Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata" 2018

  • termin : 26 Lipca 2017 - 30 Lipca 2017
  • miasto : Wiele
logo
A A

Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata" 2018


W Kaszubskich Spotkaniach z Folklorem Świata biorą udział amatorskie zespoły folklorystyczne z Polski i innych regionów świata.

W drugiej połowie lipca 2018 r. na scenach Brus, Chojnic, Konarzyn, Kościerzyny, Wdzydz Kiszewskich, Wiela i Wielkiego Klincza wystąpią barwne grupy folklorystyczne z zagranicy: Belgi, Białorusi, Grecji, Indonezji, Litwy, Sri Lanki, Włoch, a także polskie zespoły folklorystyczne.

„Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” rozpoczną się barwnym korowodem, który wieczorem (godz. 19.00) przejdzie ulicami Wiela wprost na scenę przy jeziorze, gdzie odbędzie się KONCERT INAUGURACYJNY.

Domki nad jeziorem - Kaszuby - WielePrzez następnych kilka dni nasi goście z zagranicy, głębi kraju oraz gospodarze będą występować równolegle na kilku scenach w całym regionie. Niewątpliwie będzie to wspaniała okazja, by podziwiać kulturę z różnych miejsc kuli ziemskiej, a jednocześnie zaprezentować i zareklamować nasz folklor.
Festiwalowe dni bogate będą w szereg zróżnicowanych, niezwykle atrakcyjnych imprez towarzyszących.

Festiwal zakończy się KONCERTEM FINAŁOWYM na Stadionie Miejskim w Brusach. Poprzedzony on będzie ekumeniczną Mszą Świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach o godz. 19.00 oraz uroczystym przejściem wszystkich uczestników w korowodzie ulicami miasta w stronę stadionu.


Serdecznie zapraszamy na Festiwal Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata 2018!