Pomorskie grzybobranie 2014 w Borach Tucholskich i na Kaszubach

logo
A A

Pomorskie lasy są chętnie odwiedzane przez grzybiarzy. Wywiad terenowy potwierdza, że mimo ochłodzenia grzyby wciąż dopisują. Zapraszamy zatem na smakowite borowiki, kurki, podgrzybki i koźlaki - w okolice Trójmiasta, dalsze zakątki Kaszub czy Bory Tucholskie. Grzybobranie 2014 wciąż trwa!


Grzybobranie Bory Tucholskie - Drzewicz - tel. 604 430 321Zbieranie grzybów może być źródłem wielkiej przyjemności, a pełen kosz - powodem do dumy. Sprzedaż zbiorów wspiera, i to dość często, skromne, domowe budżety. Stąd dobre miejsca na grzybobranie są zwykle owiane tajemnicą, a opowieści grzybiarzy nie ustępują fantazjom wędkarskim.

Dlatego, jeśli zależy nam na komfortowym grzybobraniu - zaplanujmy je spokojnie, z noclegiem, w miejscu z odpowiednim wyposażeniem. Zebrane grzyby będziemy mogli na miejscu wygodnie oczyścić, przygotować, a wybrane także wysuszyć. Polecamy miejsca dysponujące suszarkami oraz  informacjami - w jaką część lasu należy się udać na obfite grzybobranie.

Grzybobranie na Kaszubach  Zapraszamy zatem do lasu - na wszelki wypadek z czymś na komary i pamiętając o zasadach odnośnie kleszczy. Pamiętajmy także o zakazie wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi (zgodnie z art. 161 kodeksu wykroczeń) - nawet jeśli nie widać znaków zakazu. Korzystajmy wówczas z leśnych parkingów lub dróg udostępnionych dla ruchu.


Poniżej przedstawiamy propozycje grzybobrania z krótkim pobytem w grzybowych okolicach pomorskiego. Udanych, smakowitych zbiorów i wspaniałego relaksu na świeżym, leśnym powietrzu!


Więcej o grzybowych miejscach - jest tutaj.


Zobacz piękne Kaszuby z góry - Ty tez możesz polecieć!


Zapraszamy na turystyczne i widokowe loty balonem!Spotkajmy sie na grzybobraniu na malowniczym pograniczu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich w maleńkiej miejscowości Lipy koło Starej Kiszewy. To piękne miejsce jest otoczona łąkami, polami, jeziorami i lasami pełnymi grzybów i jagód.


Agroturystyka 3 Stawy KaszubyAgroturystyka 3 Lipy jest ulubionym miejscem wypoczynku rodzin z dziećmi, które uwielbiają ruch i kontakt z małymi zwierzątkami. Gospodarstwo
Gospodarze oferują noclegi w 5 pokojach dwuosobowych z łazienkami w samodzielnym domu do wyłącznej dyspozycji gości.

Na miejscu jest również w pełni wyposażona kuchnia (jadalnia), w której można przygotowywać samodzielnie posiłki. Istnieje także możliwość zamówienia całodziennego wyżywienia u gospodyni. Więcej informacji - jest tutajGrzybobranie na Kociewiu MERMETZapraszamy na Kociewie, do lasów wchcodzących w skład Borów Tucholskich - jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce. To tutaj, w agroturystyce Pokoje u Dagmary powstaje  pierwszy kociewski  produkt tradycyjny - Żurawinówka po Mermecku. Goście agroturystyki cenią sobie nie tylko dobrą kuchnię, ale także prawdziwy, domowy klimat i wspaniałe otoczenie pięknych Borów Tucholskich. W takich warunkach przyjemniej się wypoczywa, lepiej śpi i degustuje kociewskie przysmaki.

Lokalizacja Mermetu oraz warunki noclegowe (pokoje, apartamenty, domki campingowe lub pole namiotowe) czynią z agroturystyki U Dagmary świetną bazę wypoczynkową podczas grzybobrania.

