KOLOSY 2017 - 19. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

  • termin : 10 Marca 2017 - 12 Marca 2017
  • miasto : Gdynia
  • ulica : Kazimierza Górskiego 8
  • miejsce : Hala Sportowo-Widowiskowa, PPNT
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.kolosy.pl
logo
A A

Od 10 do 12 marca 2017 roku już po raz dziewiętnasty odbędą się w Gdyni Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY.


Kolosy - to trzy dni pokazów i pełen przegląd wszystkiego, co wartościowe w polskich podróżach w roku 2016.


Kolosy Gdynia 2017Kolosy to nieoficjalna, ale powszechnie używana nazwa Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, która każdego marca odbywa się w Gdyni. Organizatorami tej największej w Europie imprezy podróżniczej są Urząd Miasta Gdynia i agencja MART z Krakowa. Trwa trzy dni, podczas których od rana do wieczora w ogromnej hali Gdynia Arena, mogącej pomieścić równocześnie nawet cztery tysiące widzów, zaadoptowanej tak, by pełniła również funkcję sali kinowej, odbywają się prezentacje (relacje, pokazy zdjęć oraz filmów) najciekawszych podróżniczych dokonań minionego roku kalendarzowego. Uzupełnieniem pokazów na Kolosach są liczne wydarzenia towarzyszące: wystawy zdjęć, seminaria specjalistyczne, spotkania z autorami książek czy targi sprzętu outdoorowego. Kulminacyjny punkt programu to zawsze ceremonia wręczenia nagród.
Największą nowością 19 edycji Kolosów będzie nowe trofeum - Nagroda Wieczni Młodzi - dedykowana tym, którzy przekroczyli wiek 65 lat.


Wartośc nagrody ufundowanej przez miasto Gdynia wyniesie 15 tys. zł. Będzie ona przeznaczona na realizację wyjazdu w odległe zakątki świata. Kryteriami, które zdecydują o wyborze kandydata, będą
jakość i oryginalność planowanej wyprawy (projektu), a także wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wyłonieni kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Kolosów w Gdyni specjalnej prelekcji o swoim największym dotychczasowym osiągnięciu.
"Wiecznie Młodzi" nawiązują do istniejącej od kilkunastu lat nagrody Im. Andrzeja Zawady, która jest przyznawana podróżnikom do 35 roku życia.


Zgłoszenia konkursowe dotyczące tych nagród można przesyłać do 15 stycznia 2017 r. na adres Urzędu Miasta Gdyni.


Zgłoszenia dotyczące Kolosów można przesyłac do 22 stycznia 2017
W czasie KOLOSÓW 2017 zaplanowano około 100 prezentacji. Odbędą się one jak zwykle w hali Gdynia Arena - w dużej sali na 4 tys. widzów oraz w mniejszej sali seminaryjnej dla 120 widzów. Do dyspozycji jest również sala konferencyjna Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (Aleja Zwycięstwa 96/98), mogąca pomieścić 300 widzów.


Pokazy odbywające się w dużej sali hali Gdynia Arena będą ponadto transmitowane „na żywo” do trzech dodatkowych sal znajdujących się na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (łączna pojemność: 422 widzów).


Prestiżowe statuetki Kolosów zostaną przyznane decyzją kapituły w pięciu głównych kategoriach:
- alpinizm,
- eksploracja jaskiń
- podróże
- wyczyn roku
- żeglarstwo

Dodatkowe 2 nagrody przyznają także dziennikarze oraz zgromadzona publiczność.


Zapraszamy do obejrzenia filmu o ubiegłorocznym laureacie Super Kolosa, kpt. Wojciechu Jacobsonie: https://www.youtube.com/watch?v=dHbeMOkOsFg


Na jakie spotkania warto zwrócić uwagę podczas najbliższych Kolosów? 


  KOLOSY 2017 - PROGRAM - podamy wkrótce


ZAPRASZAMY NA KOLOSY 2017 DO GDYNI!