Magic Malbork 2014

logo
A A

Malbork słynący do tej pory ze sztandarowej imprezy OBLĘZENIE MALBORKA
ma od 6 lat nową, magiczną imprezę – MAGIC MALBORK. W 2011 roku otrzymała ona certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego przyznawanego przez Polską Organizację Turystyczną. Organizatorzy przekonują, że jest to jedno z niewielu takich wydarzeń w Polsce i tym samym niesamowite show z udziałem akrobatów, laserów, świateł i muzyki . To już 6 edycja tej niesamowitej, magicznej imprezy.


Magic Malbork 2014Głównym punktem Magic Malbork jest niepowtarzalny wieczorny spektakl, łączący ze sobą różnorodne formy sztuki: muzykę, taniec, obraz i światło. Połączenie kilku grup tanecznych i akrobatycznych wraz z pokazami laserów, światła i efektów pirotechnicznych oraz zapierające dech wpiersiach akrobacje na dużych wysokościach sprawiają, że widowisko hipnotyzuje kilkanaście tysięcy widzów, którzy w tym roku zbiorą się już po raz szósty na Magic Malbork Show. Całość kończy się pokazem sztucznych ogni.


PROGRAM MAGIC MALBORK 2014  • Piątek, 8 sierpnia


Plac Miejski, ul. Kościuszki (deptak)

Godz. 12.00 – 22.00
Wystawa i konkurs w ramach projektu „Kontenery wolności”

Godz. 18.00
Projekcja filmów "Zapis" - Fotocast Agaty Grzybowskiej, relacja z kijowskiego Majdanu w 2014 roku, "Kino Wolność/Ways to Freedom" - prod. Kino Polska, Wywiad z Lechem Wałęsą oraz "Polskie Wolności" Projekt dokumentalny Piotra Wójcika.

godz. 21.00
Koncert zespołu AUDIOFEELS

Grupa wykonująca muzykę w stylu Vocal Play. Jest to nowatorskie podejście do śpiewania, które polega na imitacji instrumentów, poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości ludzkiego głosu. Zespół został stworzony w 2007 roku przez wychowanków Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zespół wykorzystuje głos nie tylko do śpiewu, ale także do imitacji instrumentów muzycznych takich jak perkusja, gitara basowa czy instrumenty klawiszowe. Popularność grupie przyniosły występy w programie Mam talent! w telewizji TVN.  • Sobota, 9 sierpnia


RYTMY ULICY
Plac Miejski, ul. Kościuszki (deptak)

godz. 12.00
Parada samochodów marki SAAB w centrum miasta

Intsaab2014 czyli International Saab Clubs Meeting jest to zlot miłośników samochodów marki Saab, w którym biorą udział członkowie większości Saab Klubów z całego świata oraz sympatycy marki nie zrzeszeni w klubach.

12.00 – 22.00
Wystawa w ramach projektu „Kontenery wolności”

„Kontenery Wolności” - Inicjatywa Razem 89' zaprasza na obchody 25 rocznicy wolnych wyborów 1989r. Z tej okazji „Kontenery Wolności” odwiedzą 25 miast, w tym Malbork, wydarzeniu patronuje Prezydent Bronisław Komorowski. Kontener Wolności to mobilne studio, czyli miejsce spotkań w którym będą rejestrowane wypowiedzi mieszkańców miasta związane z ich postrzeganiem wolności, kino plenerowe, gry i zabawy dla dzieci.

17.00 – 21.00
Kolorowa parada artystów (spod zamku do centrum miasta) z udziałem zespołu Cocodjembé

Show bębniarskie na scenie w wykonaniu Cocodjembé
Wszyscy muzycy są mocno związani z Trójmiastem, łączą afrykańską tradycję ze słowiańskim temperamentem. Tradycyjne instrumentarium Afryki Zachodniej i rytmy z tamtych rejonów połączone z energetyczną aranżacją porywają do tańca. W skład zespołu wchodzą 3 bębny basowe: dununba, sangban, kenkeni oraz 3 djembe.

Interaktywny (uliczny i na scenie) teatrzyk dla dzieci „Zielonomu i Czarnoksiężnik” - Teatr „Ja Się” z Gdańska

Magic MalborkMagiczna podróż z Marcinem Muszyńskim - pokazy iluzji
„Zegar zaczyna odmierzać czas a rzeczywistość zmienia swój wymiar... za chwilę, przeniesiesz się ponad przeciętność, wyjdziesz poza granice rozumu. Zobaczysz rzeczy niezrozumiałe dla ludzkiego oka i umysłu. Zapraszamy więc do świata Magii, który przeniesie Cię, do niezwykłych tajemnic, niezwykłej rzeczywistości...

