Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata" 2017

  • termin : 26 Lipca 2017 - 30 Lipca 2017
  • miasto : Wiele
logo
A A

Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata" 2017


W Kaszubskich Spotkaniach z Folklorem Świata biorą udział amatorskie zespoły folklorystyczne z Polski i innych regionów świata.

W dniach 26 do 30 lipca 2017 r. na scenach Brus, Chojnic, Konarzyn, Kościerzyny, Wdzydz Kiszewskich, Wiela i Wielkiego Klincza wystąpią barwne grupy folklorystyczne z zagranicy: Belgi, Białorusi, Grecji, Indonezji, Litwy, Sri Lanki, Włoch, a także polskie zespoły folklorystyczne.

„Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” rozpoczną się barwnym korowodem, który 26 lipca wieczorem (godz. 19.00) przejdzie ulicami Wiela wprost na scenę przy jeziorze, gdzie odbędzie się KONCERT INAUGURACYJNY.

Przez następnych kilka dni nasi goście z zagranicy, głębi kraju oraz gospodarze będą występować równolegle na kilku scenach w całym regionie. Niewątpliwie będzie to wspaniała okazja, by podziwiać kulturę z różnych miejsc kuli ziemskiej, a jednocześnie zaprezentować i zareklamować nasz folklor.
Festiwalowe dni bogate będą w szereg zróżnicowanych, niezwykle atrakcyjnych imprez towarzyszących.

Festiwal zakończy się 30 lipca KONCERTEM FINAŁOWYM na Stadionie Miejskim w Brusach. Poprzedzony on będzie ekumeniczną Mszą Świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach o godz. 19.00 oraz uroczystym przejściem wszystkich uczestników w korowodzie ulicami miasta w stronę stadionu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich turystów wypoczywających w naszych stronach i oczywiście mieszkańców naszego regionu na Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata!


Szczegóły programu  - wkrótce