Pomorskie parki przygody i rozrywki ekstremalnej

 • miejscowość : Trójmiasto, Kaszuby, pomorskie
 • ulica : Gdańsk, Gdynia, Hel, Jurata, Kolbudy, Krynica Morska, Łeba, Malbork, Ostrzyce, Pomlewo, Przywidz, Starogard Gdański, Stegna, Strzelinko, Szymbark, Ustka, Władysławowo
A A

Parki przygody i aktywnej, wręcz ekstremalnej rozrywki - to miejsce gdzie można niezależnie od wieku i płci zużyć dużo kalorii w bezpiecznych warunkach. Nad bezpieczeństwem gości czuwają przeszkoleni instruktorzy, którzy pomagają zasmakować w dobrej, zdrowej adrenalinie. Często są to zwykle miejsca, w których rozrywki starcza nawet na cały dzień,


Odpowiednie wersje urządzeń - dla dzieci, młodzieży lub dorosłych - pozwalają na świetną zabawę o różnych porach roku. Oto przykładowe atrakcje ekstremalne dostępne w parkach:


- bungee (najczęściej wahadło)Starogard Gdański - halowy, całoroczny park linowy
- quady
- paintball
- park linowy, tyrolka
- samochody terenowe
- strzelnicę (łuki, wiatrówki)
- ścianki do wspinaczki
- przejażdżki pojazdami wojskowymi
- zorbing


Pomorskie parki przygody (wybrane) • GDYNIA


Kolibki Adventure Park GdyniaAdventure Park Gdynia. To niezwykłe miejsce dla nieprzeciętnych ludzi, którzy z ekstremalnej rozrywki czerpię nową energię. Stworzone przez pasjonatów mocnych wrażeń, ludzi kochających wypoczynek i sporty na wolnym powietrzu. Nie bojących się ciekawych, nowych wyzwań i przygód.
Którzy specjalnie dla Was przygotowali największy w Polsce -  park przygód i rozrywki Kolibki Adventure Park Gdynia.


Na kilkunastu hektarach dawnego toru motocrossowego, wśród pięknego lasu z widokiem na Zatokę Gdańską oferujemy:Park linowy w Gdyni

- dynamiczne quady
- dobry off - road
- nową strzelnicę
- paintball
- park linowy duży, średni i mały
- ściankę wspinaczkową
- wielką kulę zorbingową
- dzięcięcy park przygód


i dużo, dużo miejsca, także pod dachem, gdzie można usiąść, posilić się i odetchnąć. Specjalne 3 miejsca piknikowe pozwalają ugościć od 30 do 300 osób, więc kilkaset osób łącznie - będzie się u nas czuło naprawdę dobrze.


Kolibki Adventure Park Gdynia zaprasza na rajd!W zanadrzu mamy jeszcze więcej atrakcji, które uruchamiamy na zamówienie:

- loty balonem i paralotnią
- rally cross
- przejazdy ciężkim sprzętem wojskowym

Ponieważ do brzegu morskiego jest zaledwie 1500 metrów - realizujemy także zajęcia na łodziach RIB, łodziach żaglowych, skuterach wodnych, katamaranach, kajakach i innym sprzęcie.
Quady ekstremalne
To nie wszystko. Dla poszukujących mocno ekstremalnych wrażeń - mamy również sprawdzone wyprawy w teren.
To nie wszystko. Jesteśmy otwarci na pomysły...


Kolibki Adventure Park- nowa jakość rozrywki. Dla naszych gości największa dawka adrenaliny i wiele pomysłów na aktywne spędzanie wolnego czasu.


Ośrodek Konny Adventure Park Gdynia KolibkiJazda konna Trójmiasto Adventure Park Gdynia

Hasłem przewodnim ośrodka jazdy konnej w Gdyni Kolibkach jest: KONIE MAMY W NATURZE.  Zgodnie z nim powstało unikalne miejsce w Trójmieście w konwencji „Paddock Paradise”. Konie żyją tutaj zgodnie z naturą - w stadzie, w malowniczym, urozmaiconym terenie, z ciągłym dostępem do siana. Dzięki takim warunkom oraz naturalnym technikom układania, konie są sympatyczne i dobrze wychowane. Jazda konna odbywa się bez użycia wędzideł, stosowanych delikatnie jedynie w przypadku wyrafinowanych technik jeżdzieckich.

