Iluminacje w Parku Oliwskim

  • termin : 17 Grudnia 2016 - 31 Stycznia 2017
  • godzina : 16.00 - 21.00
  • miasto : Gdańsk - Oliwa
  • ulica : opata Jacka Rybińskiego
logo
A A

Pięciometrowa fontanna, świąteczne dekoracje wkomponowane w parkową roślinność i 12-metrowe kurtyny świetlne - to tylko niektóre z iluminacji, które rozświetlą Park Oliwski w sobotę, 17 grudnia 2016 r. Łącznie w najpiękniejszym gdańskim parku rozbłyśnie pół miliona lampek.

17 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się premierowe odpalenie świątecznych iluminacji. Oprócz spacerów wzdłuż świetlnych dekoracji zapraszamy również, by tego dnia korzystać z pozostałych atrakcji. W programie m.in. nagrywanie video życzeń, świąteczna fotobudka, wysyłanie pocztówek świątecznych. Wszystkich miłośników fotografii zapraszamy do uwieczniania świątecznego, świetlnego klimatu w Parku Oliwskim oraz do wzięcia udziału w konkursie.

Do spacerów po parku zapraszamy już od godz. 16:00. Iluminację świetlną będzie można podziwiać codziennie, do 31 stycznia w godzinach 16:00 - 21:00.

Założeniem projektantów iluminacji Parku Oliwskiego było idealne wkomponowanie i dopasowanie jej do tej konkretnej przestrzeni. Designerzy z firmy Multidekor podeszli do zadania kompleksowo, tworząc dekoracje składające się w spójną koncepcyjnie iluminację, która podkreśla charakter parku, uwydatnia jego architekturę i nawiązuje do historii.

Co więcej, świetlne dekoracje rozmieszone zostały w taki sposób, aby prowadziły gości poprzez różne strefy parku, wytyczając drogę urokliwego spaceru. Dzięki światłu,​ przestrzeń, która do tej pory nie była wykorzystywana​ po zmroku, może zostać odkryta na nowo. Goście przechadzać się będą pomiędzy gigantycznymi figurami i dekoracjami wolnostojącymi. W parku znajdzie się miejsce m.in. dla imponującej fontanny świetlnej o wysokości ponad 5 metrów, czy dla urokliwie migocącego białym światłem kwiatu lilii. Iluminację podkreślać będą linie bukszpanów i niskich kompozycji kwiatowych​. Wzdłuż szpaleru drzew zostaną rozwieszone kurtyny świetlne o wysokości 12 metrów, ​tworzące tunel prowadzący zwiedzających do dalszej części parku. Świetlne dekoracje odzwierciedlą również słupy bramowe z głównego wejścia do parku.

Ponadto, fasada Pałacu Opatów stanie się gigantycznym ekranem, na którym, dzięki współdziałaniu 4 projektorów wyświetlane są ruchome obrazy nawiązujące do ornamentyki​ architektonicznej.
Gdyby rozłożyć w linii prostej wszystkie węże świetlne czy kurtyny led, z których wykonane są dekoracje to powstałby świetlny szlak o długości 7,5 km, łączący Park Oliwski z molo w Sopocie. Iluminację zaprojektowała i wykonała firma Multidekor z Piastowa, która na swoim koncie ma ponad 800 realizacji dla miast i galerii handlowych.


Zapraszamy na Iluminacje w Gdańsku Oliwie!


Organizatorzy wydarzenia: Multidekor i Fundacja Gdańska, Partner Główny: SNG Twoje Wodociągi, Partnerzy: Miasto Gdańsk, MTG oraz Jarmark Bożonarodzeniowy.