Gokarty - tory kartingowe - Trójmiasto - Gdańsk, Gdynia, Sopot - pomorskie - Chojnice, Człuchów, Łeba, Pszczółki, Władysławowo

  • miejscowość : Trójmiasto, Kaszuby, pomorskie
  • ulica : Chojnice, Człuchów, Gdańsk, Gdynia, Łeba, Pszczółki, Sopot, Władysławowo
A A

Gokart Sodi GT5 - Karcenter SopotGokarty - małe, niskie pojazdy napędzanymi silnikami spalinowymi (lub elektrycznymi) - to jest to! Właśnie na torze kartingowym zaczynał swoją karierę polski mistrz kierownicy Robert Kubica.


Jazda gokartem łatwo może wciągnąć - ze względu na mocne wrażenia przy zapewnionym bezpieczeństwie. Aspekt praktyczny również może pociągać, bowiem nabyte doświadczenia (szczególnie na torach odkrytych) pomagają w jeździe samochodem zwykłej drodze.


Najszybsze gokarty na Pomorzu - Sodi RX7Najszybsze gokarty w Trójmieście i na Pomorzu - Sodi RX7 - są oferowane przez sopocki KartCenter. Wspaniałe maszyny czołowego producenta kartów na świecie, firmy Sodikart, z silnikiem Hondy o pojemności 390 ccm i mocy 14 KM, mogą osiągnąć prędkość do 110 km na godzinę!
Aby wypróbować tego demona szybkości warto się udać na specjalny tor Kartcenter we Władysławowie.


Z kolei najlepsze warunki do ćwiczenia jazdy w trudnych warunkach pogodowych zapewnia specjalna płyta poślizgowa w Autodrom Pomorze w Pszczółkach koło Gdańska. Tutaj znajduje się także najdłuższy tor kartingowy (1047 metrów).


Trójmiasto oferuje tory gokartowe w kilku miejscach:
Gdańsk - Indoorkarting (kryty - halowy) i PitStop (odkryty)
Gdynia - PitStop (odkryty)
Sopot - KartCenter (odkryty)


Inne pomorskie tory kartingowe znajdują się w miejscowościach:
Chojnice - Canpol (kryty - halowy)
Człuchów - Canpol (odkryty)
Łeba - Power Park (odkryty)
Pszczółki koło Gdańska - Autodrom Pomorze
Słupsk - KartIN (kryty - halowy)
Władysławowo - KartCenter (odkryty)             Opisy torów - są poniżej


Pomorskie gokarty!  • CHOJNICE - Canpol Extreme - kryty tor kartingowy


CANPOL EXTREME CENTER & PUB - centrum rozrywki aktywnej ze świetnym torem kartingowym. Czynne cały tydzień, cały rok, od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 - 22.00 oraz od soboty do niedzieli w godz. 10.00 - 22 .00.

Canpol Exreme CenterMegadawka adrenaliny na torze o długości 350 metrów z superposadzką (idealną do dryftów) i profesjonalnymi bandami bezpieczeństwa. Całość jest urządzona w hali o powierzni 3 tysięcy metrów kwadratowych - w scenerii miasta przygotowanej przez jednego z najlepszych polskich graficiarzy. Kierowcy mijają manekiny i uliczną sztukę grafitti z prędkościa nawet 60 km/h. A wszystko przy publiczności, która może obserwować sportowe zmagania z górnego tarasu.

Gokarty Chojnice Canpol Extreme CenterJazdy odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - w kaskach, które są obowiązkowe i wręczane każdemu uczstnikowi wyścigu przed startem (do dyspozycji różne rozmiary). Zimą zaś opcjonalnie kierowcy mają możliwość pobrania przed startem profesionalnych rękawiczek. Do dyspozycji jest 8 gokartów francuskiej firmy SODI GT5. Tor kartingowy Canpol Extreme center posiada także specjalne, wolniejsze gokarty dla dzieci oraz 1 gokarta podwójnego idealnego dla rodzica z dzieckiem, które nie ukończyło jeszcze 7 roku życia i nie może samo poruszać się po naszym torze.. Zapraszamy zatem następców Roberta Kubicy całymi rodzinami, zespołami i paczkami!

