Połowy morskie - rejsy wędkarskie

A A

Połowy morskie . Jeśli emocje mierzyć wagą złowionej ryby, to tutaj mogą być one dużo większe iż na lądzie.


Ciekawostką regionalną , niespotykaną gdzie indziej w Polsce są połowy bardzo smacznej belony. Najlepszym tarliskiem tej ryby jest właśnie rejon Zatoki Puckiej, gdzie najczęściej od połowy maja można zobaczyć widowiskowe połowy, np. na spinning z dryfujących łodzi. Zacięte belony bardzo lubią wyskakiwać z wody próbując uwolnić się z haczyka. Popularności tej atrakcji dodają specjalne zawody sportowe w połowach - "Belonada". Zdjęcia i termin tej imprezy - są tutaj


Na Zatoce są wyznaczone rokrocznie tarliska (strefy ochronne):


- stałe - na południe od ujścia rzeki Redy do Cypla Rewskiego
- okresowe (15.04 - 14.06) od punku Beka w obu kierunkach od ujścia rzeki Redy do Cypla Rzucewskiego
- okresowe (20.04 - 20.06) od Pucka do ujścia rzeki Płutnicy.


Jednak najczęstszym, bałtyckim obiektem pozującym do fotografii jest zdecydowanie król Dorsz. Okazy ważące kilkanaście kilogramów nie są wcale rzadkie. Dodatkową zachętą do połowów na morzu niech będzie fakt, że tutaj po prostu ryby częściej biorą niż w rzekach czy jeziorach. To m.in. efekt wyposażenia kutrów w echosondy ułatwiające namierzenie ławic.


Proponujemy kontakt do jednostek wypływających na morskie połowy:


Hel M/y Mira, tel. 58 675 07 66


Rejsy wędkarskie po morzu - Helios HelHel Helios - Zapraszamy na rejsy wycieczkowe po Bałtyku i Zatoce Gdańskiej. Nasz jacht motorowo-żaglowy (długość 16+2 metry) pozwala na wygodne przyjęcie grupy do 25 osób.
 
Organizujemy rejsy wędkarskie (połowy dorsza), imprezy okolicznościowe na morzu z noclegiem na jachcie dla 25 osób. Pływamy pod żaglami i na silniku - zależnie od życzenia i warunków pogodowych.


Zainteresowanych wypoczynkiem na lądzie zapraszamy do naszego przytulnego pensjonatu z tradycjami (i parkingiem!) Helios - tutaj

Kapitan - tel. 667 987 783
Armator - tel. 603 359 120
Jastarnia Passat VII, tel. 501 360 634

Łeba Katamaran Kubuś, tel. 59 863 14 17, 604 911 342

Ustka Kuter UST-3, tel. 59 814 95 57

Władysławowo M/y Theodora, tel. 502 435 754


 
Polecamy noclegi dla wędkarzy w Ustce!


Pokoje blisko plaży morza UstkaSerdecznie zapraszamy wędkarzy, którym proponujemy komfortowe warunki wypoczynku - noclegi blisko plaży, morza i portu. Oferujemy wygodne, elegancko wyposażone pokoje z dostępem do kuchni, a ponadto świetne warunki do przechowywania złowionych ryb - w chłodni.


Na życzenie jest także możliwość pokazu i szkolenia z zakresu fachowego filetowania.


Naszym Gosciom dodatkowo oferujemy specjalne bonifikaty przy zakupie dań rybnych w naszym centrumgastronomicznym UST-RYB przy plaży zachodniej - jednej z najpiękniejszych w Polsce.


Więcej informacji - jest tutaj