Oliwska Szopka z Piasku 2017

  • termin : 02 Grudnia 2017 - 06 Stycznia 2018
  • miasto : Gdańsk - Oliwa
  • ulica : Plac Inwalidów
logo
A A

Bożonarodzeniowa Szopka z Piasku w Oliwie to unikalna w skali kraju artystyczna inicjatywa realizowana przez Fundację Wspólnota Gdańska od 2013 roku. W tym roku szopka stanie w nowym miejscu: na Placu Inwalidów (vis-à-vis wejścia do Parku Oliwskiego). Po raz pierwszy też wokół niej pojawią się „Świąteczne Smaki” – kramy z gastronomią.


Prace nad rzeźbą będą trwały codziennie od 23 listopada do 1 grudnia.
Uroczyste oświetlenie szopki odbędzie się w sobotę, 2 grudnia o godzinie 17.00.

Scena Bożego Narodzenia stała się inspiracją dla artystów, którzy w ciągu dwóch tygodni będą rzeźbili postaci Świętej Rodziny. Szopkę tworzą trójmiejscy artyści: Mariusz Otta, Czesław Fankidejski, Maciej Krause i Katarzyna Mikłasz. Autorem projektu jest Mariusz Otta. Do budowy rzeźby zostanie wykorzystanych 90 ton piasku ze żwirowni w Skowarczu.


Zgodnie z tradycją szopce z piasku co roku towarzyszy Wigilia Oliwska - ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności. Fundacja Wspólnota Gdańska gorąco zaprasza do udziału wszystkich mieszkańców i miłośników Oliwy, bez względu na wyznawaną religię, zamożność i narodowość.

16 grudnia 2017, w sobotę o godz. 17.00 – spotkajmy się przy szopce, przynieśmy własne potrawy, by podzielić się nimi przy wspólnym stole, zaśpiewajmy kolędy, bądźmy razem! Okażmy sobie życzliwość.

Świąteczna gastronomia przy szopce z piasku działać będzie w godzinach:
w dni powszednie 17.00-22.00, soboty, niedziele 16.00-22.00.