Chętni mogą rywalizować ze sobą podczas wyścigŚcianka wspinaczkowa Canpol Extreme Center Chojniceów i na bieżąco kontrolować wyniki na tablicy. Canpol regularnie organizuje turnieje, grand prix i inne zawody. Na torze w Chojnicach i Człuchowie (tutaj) działa Liga Kartingowa. Więcej o torze, cennik, itp. - jest tutaj


Canpol Extreme Center
Tel. rezerwacje 728 417 027
canpolextreme@odejewski.pl
www.canpolextreme.pl
Aktualności na Facebook - są tutaj  • CZŁUCHÓW - centrum rekreacji i rozrywki Canpol


Canpol Człuchów gokarty ZOO hotelCzłuchów - Canpol - centrum rekreacji, rozrywki i wypoczynku w Sieroczynie koło Człuchowa. Fantastyczne miejsce odwiedzane przez okolicznych mieszkańców a także turystów. Paczka przyjaciół, wycieczka, rodzina z dziećmi - wszyscy mogą tutaj zabawić się i w dzień powszedni, i w weekend.
W skład całego kompleksu wchodzą:

• jeden z najdłuższych w Polsce północnej - otwarty tor kartingowy - tutaj
restauracja, chata biesiadna z grillem
centrum motoryzacyjne (salon Opla, serwis, auto-komis) - tutaj
• plac zabaw dla dzieci, miejsca piknikowe
zoo (50 gatunków zwierząt m.in zebry, hipopotam, żubry, lwy) - tutaj
• pokoje gościnne i apartamenty - tutaj
centrum handlowe 24H (można się ubrać od stóp do głów) - tutaj
• apteka, totolotek, punkt ksero, kantor wymiany walut

Mini ZOO o powierzchni 7 hektarów, posiada status ogrodu zoologicznego nadany przez Ministra Ochrony Środowiska. Wstęp jest bezpłatny, a obiekt czynny praktycznie całą dobę.
Mini ZOO Człuchów - Canpol zaprasza!
Na terenie ogrodu zamieszkuje 50 gatunków zwierząt. Łącznie w ZOO Canpolu gości około 150 mieszkańców. Najbardziej cenne zwierzęta to: Hipopotam Karłowaty, Niedźwiedź Himalajski, Zebra Chapmana, Kangur Walabia Benette, Pelikan Baba, Żuraw Koroniasty. W ZOO działa takze akwarium morskie.


W sezonie letnim przygotowane są specjalne atrakcje dla dzieci:

Restauracja: tel. 59 83 45 327, tel. 608 377 777
Organizacja imprez: 608 377 777
Więcej na www.odejewski.pl

Canpol Odejewski gokarty CzłuchówTor kartingowy Canpol Racing o powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych zapewni z kolei  odpowiednie emocje wszystkim fanom wyścigów samochodowych bez względu na wiek. Tor o długości ok. 600 metrów został zbudowany przy pomocy ok. 4 tysiący opon. Tutaj liczy się i technika, i szybkość  Na prostej o długości 110 metrów można osiągnąć prędkość nawet 70 km/godz. Kierowcy mają zapewnione na miejscu  obowiązkowe kaski w róznych rozmiarach, a także opcjonalne kombinezony.

Gokarty dwuosobowe Canpol OdejewskiDo dyspozycji Klientów jest 12 gokartów szwedzkiej firmy Corolli o mocy 9 KM, które mogą rozwinąć maksymalną prędkość do ok. 60–70 km/h. Młodzi fani motoryzacji również znajdą sprzęt dla siebie. Dla dzieci od 7 roku życia i min. wzroście 130 cm, przygotowano specjalne gokarty fimy SODI, które można rozpędzić do 30–40 km/h. Cena jazdy 8 minut - już od 20 zł...


Dodatkowo przygotowano także 3 gokarty podwójne (dorosły+dorosły, dorosły+dziecko). Te pozjazdy świetnie sprawdzają się w przypadku osób niepełnosprawnych lub dzieci - obawiających się, nie mogących poruszac się samodzielnie na torze.  Pełny cennik jazd na torze - jest tutaj

Canpol Racing - tel. 728-417-017
e-mail: canpolextreme@odejewski.pl
Więcej na www.canpolextreme.pl  • GDAŃSK - Indoorkarting - halowy tor kartingowy


Zapraszamy na gokarty w Gdańsku o każdej porze roku - bez względu na pogodę!