Więcej informacji i zdjęć - jest tutajCzy może być lepsze miejsce na grzybobranie niż przy leśniczówce na Kociewiu? Zapraszamy Grzybobranie na Kociewiu - leśniczówkaw okolice słynnego z zamku Gniewu. Nasz Zielony Domek jest otoczony pieknymi lasami na skraju doliny Wisły. Cisza, spokój, malownicze widoki i fantastyczna atmosfera czystej, żywej przyrody... Ładny, nowy domek na z kominkiem z możliwością zamówienia smacznych, domowych obiadów - to gwarancja udanego wypoczynku - nie tylko podczas grzybobrania :-). Po wcześniejszym uzgodnieniu akceptujemy pobyt zwierząt domowych.

Więcej zdjęć oraz informacji o domku - jest tutaj
U Miodowskich - piękne agroturystyka Na Kaszubach z wyżywieniemNa grzyby w pomorskie !Zabytkowa, urokliwa chata gburska dla 4-6 osób, położona 50 metrów od jeziora, w otoczeniu lasu - to nasz azyl ciszy i spokoju. Komfortowy, bo ze współczesnymi wygodami. Zabytkowy, bo chata ma ponad 150 lat. W tym domku do wynajęcia (ok. 100 m2) znajdują 2 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia i salon z kominkiem. Nad jeziorem pomost wędkarski, u sąsiada sprzęt pływający, a dokoła piękny las, gdzie grzyby można prawie kosą kosić... Do sklepu jest 5 km, więc spokój gwarantowany. Akceptujemy zwierzęta domowe.

Po więcej informacji zapraszamy tutajGrzybobranie Bory Tucholskie wędkowanieKomfortowa Agroturystyka Nad Stawem zaprasza na wypoczynkowe, relaksujące grzybobranie w Borach Tucholskich nad Jeziorem Kałębie.
Komfortowe noclegi o wysokim standardzie (pokoje gościnne oraz dom do wynajęcia), zaplecze rekreacyjne (sauna, jacuzzi, tenis stołowy, rowery, wędkowanie, grill, ognisko) i przepiękne lasy dokoła decydują o wyjątkowych walorach tego miejsca.

Przy okazji pobytu można skorzystać na miejscu z unikalnej, lawendowej aromatoterapii oraz hydroterapii (kąpiele perełkowe)

Zapraszamy serdecznie na przyjemne i zdrowe grzybobranie - tutajOśrodek Wypoczynkowy ZAWIATY położony wśród dziewiczych lasów Parku Krajobrazowego Doliny Słupi, bogatych w dary natury, poleca wszystkim zapalonym grzybiarzom WIEKIE WRZEŚNIOWE GRZYBOBRANIE. Podczas 6-dniowego pobytu (organizaowanego pod patronatem portalu Nagrzyby.pl) zapewniamy:

    Wspólne grzybobrania
    Wystawa fotograficzna „Świat Grzybów”
    Wystawa i omówienie żywych grzybów
    Spotkania z doświadczonym grzyboznawcą – Wiesławem Kamińskim
    Pogadanka na temat przetwórstwa grzybów (z degustacją)
    Konkursy z NAGRODAMI

A także inne atrakcje

   Na grzyby - Zawiaty zapraszają na Kaszuby Warsztaty wizażowe dla Pań
    Biesiada w wiacie grillowej
    Dyskoteka z karaoke
    Ognisko
    Wycieczka rowerowa „Szlakiem Pięciu Jezior”
    Wyprawa kajakowa
    Warszataty zdrowego gotowania

Spotkania oraz wspólne grzybobrania zostaną poprowadzone przez doświadczonego grzyboznawcę, autora wielu atlasów grzybów – Wiesława Kamińskiego. Wszystkie grzyby zebrane przez uczestników, zostaną sprawdzone pod względem jadalności.


Więcej szczegółów - jest tutaj