tel. 604 549 622; 600 263 500, www.jazdakonno.pl


Nasza oferta zdrowej i przyjemnej rozrywPaintball na poligonie Adventure Parkki obejmuje:


Zajęcia pozaszkolne dla dzieci - więcej
Imprezy integracyjne dla firm - więcej
Urodziny dla dzieci w Adventure Park - więcej
Vouchery w Adventure Park - więcej
Imprezy okolicznościowe - więcej
Półkolonie


Zaplecze gastronomiczne Adventure ParkGdynia, ul. Bernadowska 1
tel. 58 380 75 00
tel. 600 263 500
www.adventurepark.pl
e-mail: biuro@adventurepark.pl • ELBLĄG - Park linowy Chrobry


Góra Chrobrego - atrakcje w Elblągu Atrakcje znajdujące się na terenie parku linowego są przeznaczone dla osób od 4 roku życia oraz powyżej 120 cm wzrostu. Trasy można pokonywać przy asyście wykwalifikowanych instruktorów. W sumie przygotowano 4 trasy o zróznicowanym poziomie trudności mające razem 61 przeszkód o łącznej długości 516 metrów.


Trasa żółta - dla najmłodszych dzieci, z siatkami asekuracyjnymi


Trasa łatwa oznaczona kolorem zielonym składa się z 15 przeszkód, funkcjonuje jako trasa dla dzieci.

Trasa średnia – dla dorosłych składa się z 15 przeszkód i jest oznaczona na planie kolorem niebieskim.

Trasa trudna - składa się z 16 przeszkód. Oznaczona na planie kolorem czerwonym. Trasa ta jest przeznaczona dla tych, którzy po przejściu tras poprzednich mają jeszcze mało emocji i mają na tyle siły, aby ją przejść. Każdy średnio wysportowany człowiek da sobie z nią radę.

Trasa tyrolkowa – oznaczona na planie kolorem czarnym, składa się z 3 przeszkód. Może z niej skorzystać każdy gdyż nie wymaga dużego wysiłku fizycznego.

Więcej szczegółów, plany tras oraz cennik - są tutaj
 • ŁEBA


Witamy w Tarzan Parku!


Tarzan Park -w Łebie znajduje się jeden z 3 obiektów tej firmy, dbającej o bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości codziennej obsługi odwiedzających park gości. Pozostałe dwa obiekty są w Szymbarku i we Władysławowie.


Na park linowy w Łebie, usytuowany przy drodze prowadzącej do Rąbki, składają się cztery trasy o różnych wymogach i stopniu trudności. Schemat trasy dostępny po kliknięciu w jej nazwę:


 - Trasa "Zielona".........bez limitu wzrostu, dla przedszkolaka
 - Trasa "Żółta".............min. wzrost 110 cm (dla dzieci i młodzieży, także dla dorosłych
 - Trasa "Czerwona"....min. wzrost 140 cm (dla dzieci wiekszych i dorosłych)
 - Trasa "Niebieska"....min.wzrost 140 cm (dla młodzieży i dorosłych)


Łeba, ul. Do Rąbki (kierunek - ruchome wydmy)
tel. +48/ 608-433-344  oraz tel. +48/ 783-715-978
www.tarzanpark.pl


Power Park - park przygody nad morzem


To prawdziwe miejsce   szaleństw, spotkań, rywalizacji i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z najdłuższą w okolicy tyrolką - 120 metrów zjazdu pełnego emocji!
W malowniczym zakątku Łeby, na obszarze dwóch hektarów znajdują się tutaj:

Power Park - park rozrywki i przygody w Łebie- wspaniały tor gokartowy (długość ok. 400 m)
- park linowy (6 tras o różnym stopniu trudności)
- wielki skok wahadłowy (14 metrów - 4 piętra)
- pole do gry w paintball,
- tor off-road (długość ok. 600 m), quady, buggy
- kids park
- strzelnicę
- zaplecze gastronomiczne.

Park przygody w Łebie jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek. Rodziny, grupy młodzieży, grupy sportowe, turyści indywidualni - każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Bawią się są tutaj zielone szkoły oraz uczestnicy imprez integracyjnych lub okolicznościowych (np. podczas urodzin, poprawin lub wieczorów kawalerskich).