Największy w Trójmieście i na Pomorzu halowy tor kartingowy usytuowany jest na drugim poziomie podziemnego parkingu kompleksu Multikina w Gdańsku Wrzeszczu przy Al. Zwycięstwa 14 (patrz mapa satelitarna poniżej)

Gokarty Gdańsk - halowy tor kartingowy - IndoorkartingW zależności od konfiguracji (układ jest zmieniany co 6 miesięcy) tor ma długość od 420 do 450 metrów. Oferowane gokarty w Gdańsku to 10 pojazdów uznanego, francuskiego producenta SODI. Mocne silniki Hondy - 6,5 KM, (poj. 200 cm3) - zapewniają odpowiednie wrażenia, a system pomiaru czasu firmy Cut Time gwaranuje dokładność wyników.

Cały obiekt jest odpowiednio wentylowany i zabiezpieczony, także pod względem PPOŻ. Od 16 lat gwarantujemy maksymalną adrenalinę i rozrywkę na najwyższych obrotach na naszym krytym torze w Gdańsku.

Na torze obowiązuje przestrzeganie podanego regulaminu (m.in. minimGokarty Gdańsk - tor kartingowy IndoorKartingalny wzrost kierowcy to 150 cm) i w przypadku młodzieży pisemna zgoda rodziców.

Czynne: zwykle pon.- pt.: 14.00-22.00 - so -nd.: 12.00 - 22.00 rezerwacje toru: do godz.18, co najmniej na godzinę i przynajmniej z 1 dniowym wyprzedzeniem. 

Rezerwacja toru - jest tutaj        Aktualności, promocje na Facebook - są tutaj

Indoorkarting - tel. 601 532 280, tel. 794 521 241, Gdańsk, Al. Zwycięstwa 14
info@indoorkarting.pl
www.indoorkarting.pl  • ŁEBA - Power Park Łeba - gokarty nad morzem


Ten rozbudowany park rozrywki nad morzem - jest miejscem szaleństw, spotkań, rywalizacji i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
W malowniczym zakątku Łeby, na obszarze dwóch hektarów znajdują się tutaj:

Power Park Łeba - park rozrywki nad morzem- wspaniały tor gokartowy (długość ok. 400 m)
- park linowy (4 trasy o różnym stopniu trudności)
- wielki skok wahadłowy (12 metrów - 3,5 piętra)
- pole do gry w paintball,
- tor off-road (długość ok. 600 m)
- kids park
- strzelnica
- zaplecze gastronomiczne.

Park przygody w Łebie jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek. Rodziny, grupy młodzieży, grupy sportowe, turyści indywidualni - każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Bawią się są tutaj zielone szkoły oraz uczestnicy imprez integracyjnych lub okolicznościowych (np. podczas urodzin, poprawin lub wieczorów kawalerskich).

Dewizą Power Parku są: Bezpieczna Zabawa i Profesjonalizm, dlatego wszystkie atrakcje oraz wykorzystywany sprzęt (firmy Sodi, Petzl, Tipmann) posiadają odpowiednie certyfikaty (m.in. Bezpieczny Park Linowy) oraz spełniają wysokie normy bezpieczeństwa.
Nad bezpieczeństwem Gości czuwa kilkunastu wykwalifikowanymi instruktorów, którzy szkolą wszystkich korzystających z atrakcji parku przygody.


1. Gokarty

Gokarty nad morzem - tor gokartowy Power Park ŁebaProfesjonalny tor gokartowy, o długości ok. 400 metrów, posiada profilowane zakręty, bandy zabezpieczające  oraz ogrodzenie. Unikalny kształt toru sprawia, że jazda po nim wyzwala dużą adrenalinę i przypomina rywalizację formuł wyścigowych. Tor wyposażony jest w system pomiaru czasu oraz system świateł sygnalizacyjnych. Dla kibiców – trzy mostki widokowe nad torem

Do dyspozycji jeżdżących są gokarty firmy SODI RX7 SchumiKart z silnikami 200 cc oraz 6.5 KM. Gokarty posiadają regulowane fotele co pozwala na korzystanie z nich zarówno przez starsze dzieci jak i dorosłych. Obsługa toru zapewnia również kombinezony (także przeciwdeszczowe) oraz certyfikowane kaski.


