Mikołaje na Motocyklach 2016

logo
A A

W niedzielę 4 grudnia 2016 odbędzie się w Trójmieście  14 edycja parady "Mikołaje na Motocyklach". Celem akcji jest zebranie pieniędzy, z których każdego roku fundowane są posiłki w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego oraz upominki dla dzieci z domów dziecka.


Impreza z roku na rok rośnie w siłę – w roku 2003 w pierwszej Mikołaje na motocyklach 2015paradzie jechało 9 mikołajów, a w rekordowym roku 2011 w paradzie uczestniczyło 3300 mikołajów, poruszających się na 2468 motocyklach! W ciągu tych wszystkich lat jakie upłynęły od pierwszej edycji z zebranych środków udało się ufundować dziesiątki tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego oraz dotrzeć z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali i domów dziecka. W zeszłym roku w paradzie wzięło udział 3000 Mikołajów i zebrano 125 261, 53 zł! Organizatorzy bardzo liczą na pobicie tych rekordów w tym roku :-)


 Na trasę przejazdu zapraszana jest publiczność. Parada będzie niezwykle wesoła i kolorowa, a trójmiejskie ulice zaleje czerwona fala Mikołajów na ich stalowych rumakach! Oprócz barwnego przejazdu przez Gdańsk, Sopot i Gdynię, zmotoryzowani święci będą częstować dzieci słodyczami. Wszystkie maluchy będą mogły spotkać Mikołajów, zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.


Trasa przejazdu Mikołajów w 2016:Mikołaje na motocyklach w trójmieście

Parada rozpocznie się punktualnie o 11.00 na gdyńskim Skwerze Kościuszki (al. Jana Pawła II) skąd Mikołaje na Motocyklach pojadą w stronę Gdańska. Trasa wiedzie przez ulicę Świętojańską, główną arterią przez Sopot aż do gdańskiego Zieleniaka, tam nastąpi nawrót w kierunku Stadionu Energa Gdańsk, gdzie przewidziane jest uroczyste zakończenie dwudziestosześciokilometrowego przejazdu.Zdjęcia z parady Mikołajów na motocyklach - są poniżej w galerii. W 2015 roku w imprezie wzięło udział kilka tysięcy osób.  Z Gdyni do Gdańska przejechało ok. 2 tysięcy motocyklistów (w tym ekipa z Finlandii) oraz blisko tysiąc trzysta osób na quadach i innych pojazdach.


Zapraszamy na paradę - Mikołaje na Motocyklach 2016!