Urodziny Miasta - DZIEŃ JAKUBA

  • termin : 26 Maja 2018
  • godzina : 19.00
  • miasto : Wejherowo
  • ulica : Plac Jakuba Wejhera
  • miejsce : Plac Jakuba Wejhera
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.wck.org.pl
logo
A A

Tegoroczne urodziny miasta, które będziemy świętować 26 maja na Placu Jakuba Wejhera, będą wyjątkowe. Podczas imprezy rozdane zostaną nagrody Prezydenta Miasta Wejherowa. Na scenie wystąpi zespół Quantos, a także znana z programu „The Voice od Poland” mieszkanka Wejherowa – Monika Kitel. Później będzie można posłuchać gwiazdy wieczoru Margaret, autorki takich przebojów, jak „Heartbeat”, „Elephant”, czy „Cool me down”.


Impreza rozpocznie się o godzinie 19, a wstęp jest bezpłatny. Prezydent Miasta - Krzysztof Hildebrandt i dyrektor Filharmonii Kaszubskiej – Wejherowskiego Centrum Kultury – Jolanta Rożyńska – serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy.

PROGRAM
19:00 Rozpoczęcie imprezy
19:10 Koncert zespołu Quantos
19:45 Koncert Moniki Kitel – część I
20:15 Odegranie hejnału Wejherowa w wykonaniu trębaczy
Symboliczny wystrzał z armatki Bractwa Kurkowego
20:20 Wręczenie nagród Prezydenta Miasta
20:45 Koncert Moniki Kitel – część II
22:00 Występ gościa urodzinowego – MARGARET
23:15 Zakończenie imprezy

Margaret - czyli Małgorzata Jamroży – polska piosenkarka i autorka piosenek pochodząca
ze Stargardu. Z wykształcenia jest projektantką mody. Szturmem podbiła polskie listy przebojów i serca słuchaczy, wydając takie hity jak Heartbeat, Elephant, Cool me down, Thank you very much i wiele, wiele innych. Laureatka wielu nagród muzycznych m.in. Eska Music Awards czy SuperJedynki. Jest jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia, a jej teledyski mają miliony wyświetleń na YouTube. W 2013 roku wydała minialbum All I Need, z którego pochodzi singel „Thank You Very Much”. Piosenka była trzecim najlepiej sprzedającym się utworem
w Polsce w 2013 roku, za co wokalistka otrzymała wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku. W lipcu 2013 Margaret reprezentowała Polskę podczas Bałtyckiego Festiwalu Piosenki, zajmując drugie miejsce. W 2014 ukazał się debiutancki album Add the Blonde. Album promowały single „Wasted”, „Start a Fire” – oficjalny hymn Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, oraz „Heartbeat”. Pod koniec 2015 premierę miał drugi album studyjny piosenkarki – Just the Two of Us, nagrany w duecie z Mattem Duskiem. Artystka została laureatką nagród takich jak MTV Europe Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do Wiktorów i Telekamer. 2016 rok to polskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie podczas finału selekcji zajęła drugie miejsce. W 2017 roku ukazał się drugi solowy album studyjny artystki - Monkey Business.

Monika Kitel - wokalistka, kompozytorka, pianistka. Jest rodowitą wejherowianką , absolwentką tutejszej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Liceum w klasie muzycznej w Gdyni. W 2002 roku ukończyła Akademię Pomorską w Słupsku , zdobywając tytuł mgr wychowania muzycznego. Brała udział w nagraniach płyty "Doczekać końca dnia"
z kabaretem DKD w Słupsku, a w 2003 roku uczestniczyła w nagraniach płyty "Nieszpory Gospel "z takimi artystami jak : Grażyna Łobaszewska, Ewa Uryga, Marek Bałata, Patrycja Gola, Irena Kijewska, Ludmiła Małecka, Adam Rymarz. Materiał z płyty został zaprezentowany na koncertach w kilku miastach Polski. W 2005 i 2006 roku zaśpiewała dwa recitale, wraz z zaproszonymi muzykami. Od 2010 roku prowadzi warsztaty wokalne dla młodych wokalistów. W lutym 2015 roku ukazał się jej debiutancki album pt. "Dzięki niej". Ważna jest też działalność pedagogiczna, którą realizuje, pracując w PZPOW oraz w szkole, gdzie uczy muzyki dzieci i młodzież. Wzięła udział
w programie The Voice of Poland VII, w którym należała do drużyny Marii Sadowskiej.

Podczas Dnia Jakuba wystąpi także zespół Quantos. To kwartet składający się z profesjonalnych muzyków posiadających duże doświadczenie muzyczne zdobywane przez wiele lat na scenach całego kraju. Na rynku muzycznym funkcjonują od 1998 roku. W obecnym składzie grają niezmiennie od 2008 roku. Koncertują w różnych miastach Polski od Trójmiasta przez Mazury aż po Śląsk.

W skład zespołu wchodzą :

Krzysztof Rogocki – wokal, gitara rytmiczna, harmonijka ustna . Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu. Nagrywał i koncertował z takimi gwiazdami polskiej sceny jak: Maryla Rodowicz, Krzesimir Dębski, Ewa Uryga, Gayga,
Adam Schreder- keyboard, wokal. Absolwent szkoły muzycznej w Wejherowie. Kierownik techniczny,
Mariusz Swiątek - saksofon altowy i sopranowy. Znany sesyjny trójmiejski muzyk jazzowy,
Piotr Rose - gitary elektryczne, wokal. Muzyk z ogromnym doświadczeniem w koncertowaniu na rockowych scenach Polski.

Zapowiada się niesamowity wieczór. Serdecznie zapraszamy na Plac Jakuba Wejhera - 26 maja.