Dla chętnych oferujemy także nasze gokarty dwuosobowe firmy RIMO - tutaj

2. Park Linowy

Power Park dysponuje 4 trasami oraz specjalną trasą szkoleniową Power Park w Łebie zaprasza do parku linowego- dla nauki asekuracji tuż nad ziemią. Nie potrzebne jest żadne doświadczenie i obycie ze sprzętem alpinistycznym. Nad bezpieczeństwem czuwają przeszkoleni instruktorzy.
Trasa MALUCH – dla dzieci od lat 3, na wysokości 1-2 m, zabezpieczona siatką.
Trasa ZIELONA – dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Trasa której przeszkody pokonujemy będąc przypiętym do liny asekuracyjnej na całej długości trasy.
Trasa NIEBIESKA – jedna z dwóch wyżej lokowanych tras, polecana dla młodzieży i dorosłych. Nazywana SPRAWNOŚCIOWĄ. Bardzo lubiana ze względu na różnorodność ćwiczeń.
Trasa CZERWONA – ZJAZDOWA, polecana dla młodzieży oraz dorosłych. Rozpoczyna się, najdłuższym w okolicy, 120 m. zjazdem tyrolskim. Niesamowite emocje i widoki- start z wzniesienia na wysokości 20 m.n.pm.

Power Park zaprasza na off road nad morzem w Łebie3. Tor OFF-ROAD

Tor OFF-ROAD to 600. metrowy tor przygotowany do jazdy czterokołowcami buggy oraz quadami. Tor jest wygrodzony i zabezpieczony. Cechuje go duże zróżnicowanie terenu- podjazdy, piszczyste wzniesienia, boczne nachyły i szybkie zjazdy.
Posiadany sprżęt to czterokołowce buggy z homologacją do poruszania się po drogach publicznych o pojemnościach: 150cc i 250cc

4. Skok wahadłowy - 12 metrów wysokości i adrenaliny
5. Paintball - pole do paintballa, sprzęt Tipmann i BT Combat,
6. KIDS-PARK - m.in plac zabaw, bajkowy tunel, karuzele, basen z20 tysiącami pileczek
7. Strzelnica - 4 stanowiska (łuki, karabiny i pistolety pneumatyczne, ciekawe repliki ASG
8. Power Bar -  punkt gastronomiczny serwujący dania z rusztu, fast food, lody, gofry, napoje.
Jest także miejsce na ogniska, duży grill bankietowy; są wiaty biesiadne i namioty - na potrzeby imprez integracyjnych oraz okolicznościowych.


www.powerpark.plPower Park Łeba - gokarty nad morzem są super!
Łeba, ul. Nadmorska 27


tel. 603 555 285
tel. 607 177 037
tel. 605 588 498  • PSZCZÓŁKI k. Gdańska - Autodrom Pomorze - najdłuższy tor kartingowy


Zapraszamy na najdłuższy na Pomorzu - i prawdopodobnie w Polsce - tor kartingowy! Mierzący blisko 1050 metrów długości obiekt należy do najdłuższych w Polsce, a wyróżnia go unikalna infrastruktura towarzysząca. Na wyposażenie kompleksu Ośrodka Doskonalenia Jazdy Autodrom Pomorze składają się:

■ tor kartingowy o długości 1047 metrów
tor ziemny (quadowy) o długości ok. 500 metrów,AUTODROM POMORZE - Pszczółki - okolice Gdańska
■ budynki biurowe wraz z halą garażową o powierzchni 545 m²,
sala wykładowa przeznaczona dla 20 słuchaczy,
■ płyta poślizgowa prostokątna – 150 m × 50 metrów,
płyta poślizgowa w formie pierścienia – średnica 68 metrów,
■ płyta destabilizacji jazdy
plac manewrowy o wymiarach 100 × 20 metrów,
■ specjalne wzniesienia z łukiem i nawodnione.

Całość pozwala na profesjonalne przygotowanie teoretyczne i doskonalenie praktyczne techniki jazdy kierowców o różnym poziomie zaawansowania. Amatorzy, zawodowcy, kierowcy pojazdów uprzywilejowanych oraz specjalnego przeznaczenia mogą w Pszczólkach bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje w nietypowych sytuacjach na drodze.
Obiekt jest także wynajmowany na imprezy integracyjne z dawką adrenaliny.
Kadra Autodromu Pomorze bazuje na doświadczonych instruktorach doskonalenia techniki jazdy.

Najdłuższy tor kartingowy - Autodrom PomorzeTor kartingowy w Pszczółkach wyposażony jest w nowoczesny system pomiaru czasów przejazdu oraz sygnalizację świetlną. Istnieje możliwość skrócenia toru wg potrzeby. Oferowane gokarty dysponują silnikami o mocy 9 KM i potrafią rozwinąć prędkość maksymalną do 70 km/ godz.
Na miejscu są wypożyczane również kaski i kominiarki (obowiązkowe). Po wcześniejszym uzgodnieniu istnieje możliwość przywiezienia własnego sprzętu i wyposażenia. Na torze kartingowym może przebywać do 15 gokartów jednocześnie.
UWAGA  - konieczna wcześniejsza rezerwacja - ze względu na duże zainteresowanie torem.

