Zbigniew Zamachowski, Krzesimir Dębski & Amadeus Wind Ensemble

  • termin : 13 Grudnia 2016
  • godzina : 19.00
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Ołowianka 1
  • miejsce : Sala Koncertowa na Ołowiance
  • bilety : 70 - 150 zł
  • telefon : (58) 320 62 62
  • www : http://www.filharmonia.gda.pl
logo
A A

W grudniu mija dwieście dwadzieścia pięć lat od śmierci Wolfganga Amadeusza Mozarta. By upamiętnić tę rocznicę i oddać hołd największemu kompozytorowi wszech czasów, powstał zespół Amadeus Wind Ensemble. W jego skład wchodzą członkowie jednej z najlepszych orkiestr na świecie London Symphony Orchestra oraz najwybitniejsi polscy instrumentaliści. Na naszej scenie zaprezentują dzieła Mozarta na zespół dęty, w oryginalnym brzmieniu.
Projekt objęty patronatem Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.


Zbigniew Zamachowski, Krzesimir Dębski & Amadeus Wind Ensemble
Sir Neville Marriner - przygotowanie zespołu
Krzesimir Dębski - dyrygent
Zbigniew Zamachowski - w roli Mozarta

Program:
W.A. Mozart - Serenada B-dur „Gran Partita” KV 361 (370a)
W.A.Mozart - "Uprowadzenie z seraju" KV 384 w aranżacji na zespół dęty (arr. T. Karwan)

Zespół
W skład zespołu wchodzą członkowie jednej z najlepszych orkiestr na świecie: London Symphony Orchestra oraz najwybitniejsi polscy instrumentaliści, soliści oraz członkowie najlepszych polskich orkiestr (NOSPR, Orkiestra Teatru Wielkiego - OperyNarodowej, Sinfonia Iuventus).

Artysta honorowy:
Przygotowania zespołu do trasy koncertowej prowadzi wybitny interpretator muzyki Mozarta, założyciel orkiestry Academy St. Martin in the Fields, Sir Neville Marriner. Za swoje wybitne zasługi w dziedzinie muzyki otrzymał on tytuł szlachecki nadany przez królową Elżbietę II. Jest laureatem statuetki Oscara za nagranie muzyki do filmu "Amadeusz". Jednym z utworów wykonanych w tym filmie jest "Gran Partita", którą Amadeus Wind Ensemble wykona podczas tournée po Polsce.
Sir Neville Marriner wystąpi również w roli dyrygenta podczas warszawskiego koncertu inaugurującego trasę koncertową zespołu Amadeus Wind Ensemble.

Dyrygent:
Zespół podczas koncertów w Gdańsku, Poznaniu oraz Szczecinie poprowadzi wybitny polski muzyk, kompozytor oraz dyrygent - Krzesimir Dębski. Koncertując po niemal całej Europie, USA i Kanadzie, jako lider zespołu jazzowego String Connection i solista zagrał blisko 1000 koncertów radiowych i telewizyjnych. W 1983 roku został laureatem I nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart w Belgii, a dwa lata później znalazł się na liście dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych amerykańskiego pisma Down Beat.
Jako dyrygent prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd, jak Jose Carreras, Ewa Małas-Godlewska, Nigel Kennedy, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean-Luc Ponty, Mark O'Connor, John Blake, Alberto Iglesias i Jose Cura.

Gość specjalny:
Gościem specjalnym projektu jest aktor filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek, jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia Zbigniew Zamachowski. Wcieli się on w rolę Wolfganga Amadeusza Mozarta, prezentując jego listy i przybliżając widowni arcyciekawą sylwetkę kompozytora w kontekście jego przebogatej twórczości oraz życia prywatnego.

Autor przedsięwzięcia:
Krzysztof Grzybowski
IART Management
www.iart-m.com


Bilety