Dewizą Power Parku są: Bezpieczna Zabawa i Profesjonalizm, dlatego wszystkie atrakcje oraz wykorzystywany sprzęt (firmy Sodi, Petzl, Tipmann) posiadają odpowiednie certyfikaty (m.in. Bezpieczny Park Linowy) oraz spełniają wysokie normy bezpieczeństwa.
Nad bezpieczeństwem Gości czuwa kilkunastu wykwalifikowanymi instruktorów, którzy szkolą wszystkich korzystających z atrakcji parku przygody.


Trasy Parku Linowego Power Park


Power Park dysponuje 6 trasami oraz specjalną trasą szkoleniową - dla nauki asekuracji tuż nad ziemią. Nie potrzebne jest żadne doświadczenie i obycie ze sprzętem alpinistycznym. Nad bezpieczeństwem czuwają przeszkoleni instruktorzy.

Trasa MALUCH (długość 50 m) – dla dzieci od lat 3. Dzieci Park linowy nad morzem - Power Park Łebaprzemieszczają się między domkami umieszczonymi na drzewach, pokonując przeszkody na wysokości 1-2 m. zabezpieczone siatką całkowicie chroniącą przed upadkiem, nie wymagającą dodatkowej asekuracji. Konstrukcja trasy rozwija zmysł równowagi oraz koordynację ruchów. Więcej - tutaj


Trasa ŻÓŁTA (długość 42 m) - zaprojektowana z myślą o starszych dzieciach. Doskonała na rozpoczęcie przygody w parku linowym, dostępna dla młodzieży i dorosłych. Lina asekuracyjna na tej trasie została umieszczona trochę niżej, aby niższe osoby mogły samodzielnie przepinać karabinki. Więcej - tutaj

Trasa ZIELONA (długość 76 m) – dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Trasa której przeszkody pokonujemy będąc przypiętym do liny asekuracyjnej na całej długości trasy. Przeszkody rozmieszczone są na wysokości 2-4 m. Trasa dla osób pragnących oswoić się z przeszkodami przed wejściem na wyższe poziomy. Więcej - tutaj

Trasa NIEBIESKA (długość 62 m) – jedna z trzech wyżej lokowanych tras, polecana dla młodzieży i dorosłych. Nazywana SPRAWNOŚCIOWĄ. Bardzo lubiana ze względu na różnorodność ćwiczeń. Więcej - tutaj
Power Park Łeba - największy w Łebie park linowy, najdłuższa tyrolka
Trasa CZERWONA (długość 246 m) – ZJAZDOWA, polecana dla młodzieży oraz dorosłych. Rozpoczyna się, najdłuższym w okolicy, 120 m. zjazdem tyrolskim. Niesamowite emocje i widoki - start z wzniesienia na wysokości 20 m.n.pm. Więcej - tutaj


Trasa CZARNA (długość 158 m) - przeznaczona jest dla tych, którym po przejściu poprzednich tras wciąż brakuje emocji a mają wystarczająco dużo siły by ją przejść. Więcej - tutaj


ŚCIANKA WSPINACZKOWA - na terenie parku linowego jest także ścianka wspinaczkowa o wysokości 8 metrów. Więcej - jest tutaj


Więcej o atrakcjach Power Parku - jest tutaj

www.powerpark.pl
Łeba, ul. Nadmorska 27

tel. 603 555 285
tel. 607 177 037
tel. 605 588 498 • MALBORK


Zapraszamy do Jumpy Park!


Park linowy - Jumpy Park.  Zapraszamy do największego parku linowego w Polsce. Zbudowany został na solidnych drzewach z powieszonymi podestami połączonymi w trasy stalowymi linami. Łącznie oferuje grubo ponad 2,5 kilometra niezapomnianych przeżyć i przyjW parku linowym Jumpy Parkemnej Zapraszamy do Jumpy Parkuadrenaliny. Bezpieczny wysiłek i świetna rozrywka są tutaj dostępne praktycznie przez cały rok. Do wyboru jest 10 tras o różnym stopniu trudności - przygotowanych tak, aby niezależnie od wieku i sprawności, każdy mógł znaleźć przygodę na miarę swoich możliwości. Wyjątkowym rozwiązaniem w skali kraju są tzw. Himalaje - zespół tras linowych prowadzących na 14 umownych szczytów symbolizujących Koronę Himalajów i Karakorum - wszystie ośmiotysięczniki Ziemi. Na każdy szczyt można dotrzeć na różne sposoby co pozwala na urozmaicone planowanie wejścia. Małe Himalaje mają także dzieci ...


