TREND 2015: Moda na Ustkę!

logo
A A

To nadmorskie uzdrowisko wprost urzeka przyjazną energią i wyjątkowym klimatem. W ciągu Ustka - wejście do portukilku lat odnowiono Hotel Grand Lubicz w Ustceprawie całą starówkę, zbudowano efektowną, ruchomą kładkę łączącą plażę wschodnią i zachodnią oraz otwarto największy na polskim wybrzeżu 5-gwiazdkowy hotel z aquaparkiem - Grand Lubicz. Tętniąca życiem Ustka wzbogaci się wkrótce o sztuczną rafę, która osłoni wybrzeże przed sztormami i będzie kolejną atrakcją turystyczną. Jeśli dodamy do tego dbałość o estetykę ulic, bezpieczeństwo oraz wygodę turystów - to nie dziwi rosnące zaiteresowanie tym bałtyckim kurortem.

Pociąg SŁONECZNY Warszawa - UstkaModę na Ustkę zauważono już w Warszawie, z której wyruszy nad morze specjalny pociąg o nazwie Słoneczny. Komfortowa podróż, z przystankami m.in w Trójmieście, zajmie niecałe 6 godzin. Codzienne połączenie, w cenie 60 zł, będzie czynne od 28 czerwca do 31 sierpnia. Warto dodać, że piętrowe wagony mają klimatyzację, stojaki na rowery, przewijaki dla niemowląt oraz inne udogodnienia dla pasazerów. Rozkład jazdy - jest tutaj


Ustka dla dzieci i rodziców.

Taka jest właśnie filozofia Ustki - komfort i wygoda - tak dla Ustka dla dzieci nad morzemdzieci jak i rodziców. Stąd dbałość o czystość plaży, która co roku otrzymuje prestiżowy certyfikat Błękitnej Flagi. Przyjemnie i ciekawie można spędzić czas także w innych bezpłatnych, publicznych przestrzeniach Ustki, np. na wielu nowyFestiwal Sztucznych Ogni w Ustcech placach zabaw oraz podczas barwnych imprez, pokazów, koncertów czy wtorkowych propozycji wycieczek dla turystów indywidualnych. Koniecznie trzeba zobaczyć np. Festiwal Sztucznych Ogni (10-11 lipca 2015) oraz Zlot Maskotek w pobliskich Rowach (18-19 lipca 2015). Więcej imprez znajdziesz tutaj.
Spośród innych atrakcji warto wspomnieć m.in. o:

- Domu Kultury organizującym warsztaty plastyczne,Twierdza Ustka - Bateria Blüchera muzyczne, itp.
- Kinie Delfin z projekcjami 3D także dla najmłodszych
- świetnej multimedialnej wystawie w Twierdzy Ustka (paintball, ASG i inne)
- aquaparku w Hotelu Grand Lubicz (pokoje zabaw, animacje)
- wystawie klocków Lego (1.06-31.08.2015)
- muzeach: Chleba, minerałów i Ziemi Usteckiej
- galeonie UNICUS, latarni morskiej i parku linowym NA WYDMIE
Promenada w Ustce
Kultowym miejscem spacerów jest najdłuższa w Polsce, nadmorska promenada biegnąca wzdłuż plaży przez blisko 2 kilometry. Do jej popularności przyczynił się już w XIX wieku książę Otto von Bismarc, który bardzo lubił tu spędzać swoje urlopy.


Uwaga - plaża w Ustce zdobyła tytuł najlepszej w Polsce wg rankingu Onet 2015!

Ustka dla aktywnych

Chcesz cieszyć się dłuższym i zdrowszym życiem? Odwiedzaj Ustkę! Tak jak słynna polska aktorka Irena Kwiatkowska (dożyła prUstka zaprasza nad morze!awie 99 lat), którą uhonorowano własną ławeczką na promenadzie.
Sposobów na aktywny wypoczynek jest w Ustce całe mnóstwo. Ogromną popularnością cieszą się rowery i wycieczki rowerowe po dobrze wyznaczonych trasach i ścieżkaWycieczki rowerowe - okolice Ustkich. Gmina Ustka została wyróżniona nagrodą za specjalne stacyjki rowerowe z ochronnymi wiatami. Fani kajaków mogą wybrać się na ciekawą rzekę Słupię znaną także z połowów łososi, a wielbiciele jazdy konnej na przejażdżki po malowniczych terenach wokół Ustki.


Kitesurfing, windsurfing, paralotniarstwo (jest możliwość lotu w tandemie), siatkówka plażowa (coroczne mistrzowstwa Polski), nordic walking, kąpiele w Windsurfing Ustkamorzu i krytych basenach, bowling, squash, tenis i klub w Hotelu Grand Lubicz, rejsy wędkarskie i rekreacyjne, rejsy RIB-em (do 90 km/ na godz.), tyrolka i przejścia w parku linowym Na Wydmie, przejażdżki autami z innej epoki (z Twierdzy Ustka) - aktywności do wyboru jest naprawdę dużo. W Ustce zapomnisz o codziennym zmęczeniu, natchniesz się pozytywną energią i być może spotkasz kogoś ciekawego ...

