Orszak Trzech Króli Gdynia 2017

  • termin : 06 Stycznia 2017
  • miasto : Gdynia
logo
A A

6 stycznia 2017 roku, w Święto Trzech Króli, ulicami przemaszeruje Orszak w gdyńskiej magicznej scenerii. Przemarsz poprzedzi msza św. odprawiona o godz. 11.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Armii Krajowej 46).

Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Fabułę podzielono na kilka kluczowych scen.


O godz. 12.00 uczestnicy zbiorą się przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kwadrans później wyruszą ulicami 3 Maja i 10 Lutego w kierunku Skweru Kościuszki. Na platformie przed CH „Batory” zostanie odegrana scena wizyty Trzech Króli u Heroda. Następnie Orszak przeniesie się na Skwer Kościuszki i odegra scenę przed zaimprowizowaną karczmą. Przed Teatrem Muzycznym odbędzie się misterium ukazujące walkę dobra ze złem. Wreszcie, w muszli koncertowej przy pl. Grunwaldzkim, królowie spotkają się z Jezusem w stajence. Potem rozpocznie się wspólne kolędowanie.

W związku z wydarzeniem nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu kołowego. Na czas przejścia Orszaku Trzech Króli z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa do muszli koncertowej przy placu Grunwaldzkim wyłączone zostaną z ruchu następujące ulice: 3 Maja, 10 Lutego, Skwer Kościuszki, Borchadta i Armii Krajowej. Po przejściu Orszaku, ruch na poszczególnych ulicach będzie sukcesywnie przywracany.

Zarząd Dróg i Zieleni prosi wszystkich kierowców i innych uczestników ruchu o dostosowanie się do wprowadzonej organizacji ruchu i podporządkowanie się do poleceń wydawanych przez Policję i Straż Miejską oraz organizatora uroczystości.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Opieki i Edukacji Społecznej „Samarytanie” przy wsparciu miasta.


Orszak 3 Króli Gdynia 2017 - zapraszamy!

Orszak Trzech Króli w Gdańsku - jest tutaj
Orszaki w innych miejscowościach pomorskiego + pakiety pobytowe - są tutaj