Grzybobranie w Borach Tucholskich i na Kaszubach 2018

logo
A A

Grzybobranie 2018 praktycznie już się zaczęło. Około połowy maja pojawiły się pierwsze doniesienia o kurkach, koźlarzach i innych grzybach.


Dlatego,Grzybobranie Bory Tucholskie - Drzewicz tel. 515 065 055 jeśli zależy nam na komfortowym grzybobraniu - zaplanujmy je spokojnie, z noclegiem, w miejscu z odpowiednim wyposażeniem. Zebrane grzyby będziemy mogli na miejscu wygodnie oczyścić, przygotować, a wybrane także wysuszyć. Polecamy miejsca dysponujące suszarkami oraz  informacjami - w jaką część lasu należy się udać na obfite grzybobranie.

 ZGrzybobranie na Kaszubach 2018apraszamy zatem do lasu - na wszelki wypadek z czymś na komary i pamiętając o zasadach odnośnie kleszczy. Pamiętajmy także o zakazie wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi (zgodnie z art. 161 kodeksu wykroczeń) - nawet jeśli nie widać znaków zakazu. Korzystajmy wówczas z leśnych parkingów lub dróg udostępnionych dla ruchu.


Poniżej przedstawiamy propozycje grzybobrania z krótkim pobytem w grzybowych okolicach pomorskiego. Udanych, smakowitych zbiorów i wspaniałego relaksu na świeżym, leśnym powietrzu!


Więcej o grzybowych miejscach - jest tutaj.


Grzybobranie 2018Około 30 kilometrów od Gdańska w kierunku Kościerzyny (przez Przywidz) leży agroturystyka Angel Farm. Na pograniczu lasu, łąki i pól, z piękną panoramą oferuje błogi wypoczynek w komforAngel Farm Borowinatowych warunkach. Z dala od hałasu i kurzu miasta, blisko natury, z licznynmi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Angel Farm zaprasza na grzybobranie i noclegi z wyżywieniem (na życzenie) oraz do zorganizowania kameralnego przyjęcia, spotkania lub szkolenia. Do dyspozycji gości są przygotowane 4 w pełni wyposażone  pokoje z łazienkami i balkonami, 2 pokoje ze wspólną łazienką i kuchnią oraz przestronna sala kominkowa i jadalnia.

Więcej zdjęć tego urokliweg miejsca (nie tylko na grzyby) - jest tutajZapraszamy na grzybobranie w Borach Tucholskich, w okolicach Czarnej Wody. 100 metrów od naszych Domki grzybobranie Bory Tucholskietrzech domków rozciagą się lasy, którymi mozna iść dziesiątki - praktycznie aż pod Bydgoszcz. Na miejscu oferujemy mozliwość ususzenia zbiorów lub uwędzenia złowionych ryb (w naszym stawie lub w pobliskim jeziorze)
Każdy domek, dla 6 osób, posiada 2 sypialnie, salonik z wyposażonym anekse kuchennym oraz łazienkę. Wokół jest dużo miejsca dającego poczucie niezbędnej intymności.

Więcej szczegółów oraz zdjęć domków w Borach Tucholskich - jest tutaj Spotkajmy sie na grzybobraniu na malowniczym pograniczu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich w maleńkiej miejscowości Lipy koło Starej Kiszewy. To piękne miejsce jest otoczona łąkami, polami, jeziorami i lasami pełnymi grzybów i jagód.


Agroturystyka 3 Lipy Agroturystyka 3 Stawy Kaszuby grzybobraniejest ulubionym miejscem wypoczynku rodzin z dziećmi, które uwielbiają ruch i kontakt z małymi zwierzątkami. Gospodarstwo. Dodatkowym walorem jest własny, grzybowy las o powierzchni ponad 4 hektarów.
Gospodarze oferują noclegi w 5 pokojach dwuosobowych z łazienkami w samodzielnym domu  do wyłącznej dyspozycji gości.

Na miejscu jest również w pełni wyposażona kuchnia (jadalnia), w której można przygotowywać samodzielnie posiłki. Istnieje także możliwość zamówienia całodziennego wyżywienia   u gospodyni. Więcej informacji - jest tutajZapraszamy na Kociewie, do lasów wchcodzących w skład Borów Tucholskich - jednego z największych Grzybobranie na Kociewiu Mermetkompleksów leśnych w Polsce. To tutaj, w agroturystyce Pokoje u Dagmary powstaje  pierwszy kociewski  produkt tradycyjny - Żurawinówka po Mermecku. Goście agroturystyki cenią sobie nie tylko dobrą kuchnię, ale także prawdziwy, domowy klimat i wspaniałe otoczenie pięknych Borów Tucholskich. W takich warunkach przyjemniej się wypoczywa, lepiej śpi i degustuje kociewskie przysmaki.

Lokalizacja Mermetu oraz warunki noclegowe (pokoje, apartamenty, domki campingowe lub pole namiotowe) czynią z agroturystyki U Dagmary świetną bazę wypoczynkową podczas grzybobrania.

Więcej informacji i zdjęć - jest tutajMaleńka wieś w otoczeniu rozległych lasów i jezior zapewnia ciszę i  spokój. Piękną przyroda obdarowująca grzybami i jagodami pozwla na wyjątkowy relaks i wypoczynek w oderwaniu od miasta. Tutaj można żyć w rytmie wschodów i zachodów słońca.

Kaszuby U Kuby domek grzybobranieNieduży domek do wynajęcia dla 6-8 osób posiada 2 pokoje 3 osobowe i salon z kominkiem (z ogrzewaniem podłogowym), w którym znajduje się rozkładana kanapa. Wyposażony aneks kuchenny pozwala wygodnie przyrządzać posiłki.
Teren jest ogrodzony, z miejscem na ognisko i grilla. Po uzgodnieniu można prxzyjechać z małym zwierzęciem domowym.

Więcej informacji oraz zdjęć domku - jest tutajNa grzybobranie - zapraszamy w pomorskie!