Dodatkowo na miejscu znajdziemy plac zabaw dla dzieci oraz strzelnicę, gdzie możemy wypróbować łuki, karabinki i paintballa. A wszystko pod okiem odpowiednio wyszkolonego personelu. Lets's Jump!
Let's Jump!
Czynne codziennie: 11.00 - 20.00.                Cennik - jest tutaj
Malbork, ul. Parkowa,    tel. 603 81 80 80,    tel. 603 691 272
www.jumpypark.pl


Obiekt posiada certyfikaty bezpieczeństwa PZA - Polskiego Związku Alpinizmu i FIAA - Międzynarodowej Federacji Towarzystw Alpinistycznych. Goście korzystają z naszej polisy O.C. ( T.U. Alianz Polska)


Drugim parkiem linowym w Malborku,  związanym z Dino Parkiem, jest Park Linowy Malborkstones - wyróżniający się m.in najnowszym systemem asekuracji Bornak: Park Linowy Malborkstones Malbork • OSTRZYCE


Ostrzyce - Park Linowy U StolemaPark Linowy U Stolema - Ostrzyce, KaszubyPark linowy zbudowany przy Centrum Rekreacji U Stolema składa się z dwóch tras (o różnym stopniu trudności) mających w sumie długość ok. 300 metrów. Wśród 20 przeszkód-atrakcji, które urozmaicają przejście parku, trafimy na:

- most tybetański
Ostrzyce - Park Linowy U Stolema- pal Azji
- siatki poziome i pionowe
- ścieżkę nad kanionem
- drabinkę oponową
- 50 metrową kolejkę zjazdową (tyrolkę)
- wózek zjazdowy

Platformy parku linowego umocowano na dużych drzewach porastającyh zbocze wzniesienia, na wysokości od 4 do 12 metrów nad ziemią. Różnica poziomów sięga 30 metrów, a z najwyżej położonego podestu rozciąga się wspaniała panorama na Jezioro Ostrzyckie. Zdjęcia nie publikujemy - to trzeba zobaczyć samemu!
Z parku mogą korzystać wszystkie osoby mające minimum 8 lat i 140 cm wzrostu. Dzieci do lat 14 - pod opieką dorosłych. Więcej zdjęć parku oraz mapa satelitarna - jest tutaj
Kolejnymi atrakcjami Centrum są także przejażdżki quadami oraz mini golf.

Godziny otwarcia Parku oraz ceny biletów - są tutaj 

Ostrzyce,
ul. Droga Kaszubska 8A, tel. 58 684 18 77
www.ustolema.pl • POMLEWO


PARK EKSTREMALNEJ ROZRYWKI - przy Hotelu KOZI GRÓD**** - stwarza niepowtarzalną okazję do spędzenia wolnego czasu w komfortowym otoczeniu pełnym atrakcji.

Na terenie 4 hektarów Parku Rozrywki znajdują się:

* specjalny tor do jazdy na quadach
Hydrozorbing na Kaszubach - Park Rozrywki przy Hotelu Kozi Gród* tor do jazdy wozami terenowymi
* stok do zorbingu, miejsce na hydrozorbing
* profesjonalny park linowy
* pole do gry w paintball
* strzelnica
* trampolina
* poligon sprawnościowy

Gościom Parku Ekstremalnej Rozrywki - po trudach dnia proponujemy biesiadę przy ognisku w zadaszonej wiacie grillowej.

Gwarantujemy adrenalinę, błoto, pot, trochę siniaków, ale przede wszystkim wspaniałą zabawę. Uczymy radzenia sobie w trudnych sytuacjach, przełamywania barier, pewności siebie. Pomożemy, zorganizujemy i ugościmy w ramach imprezy okolicznościowej dla osób prywatnych lub firm. Park Kozi Gród to świetne miejsce na imprezę integracyjną lub rodzinne spotkanie.