Stoisko modelowania balonów - baloniarski kącik dla dzieci

Stoisko dla dzieci - malowanie twarzy

Animacje uliczne, szczudlarze

Stoiska sponsorskie z atrakcjami: Orlen - Mobilne Stop Cafe, Polski Cukier, Radio ESKA, Helen Doron English

godz. 22.00
WIDOWISKO „MAGIC MALBORK”
Widownia na wałach von Plauena - ul. Parkowa

„Magiczny Sen Mnicha” to opowieść z pogranicza fantasy, o człowieku, który ciężko doświadczony przez los, ze złoczyńcy staje się pobożnym mnichem. Z pewnością nie będzie to jednak tylko liryczna historia, gdyż w widowisku bierze udział plejada gwiazd znanych z finałów programu Mam Talent. W specjalnej scenerii wystąpi również Tetiana Galitsyna – zwyciężczyni programu „Mam Talent” z Ukrainy, która będzie tworzyć z piasku obrazy powiązane z historią widowiska na dużym horyzontalnym ekranie, na którym również zobaczymy interakcję multimedialną z tancerzami. Przeniosą one widza w odrealniony baśniowy świat. Będą tańce z chorągwiami, przepiękna scena balu z udziałem iluzjonisty Marcina Muszyńskiego z lewitującym w powietrzu fortepianem, malowanie światłem w wykonaniu Trio Multivisual, efekty pirotechniczne, taniec z ogniem, tańce akrobatyczne na żyrandolu, szarfach i obręczach, innych jednak niż w ubiegłym roku, w wykonaniu Akrobatycznego Teatru Tańca MIRA – ART. Całość tradycyjnie zwieńczy pokaz sztucznych ogni.

W widowisku wystąpią:

Тetiana Galitsyna - W 2013 roku została zwyciężczynią szóstej edycji programu TVN "Mam Talent". 28-letnia аrtystka pochodząca z Ukrainy, malarka, kierowniczka studia artystycznego. Od 5 lat zajmuje się piaskowymi animacjami. Jej występy fascynują widzów od pierwszego spojrzenia. Тetiana za pomocą piasku opowiada publiczności niesamowite historie, które wywołują mimowolny uśmiech lub sprawiają, że odczuwa się głębię smutku. Jej zawsze wspaniałe występy fascynują, ujawniając istotę i piękno życia.

Marcin Muszyński – aktor, iluzjonista, finalista programu TVN „Mam Talent”. Marcin iluzją interesował się od najmłodszych lat. Rozpoczął naukę w Paryżu i tam przez wiele lat szlifował i zgłębiał tajniki aktorstwa i najbardziej tajemniczego zawodu na świecie. Jego sztandarowym numerem jest lewitacja asystentki - w ubiegłym roku wykonał tę sztukę z Dodą! Bierze udział w kongresach iluzjonistycznych w kraju i za granicą. W swoim repertuarze Marcin stworzył własne autorskie Magiczne Etiudy z najtrudniejszych na świecie projektów Dużej Iluzji - rozmaite magiczne pojawienia asystentek, różnorodne magiczne metamorfozy jak również magiczne zmiany sukienek czy lewitacje mebli. W 2011r. Marcin pojawił się w programie Mam Talent, gdzie jako pierwszy Iluzjonista w Polsce dotarł do finału, do ścisłej czwórki najbardziej utalentowanych ludzi w Polsce. W 2013 roku wraz z żoną Eweliną występują już jako gwiazdy w programie na żywo "Mam Talent" z niezwykłą premierą telewizyjną "Lewitacji Fortepianu wraz z Pianistą".

Trio Multivisual – finaliści programu TVN „Mam Talent”. Grupa specjalizuje się w pokazach artystycznych, łączących w sobie elementy współczesnej sztuki cyrkowej, iluzji z wykorzystaniem laserów oraz najnowocześniejszych rekwizytów multimedialnych potrafiących wyświetlić w powietrzu dowolna grafikę.

Akrobatyczny Teatr Tańca Mira-Art – finaliści programu „Mam Talent”. To profesjonalny zespół artystów i twórców, którzy od 1999 roku poszukując z pasją nowych środków wyrazu artystycznego, połączyli balet z powietrzną akrobatyką, muzyką, kostiumem i światłem tworząc nad głowami publiczności, taneczne widowiska aerial z gatunku fantasy.

oraz

Aktor Teatru Muzycznego w Gdyni - Tomasz Więcek
Szkoła Tańca Moniki Grzelak „Dance Avenue”
Grupa tancerzy ognia „Flagrantis”
Agencja artystyczna EVEREST
Chór „Lutnia” z Malborka
Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Okoń i Mira Kister
Choreografia: Mira Kister
Choreografia Dance Avenue: Monika Grzelak
Produkcja: AKROBATYCZNY TEATR TAŃCA MIRA – ART.


Zamek Krzyżacki Malbork - informacje, zdjęcia - są tutaj


Noclegi w Malborku - są tutaj


Zapraszamy na super Magic Malbork 2015


Wszystkich zostających na dłużej (a warto) zapraszamy także do Centrum Rozrywki ALFA CLUB w Hotelu Majewski!


Alfa Club Hotel Majewski