Lęborskie Dni Jakubowe - Jarmark św. Jakuba 2017

  • termin : 21 Lipca 2017 - 23 Lipca 2017
  • miasto : Lębork
  • ulica : Plac Pokoju
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.csi.vot.pl
logo
A A

Z każdym rokiem Lębork coraz bardziej kojarzy się turystom z tą właśnie, najważniejszą imprezą kulturalno-rekreacyjno-handlową w Lęborku, powiązaną z odpustem św. Jakuba Ap.


Jarmark nawiązuje do tradycji spotkań kupców i rzemieślników, które organizowano w Lęborku od XIV wieku, łącząc wymiar religijno-duchowy z czysto handlowym. Reaktywowano go jako odpust w parafii św. Jakuba. Od tego czasu Jarmark co roku przyciąga tysiące turystów.


Stałe punkty programu to:
Międzynarodowy Zlot Jakubów - zachęcający do przybycia na imprezę wszystkich mężczyzn i chłopców o tym imieniu. Zawsze czekają na nich różne niespodzianki.
Uliczny Bieg św. Jakuba - 10-kilometrową trasą wiodącą ulicami miasta. Rekord trasy: 29 minut i 38 sekund ustanowiony został w 2006 roku przez Kenijczyka Abla Kirui.
Obóz rycerski nad rzeką przy zamku krzyżackim dla wszystkich, którzy chcą przenieść się w czasy średniowiecza.
Do tego: kramy, konkursy, kuglarze, koncerty...


Międzynarodowy Zlot Jakubów


Dużym zainteresowaniem, nie tylko Jakubów, cieszy się Międzynarodowy Zlot Jakubów.
Zapraszamy do Lęborka każdego mężczyznę i chłopca noszącego szlachetne imię Jakub! Zlot kończy się tradycyjnym finałem na scenie głównej z losowaniem cennych nagród i wspólnym zdjęciem. Gwarantujemy dzień pełen wrażeń dla Jakubów w każdym wieku!


Bieg Uliczny św. Jakuba


Amatorzy sportu mają widowiskowy Bieg Uliczny św. Jakuba, który ma już ugruntowaną pozycję w kalendarzu biegaczy, a odbywa się ulicami Lęborka na dystansie 10 km.


Atrakcje dla małego i dużego


Lęborskie Dni Jakubowe - LĘBORKPrzez kilka dni główny deptak miasta - ulicę Staromiejską ożywiają wystawy, uliczny teatr, występy kuglarzy, grajkowie, wróżki...
Duże zainteresowanie wzbudzają zawsze rycerze, prezentujący swoje rzemiosło wojenne oraz dawne obyczaje. W wieży Sanktuarium św. Jakuba Ap. co roku odbywa się ciekawa wystawa przygotowana przez lęborskie Muzeum.


Duchowy wymiar Jarmarku


Biskup Pelpliński J.B. Szlaga dekretem z 25 lipca 1998 r. ustanowił św. Jakuba Apostoła Patronem Lęborka. Tradycyjny niedzielny korowód z relikwiami św. Jakuba Ap. i uroczysta suma odpustowa w kościele św. Jakuba dopełniają lęborskiego święta. 


  Program Lęborskich Dni Jakubowych 2017: 


22 lipca 2017 w sobotę o godz. 21.30 gwiazdą Lęborskich Dni Jakubowych będzie Ania Dąbrowska. Natomiast dzień później 23 lipca 2017 o godz. 20.30 wystąpią Cugowscy.


Największy w Polsce Jarmark - Św. Dominika - jest tutaj


 
Pałac Grąbkowo - okolice Lęborka