Więcej informacji - jest tutaj

Pomlewo, ul. Leśników 3
tel. 58 692 07 80, tel. 603 487 070


 • STAROGARD GDAŃSKI


Starogardzki, halowy Park Linowy to wspaniałe miejsce całorocznej, niezależnej od pogody Park linowy Starogard Gdański - OSiRzabawy. Dzieci, młodzież, rodzice mogą tutaj bezpiecznie i aktywnie spędzać wolny czas. Wszystkie elementy tras linowych i urządzeń rekreacyjnych są wykonane zgodnie z surowymi normami bezpieczeństwa. Na miejscu jest atestowany sprzęt oraz instruktorzy, którzy służą swoją wiedzą początkującym i zaawansowanym gościom parku linowego. Nie trzeba mieć doświadczenia - Goście mają zapewnione wstępne szkolenie dające komfort dalszej zabawy.

Przeszkody linowe, trasy na wysokości, ścianka wspinaczkowa, zjazdy na linach to część oferowanych tutaj atrakcji: • niska trasa wspinaczkowa z przejściem linowym i zjazdem - dla najmłodszych

 • Wejście po siatce linowej na wysokość 5 metrów, przejście po linie, marsz po ścianie i zjazd na 60 metrowej tyrolce - trasa dla wymagających

 • ścianka wspinaczkowa - chwyty w trzech kolorach pozwalają na dowolne konfigurowanie trudności wejścia.


Wyposażenie i posiadane zaplecze pozwala na wygodną organizację urozmaiconych imprez integracyjnych, urodzin, kinderbali, itp. Koszt to ok. 150 zł/h. W przypadkach szczególnych jeśli oferta zawierać będzie takie elementy jak catering, wystrój sali, nagłośnienie, prowadzenie imprezy, cena jest ustalana indywidualnie. Organizowane są również specjalne zajęcia dla szkół - patrz tutaj


Czynne: sobota, niedziela
Godziny otwarcia: godz. 10.00-13.00 i 14.00-18.00 (13-14 przerwa techniczna)

Ceny biletów - 10 zł/h dla dzieci i dorosłych. (Opiekun dziecka wchodzi bezpłatnie)

Dokumenty: osoby dorosłe powinny posiadać dokument tożsamości i podpisane oświadczenie, którego wzór dostępny jest w Internecie lub na miejscu.
Osoby niepełnoletnie powinny posiadać legitymację i oświadczenie podpisane przez rodziców lub prawnych opiekunów. Oświadczenie dostępne jest w Internecie lub na miejscu w parku.

Starogard Gdański - Halowy Park Linowy OSiRStrój: Park znajduje się w hali o miękkim bezpiecznym podłożu. Obowiązuje obuwie sportowe i strój umożliwiający wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.

Więcej informacji (m.in oferta dla grup) - jest tutaj

Kontakt:
OSiR Starogard Gdański, ul. Hallera, tel./fax 58 560 08 33, e-mail: osir@osir.com.pl


Park linowy - Jacek Barszcz, tel. 601 633 292, e-mail: jb@caw.stg.pl
STRZELINKO


Park linowy. czynny maj - wrzesień. Tel. 59 847 43 00 • SZYMBARK


Tarzan Park - Łeba Szymbark Władysławowo


"Tarzan Park" - obiekt dysponuje 3 trasami specjalnie zaprojektowanymi i zbudowanymi - dla osób o różnym stopniu sprawności fizycznej. I dzieci, i dorośli mają tutaj możliwość aktywnego i radosnego wypoczynku. Taki ruch na świeżym powietrzu naprawdę dobrze wpływa na zdrowie. Można przy okazji posmakować adrenaliny w bezpiecznych warunkach i pod opieką fachowego instruktora.