Godziny otwarcia oraz cennik jazd - są tutaj

Ziemny tor quadowy w Pszczółkach o długości ok. 500 metrów posiada zróżnicowną rzeźbę terenu, z hopkami i ciasnymi zakrętami.
Klienci otrzymują do dyspozycji 4 quady marki AccESS z silnikiem 650 ccm i mocy ok. 20 KM

Zapraszamy do odwiedzin w Autodromie Pomorze i zachęcamy do śledzenia naszych aktualności: wyścigów, pokazów, jazd testowych najnowszych modeli oraz innych wydarzeń - tutaj

Autodrom Pomorze
Pszczółki, ul. Żuławska 5
Informacja, rezerwacja: tel. 514 059 522, tel. 514 059 509
www.autodrompomorze.pl
Aktualności na FB - są tutaj
e-mail: biuro@autodrompomorze.pl
Marketing, eventy: tel. 514 059 496
e-mail: marketing@pord.pl  • SOPOT - gokarty w centrum Trójmiasta


Sopot - Kartcenter


Gotowi na start!KartCenter działa w Trójmieście od 2008 roku. Ufamy, że w tym czasie udało nam się stworzyć tor, który wnosi zupełnie nowe standardy do polskiego, amatorskiego kartingu.
Wielofunkcyjny obiekt znajduje się w Sopocie na terenie byłej wyładowani kolejowej PKP tuż obok przystanku SKM Sopot Wyścigi. Asfaltowy tor gokartowy o długości aż 520 metrów, wyposażony w specjalnie umocnione bandy z tworzywa polietylenowego oraz 30 metrowy stalowy most (jedyny w Polsce) są gwarancją niezapomnianych wrażeń i najszybszej dawki adrenaliny!
    
KartCenter zawsze starało się świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Odzwierciedleniem tego założenia są też dostępne u nas maszyny. Gokarty firmy Sodi – światowego lidera branży gokartowej, model RX7 200 CC SchumiiKart na pewno nie rozczarują nawet największych pasjonatów dużych prędkości. Gokarty RX7 o mocy 14 KM to najszybsze w Trójmieście i jedne z naszybszych w Polsce pojazdów tego typu.


Na chwilę przed wyścigiemNasza oferta jest także skierowana dla młodszych „kierowców”. Posiadamy w naszej flocie specjalne gokarty o pojemności 160 CC dostępne wyłącznie dla dzieci ( pow. 7 roku życia i 135 cm wzrostu ).
 
Nastawieni jesteśmy zarówno na klienta indywidualnego jak i grupy zorganizowane. Organizujemy także imprezy okolicznościowe – imprezy integracyjne, wieczoryRestauracja KartCenter Sopot kawalerskie, urodziny itp.


KartCenter Sopot to także klimatyczna restauracja w której organizujemy wspomniane imprezy - z różnymi daniami dla dorosłych i dzieci. Menu - jest tutaj


Telefon - rezerwacje: +48 692 277 978  


Dane GPS: 54.26'02.40"/18.33'49.38" (Sopot, wjazd od ul. 3 Maja)


Cennik - jest tutaj,  Więcej -  www.kartcenter.pl    Aktualności na FB - są tutaj


Szczegółowy opis naszych torów  - jest tutaj  • WŁADYSŁAWOWO - tor kartingowy nad morzem


KartCenter tor Władysławowo gokartyTor kartingowy został wybudowany przez firmę KartCenter z Sopotu z uwagą skoncentrowaną na maksymalnym bezpieczeństwie - także w otoczeniu widzów. Tor we Władysławowie ma aż 350 metrów długości i 8-9 metrów szerokości; pokryty jest specjalną, podwójną warstwą asfaltu.
Posiada wyprofilowane zakręty, pułapki żwirowe oraz tralki od wewnętrznych zakrętów. Maksymalnie może się tutaj ścigać do 10 zawodników.

Na torze gokartowym we Władysławowie można bezpiecznie korzystać z bardzo szybkich kartów. Dla zawodników o większych umiejętnościach czekają karty Sodi RX7 o pojemności 390 cm3 i mocy 14 KM! Te najszybsze gokarty na Pomorzu - i prawdopodobnie w Polsce - mogą osiągnąć zawrotną prędkość 110 km/godzinę!


