Święto Niepodległości - Parada Niepodległości Sopot 2018

  • termin : 11 Listopada 2017
  • miasto : Sopot
logo
A A

Sopocki sposób uczczenia Święta Niepodległości może przypaść do gustu wielu aktywnym mieszkańcom Trójmiasta oraz odwiedzającym tego dnia pomorskie.

11 listopdada 2017 odbędzie się IV sopocka parada samochodów zabytkowych i rowerów oraz wspólne wysyłanie Światełka dla Polski.

Podczas akcji „Światełka dla Polski”rodzice z dziećmi zapalą i wypuszczą do nieba białe i czerwone lampiony, do których przyczepione będą życzenia dla Polski.

Zbiórka uczestników chętnych na sopocką, rowerową paradę niepodległości nastąpi w sobotę, 11 listopada o 13.15 w okolicy parkingu Opery Leśnej, za budynkiem straży pożarnej. O 13.30 zwarty peleton przyłączy się do przejazdu pojazdów zabytkowych organizowanego przez Straż Pożarną i wraz z nimi stworzy kolorową, patriotyczną kolumnę. „To kolejny już taki przejazd, zeszłoroczny cieszył się sporą frekwencją” – komentuje Jacek Karnowski prezydent Sopotu. „Wierzę, że i tym razem wszyscy poczujemy niesamowity patriotyczny nastrój”. Po przejeździe na wszystkich czekać będzie grochówka, prezentacja zabytkowych wozów strażackich, pokazy sprzętu strażackiego oraz pokaz pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Dla rowerzystów biorących udział w paradzie, sopocki Oficer Rowerowy przygotował prezenty: patriotyczne biało-czerwone światełka, zaś dla osób najbardziej przyodzianych w patriotyczne elementy przewidziane są ciekawe upominki. 

Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOTPo paradzie i ciepłym posiłku na Placu Przyjaciół Sopotu zapraszamy do udziału w VII już edycji akcji „Światełka dla Polski”. Jest to akcja społeczna organizowana z okazji Święta Niepodległości, podczas której całe rodziny wysyłają do nieba białe i czerwone lampiony, do których przyczepią życzenia dla Polski. Jej celem jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego i wzmacnianie tożsamości narodowej u dzieci, przekazywanie wartości patriotycznych w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób oraz aktywizowanie całych rodzin poprzez wspólne spędzenie czasu.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów sopockich szkół oraz Sopockiego Chóru Kameralnego Continuo. Występy zakończą się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, ok. godziny 17.15, po nim nastąpi przejście na plażę w okolice Teatru Atelier, skąd lampiony zostaną wypuszczone w powietrze. 

O godz. 18.00 w Kościele Garnizonowym pw. Św. Jerzego odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Święto Niepodległości i Parada Niepodległości Sopot 2018Parada Niepodległości 2018 w Gdańsku - jest tutaj

Parada Niepodległości 2018 w Gdyni  - jest tutaj