Szczegółowy plan dostępny po kliknięciu w nazwę trasy:


 - Trasa "Zielona".........bez limitu wzrostu, dla przedszkolaka
 - Trasa "Żółta".............min. wzrost 110 cm (dla dzieci i młodzieży, także dla dorosłych
 - Trasa "Czerwona"....min. wzrost 140 cm (dla dzieci wiekszych i dorosłych)
 - Trasa "Niebieska"....min.wzrost 140 cm (dla młodzieży i dorosłych)


Godziny otwarcia w sezonie (poza sezonem patrz - tutaj; dojazd - tutaj)
dni powszednie............11.00 - 19.00
soboty i niedziele........10.00 - 19.00


www.tarzanpark.pl,    tel. 608 488 773
Szymbark, ul. Zakładników Szymbarskich 12 (teren CEPR) • USTKA


Zapraszamy do parku linowego nad morzem - w Ustce, która jest znana ze swoich  uzdrowiskowych walorów. Umiarkowany wysiłek i rozrywka na świeżym powietrzu są tu prawdziwą przyjemnością. A zapach sosnowego igliwia w połączeniu z morską, bogatą w jod bryzą - zadbają o dobre samopoczucie i zdrowie. Od plaży dzieli nas zaledwie 50 metrów, i kawałek dalej do morza, gdzie można się schłodzić po "linowych" emocjach.

Park linowy Na Wydmie Ustka - park linowy nad morzemOczywiście w Parku Linowym Na Wydmie dbamy o pełne, atestowane i certyfikowane bezpieczeństwo naszych Gości. Nasi instruktorzy oprócz przeszkolenia służą cały czas niezbędną pomocą i poradą. Atrakcje linowe parku zostały tak dobrane by dobra zabawa mogła łączyć i dzieci, i dorosłych, także seniorów.

Oferujemy dla Państwa 3 trasy linowe:

1. Dziecięca (Od 130 cm wzrostu)

Trasa długości 150 metrów liczy 15 przeszkód, m.in 2 tyrolki oraz tzw. "surfing" czyli oryginalna jazda na desce. Usytuowanie trasy pozwala na spokojne oswojenie się z parkiem linowym. Polecamy ją także dla osób z lękiem wysokości.

2. Średnia (od 150 cm wzrostu)

Trasa długości 170 metrów z 17 przeszkodami. Wśród atrakcji znajdziemy pal buszmena i długą tyrolkę.

3. Wysoka (od 150 cm wzrostu)

Najdłuższa trasa, zawieszona 8 metrów nad ziemią, licząca ok. 200 metrów długości i 18 przeszkód, w tym: zjazd tyrolski i dziki skok Tarzana na siatkę.

Park linowy "Na Wydmie" jest czynny w sezonie - od końca kwietnia do połowy września.

Ustka, ul. Wczasowa, tel.  695 444 219, dojazd i więcej zdjęć - jest tutaj • WŁADYSŁAWOWO


TARZAN PARK


Władysławowo - TARZAN PARKObiekt dysponuje TARZAN PARK - Władysławowo3 trasami specjalnie zaprojektowanymi i zbudowanymi - dla osób o różnym stopniu sprawności fizycznej. I dzieci, i dorośli mają tutaj możliwość aktywnego i radosnego wypoczynku. Taki ruch na świeżym powietrzu naprawdę dobrze wpływa na zdrowie. Można przy okazji posmakować adrenaliny w bezpiecznych warunkach i pod opieką fachowego instruktora.


Trasy we Władysławowie - szczegółowy plan dostępny po kliknięciu w nazwę trasy:


 - Trasa "Zielona"...........bez limitu wzrostu, dla przedszkolaka
 - Trasa "Żółta"...............min. wzrost 110 cm (dla dzieci i młodzieży, także dla dorosłych
 - Trasa "Czerwona".......min. wzrost 140 cm (dla dzieci wiekszych i dorosłych)
 - Trasa "Niebieska".......min. wzrost 140 cm (dla młodzieży i dorosłych)
 - Trasa "Różowa"..........min. wzrost 140 cm (dla młodzieży i dorosłych)Tarzan Park we Władysławowie


Władysławowo - ul. Żeromskiego 37/róg Drogowców, teren OW NEPTUN


www.tarzanpark.pl, tel. 608 433 - 344 


Obiekty posiadają certyfikaty bezpieczeństwa PZA - Polskiego Związku Alpinizmu i FIAA - Międzynarodowej Federacji Towarzystw Alpinistycznych. Nasi Goście korzystają z naszej polisy O.C. ( T.U.i R.WARTA S.A.)


Pod fachową opieką instruktorówFrajda nie z tej ziemi!
Muzeum Techniki Wojskowej GRYF - pomorskie

Pomorskie parki przygody i rozrywki ekstremalnej - na zdjęciach - poniżej