Pomorskie grzybobranie 2014 w Borach Tucholskich i na Kaszubach

logo
A A

Pomorskie lasy są chętnie odwiedzane przez grzybiarzy. Stojące przy drogach wystawki potwierdzają, że można już znaleźć całkiem ładne grzyby - kurki,a przy okazji jagody. Zapraszamy zatem na smakowite borowiki, kurki, podgrzybki i koźlaki - w okolice Trójmiasta, dalsze zakątki Kaszub czy Bory Tucholskie. Grzybobranie 2014 rozpoczęte!


Grzybobranie Bory Tucholskie - Drzewicz - tel. 604 430 321Zbieranie grzybów może być źródłem wielkiej przyjemności, a pełen kosz - powodem do dumy. Sprzedaż zbiorów wspiera, i to dość często, skromne, domowe budżety. Stąd dobre miejsca na grzybobranie są zwykle owiane tajemnicą, a opowieści grzybiarzy nie ustępują fantazjom wędkarskim.

Dlatego, jeśli zależy nam na komfortowym grzybobraniu - zaplanujmy je spokojnie, z noclegiem, w miejscu z odpowiednim wyposażeniem. Zebrane grzyby będziemy mogli na miejscu wygodnie oczyścić, przygotować, a wybrane także wysuszyć. Polecamy miejsca dysponujące suszarkami oraz  informacjami - w jaką część lasu należy się udać na obfite grzybobranie.

Grzybobranie na KaszubachPrzy okazji można też posmakować aromatycznych jagód.  Zapraszamy zatem do lasu - na wszelki wypadek z czymś na komary i pamiętając o zasadach odnośnie kleszczy. Pamiętajmy także o zakazie wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi (zgodnie z art. 161 kodeksu wykroczeń) - nawet jeśli nie widać znaków zakazu. Korzystajmy wówczas z leśnych parkingów lub dróg udostępnionych dla ruchu.


Udanych, smakowitych zbiorów i wspaniałego relaksu na świeżym, leśnym powietrzu!


Więcej o grzybowych miejscach - jest tutaj.Grzybobranie na Kociewiu MERMETZapraszamy na Kociewie, do lasów wchcodzących w skład Borów Tucholskich - jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce. To tutaj, w agroturystyce Pokoje u Dagmary powstaje  pierwszy kociewski  produkt tradycyjny - Żurawinówka po Mermecku. Goście agroturystyki cenią sobie nie tylko dobrą kuchnię, ale także prawdziwy, domowy klimat i wspaniałe otoczenie pięknych Borów Tucholskich. W takich warunkach przyjemniej się wypoczywa, lepiej śpi i degustuje kociewskie przysmaki.

Lokalizacja Mermetu oraz warunki noclegowe (pokoje, apartamenty, domki campingowe lub pole namiotowe) czynią z agroturystyki U Dagmary świetną bazę wypoczynkową podczas grzybobrania.

Więcej informacji i zdjęć - jest tutajCzy może być lepsze miejsce na grzybobranie niż przy leśniczówce na Kociewiu? Zapraszamy Grzybobranie na Kociewiu - leśniczówkaw okolice słynnego z zamku Gniewu. Nasz Zielony Domek jest otoczony pieknymi lasami na skraju doliny Wisły. Cisza, spokój, malownicze widoki i fantastyczna atmosfera czystej, żywej przyrody... Ładny, nowy domek na z kominkiem z możliwością zamówienia smacznych, domowych obiadów - to gwarancja udanego wypoczynku - nie tylko podczas grzybobrania :-). Po wcześniejszym uzgodnieniu akceptujemy pobyt zwierząt domowych.

Więcej zdjęć oraz informacji o domku - jest tutajNa grzyby w pomorskie !Zabytkowa, urokliwa chata gburska dla 4-6 osób, położona 50 metrów od jeziora, w otoczeniu lasu - to nasz azyl ciszy i spokoju. Komfortowy, bo ze współczesnymi wygodami. Zabytkowy, bo chata ma ponad 150 lat. W tym domku do wynajęcia (ok. 100 m2) znajdują 2 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia i salon z kominkiem. Nad jeziorem pomost wędkarski, u sąsiada sprzęt pływający, a dokoła piękny las, gdzie grzyby można prawie kosą kosić... Do sklepu jest 5 km, więc spokój gwarantowany. Akceptujemy zwierzęta domowe.

Po więcej informacji zapraszamy tutajGrzybobranie Bory Tucholskie wędkowanieKomfortowa Agroturystyka Nad Stawem zaprasza na wypoczynkowe, relaksujące grzybobranie w Borach Tucholskich nad Jeziorem Kałębie.
Komfortowe noclegi o wysokim standardzie (pokoje gościnne oraz dom do wynajęcia), zaplecze rekreacyjne (sauna, jacuzzi, tenis stołowy, rowery, wędkowanie, grill, ognisko) i przepiękne lasy dokoła decydują o wyjątkowych walorach tego miejsca.

Przy okazji pobytu można skorzystać na miejscu z unikalnej, lawendowej aromatoterapii oraz hydroterapii (kąpiele perełkowe)

Zapraszamy serdecznie na przyjemne i zdrowe grzybobranie - tutajWielkie wrześniowe grzybobranie w Zawiatach jest organizowane pod patronatem portalu nagrzyby.pl. Piękne, leśne okolice ośrodka nad samym jeziorem Jasień znajdują się 20 kilometrów od Bytowa i około godzinę drogi od Trójmiasta.
Na grzyby - Zawiaty zapraszają na KaszubyNaszym gościom oddajemy 35 nowych, ogrzewanych, drewnianych domków mieszczących w zależności od wielkości 2 do 7 osób. W ramach jednolitego standardu wyposażenie każdego domku obejmuje: taras z kompletem mebli wypoczynkowych, łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym, lodówkę, czajnik elektryczny, zastawę stołową, telewizję).
Zawiaty oferują ponadto restaurację, kawiarnię gabinet masażu, sauna, siłownię, wiatę grillową, miejsce na ognisko, boisko do siatkówki i koszykówki, wypożyczalnię rowerów turystycznych, prywatną plażę z pomostem i wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz atrakcje dla dzieci. 

Wspólne grzybobranie oraz spotkania zostaną poprowadzone przez doświadczonego grzyboznawcę, autora wielu książek (atlasów grzybów) - Wiesława Kamińskiego. Szczegółowy harmonogram bogatej w atrakcje imprezy - jest tutaj


Pomorskie grzybobranie na Kaszubach


Wkrótce kolejne oferty grzybobrania...