W irlandzkim rytmie - I Bal Gdański

  • termin : 06 Stycznia 2018
  • godzina : 19.00
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Ołowianka 1
  • miejsce : Sala Koncertowa na Ołowiance
  • bilety : 39 - 109 zł
  • telefon : 58 320 62 62
  • www : http://www.filharmonia.gda.pl
logo
A A

Występujący od 30 lat na scenie, nagrodzony Fryderykiem za swoją muzykę, zdobywca złotej i platynowej płyty – zespół Carrantuohill, wspólnie z wielokrotnymi Mistrzami Świata w tańcu irlandzkim – formacją Salake prezentują nowatorskie widowisko artystyczne w Irlandzkim Rytmie.


Carrantuohill

Carrantuohill - jest uznawany za jeden z najlepszych zespołów w Europie w gatunku muzyki celtyckiej. Grupa koncertuje od Moskwy po Irlandię (Szwajcaria, Francja, Niemcy, Rumunia, Irlandia, Rosja), na swym koncie zespół ma równiez koncerty w USA, gdzie występował m.in na osobiste zaproszenie poety-noblisty Czesława Miłosza. Swoje doświadczenie Carrantuohill zbierał podczas wielokrotnych wizyt w Irlandii. Zespół wydał 14 płyt współpracując z wieloma wybitnymi artystami (m.in.: A.M.Jopek, S.Sojka, P.Kukiz, T.Szukalski, W.Karolak, K.Ścierański, U.Dudziak, A.Dymna). Carrantuohill jest laureatem nagrody FRYDERYK w kategorii etno/folk. Członkowie zespołu grają na tradycyjnych irlandzkich instrumentach: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes.

Salake

Salake - niezwykle utytułowany i uznany na świecie zespół (m. in. wielokrotni Mistrzowie Świata w swojej dyscyplinie !) tym razem pokazuje się w pełnym wymiarze, w formule klasycznego widowiska muzyczno-tanecznego i to u boku bardzo doświadczonych muzyków. Tancerze prezentują w mistrzowskim stylu najbardziej ulubione przez widzów elementy irlandzkiego tańca, ale dodają do występu liczne ozdobniki pochodzące z wielu innych dziedzin tanecznych, pokazując, jak wielkie to bogactwo artystycznej przestrzeni.


Bilety na koncert - TUTAJ


Po zakończeniu Koncertu, około godz. 20.30
rozpocznie się Bal Gdański połączony z kolacją.

Karnety na Bal w cenie 85 zł/os.

Informacja o Balu TUTAJ