Godziny otwarcia (latem od 10.00 do zmierzchu)
Cennik (jazda, wynajem toru, inne) - jest tutaj


KartCenter Władysławowo, ul. Starowiejska 26
Rezerwacje: tel. 512 303 466,  Firmy: tel. 514 601 446
www.kartcenter.pl               Aktualności na FB - są tutaj


Tor gokarty Władysławowo KartCenter
Lunapark Sowiński - to drugie miejsce we Władysławowie, gdzie można pojeździć na gokartach. Spalinowe pojazdy są tylko jedną z ponad 40 atrakcji jakimi mogą się zachwycać spragnieni rozrywki turyści i mieszkańcy z okolicy. Oprócz adrenaliny i różnorodnej zabawy wesołe miasteczko Sowiński zapewnia także malownicze krajobrazy. Widokowy młyn wynosi wagoniki na wysokość 25 metrów, skąd mozna podziwiać morze i Zatokę Pucką.

Zapraszamy całe rodziny, pary i grupy na nasze atrakcje:

Gokarty Władysławowo Lunapark Sowiński■  kolejka górska TAJFUN - sięga prawie 4 piętra
■  koło widokowe - sięga powyżej 7 piętra
■  Condor - zapewnia przeciążenia 3G, lot do góry nogami
■  Crazy Tower - 30 metrów adrenaliny
■  Splash shake - zwariowany, wykręcony na maxa
■  jaguar - rodzinna przejażdżka
■  Space Loop - ekstremalne wyzwanie dla wszystkich powyżej 120 cm wzrostu
■  karuzela wiedeńska - bajkowe koniki i klimat jak z filmu
■  karuzelki dziecięce, ciuchcia, hologramy
■  zamek strachu i pałac śmiechu
■  zamek Azteków - wystawa żywych gadów i owadów
■  pływające łabędzie - oryginalne rowery wodne
■  park linowy z tyrolką (2 trasy - 1 dla dzieci, 1 dla dorosłych)
Lunapark Sowiński Władysławowo■  water zorbing - turlanie się po wodzie
■  plac zabaw dla maluchów
■  autodrom - elektryczne samochody
■  tor gokartów spalinowych
■  tor do przejażdżek quadami
■  strzelnica sportowa
■  krzywy domek - wyzwanie dla błędnika
■  paintball, bungee
■  loteria fantowa


Zapraszamy na gokarty i inne szaleństwa do Lunaparku Sowiński!


Lunapark Sowiński
Władysławowo, ul. gen. Hallera, tel: 502 524 226
www.lunapark-sowinski.pl
e-mail: waldeksowinski@wp.pl
FB: www.facebook.com/Lunaparksowinski
PitStop Gdańsk tor kartingowy,  Gdańsk, tel. 731 38 38 38


PitStop Gdynia tor kartingowy, Gdynia, tel. 792 226 588


Kartin - gokarty Słupsk - Bolesławice koło Słupska (zamknięte do odwołania)Tor kartingowy Słupsk - KartIN Bolesławice
tel. +48 666 993 652, 510 069 400


Trochę o gokartach...


Gokarty nie posiadają mechanizmu różnicowego co powoduje iż koła na zakrętach kręcą się z identyczną prędkością obrotową. Z tego powodu gokarty są narażone na każdy poślizg, który wyhamowuje pojazd. Traci wówczas sens wchodzenie w zakręt z dużą (maksymalną) prędkością.
W takiej sytuacji jeszcze większe znaczenie mają odpowiednie opony - szczególnie na przedniej osi. Zbyt mocno zużyte uniemożliwiają jazdę z poślizgiem (driftem) oraz osiąganie dobrych czasów na torze.  Więcej szczegółów o tym jak jeździć by to nasz gokart był najszybszy na torze - jest tutaj

Zainteresowani kupnem gokartów do jazdy amatorskiej mogą zwrócić uwagę na firmę RK Kubica - naszego najlepszego kierowcy światowego formatu - Roberta Kubicy. Starannie zaprojektowane i wykonane powstały w wyniku współpracy ze znaną firmą kartingową Birel. Ceny - od 1600 Euro.


Do treningów zapraszamy m.in na bodaj najdłuższy w Polsce tor kartingowy w Pszczółkach.


Pomorskie gokarty i tory kartingowe nad morzem, w Trójmieście i na Kaszubach!