Ustka dla smakoszy

300 lat temu w Ustce było zaledwie 60 domów, na które przypadało aż 6 tawern serwujących Hotel Grand Lubicz zaprasza!potrawy oparte na rybach. Usteckie ryby doceniał później Wspomniany już książę Bismarck, który był znany z wyrafinowanych gustów kulinarnych.
Dzisiaj w Ustce działa około stu różnych lokali: od eleganckich restauracji, poprzez pizzerie i tradycyjną pierogarnię, do smażalni ryb i barów z kebabem. Druga setka kawiarń, lodziarni i winiarni (jest także herbaciarnia) rozpieszcza gości lubiących dobre desery, kawy i wina.


Choć dobrych miejsc jest naprawdę dużo, to szczególnie warto odwiedzić 3 z nich.
Restauracja 7 Niebo zaprasza!Pierwszym jest restauracja 7 Niebo przy Hotelu Rejs, mogąca pochwalić się wieloletnią sławą i znamienitymi gośćmi ze świata polityki, sportu i show biznesu, jak np. Donald Tusk, Czesław Lang, Urszula Dudziak czy Bonnie Tyler. Specjalnością 7 Nieba są potrawy ze świeżych ryb, np. tzw. wariacje śledziowe, delikatnie pikantna zupa rybna oraz łosoś w soli morskiej.


Drugim polecanym miejscem jest restauracja A'la Carte w Hotelu Grand Lubicz, którą z satysfakcją odwiedziłaSzef kuchni Hotelu Grand Lubicz - Marcin Szwak - zaprasza! znana restauratorka Magda Gessler. Już wcześniej zachwyciła się zresztą kuchnią w Hotelu Lubicz - tutaj (hotele są ze sobą powiązane). W Grand Lubiczu warte spróbowania są m.in: tatar z jelenia, sałatka z pieczonych warzyw, rybne consomme z szafranem, kruchutkie policzki wołowe oraz mus z solonym karmelem.


Trzecim wyróżniającym się w Ustce lokalem jest Dym na Wodzie Rafała Niewiarowskiego, Rafał Niewiarowski - Dym na Wodzie - Ustkauczestnika programu TOP Chef. Lokal regularnie znajduje się w pierwszej konkursowej setce najlepszych polskich restauracji - m.in za sprawą menu, zmienianego co 2-3 miesiące. Sztandarową stałą pozycją jest np. ciasteczko płynące czekoladą. Dania, które potrafią ciekawie i bardzo pozytywnie zaskoczyć,  są przygotowywane w oparciu o produkty sezonowe z zachowaniem ich naturalnej świeżości, smaku i aromatów. Dym na Wodzie został uhonorowany tytułem Slow Food. Więcej na www.dymnawodzie.pl

Tak silna konkurencja sprzyja kreatywności i bardzo wysokiej jakości serwowanych potraw - dań regionalnych, polskich, ale także pochodzących spoza kraju. Mając do wyboru całą gamę lokali możemy w Ustce zjeść i oryginalnie, i smacznie, i niekoniecznie drogo.


Ustka dla zdrowia

Pierwsze kąpielisko nad Bałtykiem powstało ponad 220 lat temu, w czasie Rewolucji FrancuskieZapraszamy do Ustki!j. Kuracjusze w Ustce pojawili się już kilka lat później, początkowo przyjeżdżając z zapasami żywności, a nawet własnymi krowami (dla świeżego mleka). Morskie kąpiele zachwalano wówczas jako antidotum na smutek i przygnębienie. I coś w tym jest, sądząc po pełnych optymizmu reakcjach kąpiących się nawet zimą. Mężczyźni i kobiety mieli do końca I wojny swiatowej własne kapieliska rodzielone kanałem portowym.
Dzisiaj, bogatsi o badania naukowe, wiemy więcej o dobroczynnym wpływie morskiego powietrza, w którym mieszają się olejki sosnowe i wytrącany z fal jod. DNordic Walking nad morzem w Ustceochodżą do tegoAquapark Ustka Hotel Grand Lubicz termalne  jedne z nalepszych w Polsce solanki (z odwiertu o głębokości 700 metrów) oraz odkrywkowe złoża borowiny. Kapiele, natryski, okłady, inhalacje oraz inne zabiegi służą nie tylko dobremu samopoczuciu i urodzie, ale bezpośrednio wpływają na leczenie reumatyzmu, chorób dróg oddechowych, układu krążenia i ruchu, przemiany materii. Poza sezonem w Ustce leczone są także dziecięce alergie. Największą ofertę leczniczą mają obiekty Uzdrowiska Ustka oraz Hotelu Grand Lubicz, który posiada najnowoczesniejsze wyposażenie w blisko 30 gabinetach kosmetycznych, zabiegowych oraz SPA.

Jeszcze jedną korzyścią z pobytu w Ustce jest możliwość zadbania o swoje szcSyrenka w Ustcezęście :-)Na plaży w Ustce Pamiętacie złotą rybkę i trzy życzenia? Ustecka syrenka, jako pół człowiek, pół ryba spełnia ich połowę, czyli jedno życzenie i pół, ale w przeciwieństwie do złotej rybki jest dostępna codziennie :-)


Więcej atrakcji w Ustce - jest tutaj


Ustka - trend 2015!