć to miejsce zostawiając np. samochód na płatnym parkingu w Ulinii i dalej idąc w kierunku plaży czerwonym szlakiem ok. 3,5 km. Z Łeby to dłuższy spacer, bo ok. 9 km w jedną stronę.


 


RĄBKA - Wyrzutnia rakiet - 4 km na zachód Poligon rakietowy Rąbka koło Łeby - fot. Cezary Spigarskiod Rąbki (tel. 59 866 19 12) - kiedyś spokojnej wsi rybackiej (nie licząc morskich nawałnic, które ją czasem demolowały). Później, przejęta przez wojsko jeszcze przed II wojną światową - stała się niemieckim poligonem artyleryjskim  i prawdopodobnie rakietowym.  Miejscowe wydmy i setki hektarów czystego piasku świetnie nadawały się również do treningu przyszłych oddziałów Afrika Korps. Czy testowano tutaj rakiety - opinie są sprzeczne choć faktycznie znaleziono tutaj resztki np. konstrukcji Reinbote. Po wojnie latały tutaj rakiety meteorologiczne. Podobno próby były zbyt pomyślne i ówczesny wschodni sojusznik poprosił o ich przerwanie, aby nie prześcignęły jego technologii.
Dzisiaj turyści mogą obejrzeć w Rąbce muzeum broni, galerię, wystawę ciekawych dokumentów z czasów wojny oraz panoramę z wieży widokowej - najlepiej tej, która znajduje się nad brzegiem jeziora Łebsko. W samej Rąbce (3 km na zachód od Łeby) znajduje się Filia Muzeum Przyrodniczego.


W Rąbce można także zjeść coś dobrego Karczma Słowińska Wydma - Łeba Rąbkaprzed dalszym spacerem w kierunku wydm. Karczma Słowińska Wydma oferuje dania kuchni polskiej i regionalnej - kaszubskiej. Są pierogi, ryby oraz dania mięsne. A zawsze możemy wstąpić dla przyjemności np.:
 - na rozgrzanie - na pachnące goździkami, kardamonem, cynamonem i pomarańczami grzane wino;
 - dla ochłody - po Aperol Spritz - orzeźwiający, delikatny drink o specyficznym słodko-gorzkim, cytrusowym smaku.

Karczma Słowińska Wydma
Łeba - Rąbka 8
tel. 724 724 708
www.slowinskawydma.pl


 


Wydmy. Na terenie Słowińskiego Wydmy - największa atrakcja Łeby - fot. Cezary SpigarskiParku Narodowego, ok. 9 km od Łeby znajdują się największe w Polsce wydmy tworzące krajobraz pustynny i półpustynny. Ta atrakcja na skalę europejską powstała prawdopodobnie wskutek wycięcia lasu i nawiewania piasku z brzegu morskiego. Wędrujące z prędkością od 3 do 9m/rok wydmy zasypują wszystko na swojej drodze ( pochłonęły m.in. Starą Łębę), a po latach odsłaniają np. wyschnięte kikuty drzew. W bardzo gorące dni można tutaj zaobserwować zjawisko fatamorgany. Niesamowicie wygląda też soczysta zieleń zarośli i dorodne drzewa "zatapiane" przez ogromną górę czystego , białego piasku. W czasie II wojny światowej, w ramach utworzonego poligonu ćwiczyły tutaj niemieckie oddziały Afrika Korps.

Największa obecnie wydma -Słowiński Park Narodowy - Łącka Góra - fot. J. Dziurkowski Biała wznosi się na wysokość niemal 40 m npm. Najsłynniejsza - Łącka osiąga ok. 30 m npm - i to przez nią przebiega szlak turystyczny. Prawie sto lat temu działa na niej szkółka dla szybowców, które lądowały potem na plaży. Z góry roztacza się niesamowity widok m.in. na ok. 500 hektarów jednorodnej piaszczystej pustki. Odwiedzający - nawet po kilku wyprawach są wciąż oczarowani atmosferą tego miejsca.


Dla wielu pociągająca jest również okazja na wielokilometrowy spacer brzegiem morza - bez spotkania "żywej duszy". Mało jest w Polsce tak pięknych i pustych zarazem miejsc.
Do ruchomych wydm można dotrzeć od strony Łeby (9 km) np. wypożyczonym rowerem lub pieszo. Tutaj musimy się liczyć jednak z liczniejszymi wycieczkami. Mniej "ludne" i skomercjalizowane dojście jest od środkowej części parku - Smołdzina i Czołpina. Wstęp na teren Parku jest możliwy przez cały rok. Od maja do września obowiązują bilety wstępu. Ceny biletów i dalsze szczegóły na temat Słowińskiego Parku Nrodowego - są tutaj


W okolicach Łeby ożna jeszcze zwiedzić fokarium oceanarium Sea  Jazda konna nad morzem koło Łeby - Stadnina MaciukiewiczPark Sarbsk. k tóry jest położony około 8 kilometrów od miasta. Więcej o ni m - jest tutaj


Atrakcje na zachód od Łeby (Smołodzino i okolice) - są tutaj


Imprezy w Łebie - kalendarz wydarzeń - jest tutaj


Łeba - atrakcje nad morzem!