Wodna Fiesta 2017

  • termin : 20 Maja 2017 - 21 Maja 2017
  • godzina : 10.00 - 17.00
  • miasto : Trójmiasto
  • ulica : Żabi Kruk 15
  • miejsce : Trójmiasto i Pomorze
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.wodnafiesta.pl
logo
A A

Wodna Fiesta 2017  - Baw się, pływaj, wypoczywaj  20 - 21 maja 2017 r. w woj. pomorskim!
 
W ten jeden wyjątkowy majowy weekend pod wspólną marką „Wodna Fiesta 2017”  mieszkańcy Pomorza oraz turyści będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty klubów żeglarskich, przystani, stanic, marin, sprzedawców i serwisu sprzętu oraz łodzi, czarterów morskich i rzecznych.

Wydarzenie sięgające korzeniami do Francji, gdzie od kilkunastu już lat odbywa się impreza pod nazwą „Fête du Nautisme” i gromadzi  corocznie 300 tys. fanów,  zawita po raz drugi do woj. pomorskiego. Wodna Fiesta Gdańsk pomorskie - fot. mat. prasowe

Jak przekonuje koordynatorka „Wodnej Fiesty 2017” - Dorota Dajkowska, każdy bez względu na wiek będzie miał możliwość bezpłatnego, lub w promocyjnej cenie, skorzystania z aktywności nad i na wodzie.

- Wodna Fiesta dba o różnorodność programu i atrakcji.. Dlatego chcemy zachęcić do udziału nie tylko osoby już dziś związane z kajakarstwem, żeglarstwem, wioślarstwem czy windsurfingiem czy sportami motorowodnymi, ale rodziny z dziećmi, młodzież i seniorów. To właśnie ich przede wszystkim chcemy namówić do aktywnego wypoczynku nad i na wodzie, zarazić pasją ludzi na co dzień związanych z turystyką i sportem oraz dbających o zdrowy tryb życia. Naszym celem jest również promocja Roku Wisły 2017 w woj. pomorskim – tłumaczy.

- Wraz z rozwojem infrastruktury wodnej w woj. pomorskim, powstaniem nowych przystani, stawiamy na popularyzację aktywności na wodzie. Zachęcamy mieszkańców Regionu oraz turystów do korzystania z nowych możliwości nie tylko wypoczynku na wodzie, ale również zwiedzania miast z mniej znanej, aczkolwiek niezwykle ciekawej wodnej perspektywy   - dodaje.
To nie wszystko. Na chętnych czekać będą  wodne  atrakcje, konkursy, wystawy  przygotowane przez Partnerów i Organizatorów Wydarzeń „Wodnej Fiesty 2017” w dniach 20-21 maja 2017 r.  między innymi w marinach i przystaniach Gdańska, Sopotu i Gdyni,  Pętli Żuławskiej, Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich.


Dodatkowo aktywnie spędzimy czas na Wydarzeniach przygotowanych przez : Gdański Ośrodek  Sportu (Żabi Kruk, Generał Zaruski), w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego  (Gdańsk, Tczew, Hel), Gdańsk z Kajaka, Gdynia Sport, Sopot 34, ABCsurf, Wake Morotsport, Rewa Surf, Białe Żagle i Nauczsielatac.


Promocyjne oferty przygotowały Delphia Czarter, Kemping Chałupy Centrum, NaKajta.pl.
Pełen spis  atrakcji znajduje się na stronie www.wodnafiesta.pl


Partner Strategiczny : Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Partner Główny: Miasto Gdańsk
Partnerzy: Galeria Handlowa MADISON w Gdańsku, Gdański Ośrodek Sportu
Patronat Honorowy: Polski Związek Żeglarski,  Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku, Rok Rzeki Wisły 2017.Zapraszamy na Wodną Fiestę 2017!