Parada Niepodległości Gdańsk 2017

logo
A A

Parada jest inicjatywą społeczną, całkowicie oddolną. Każdy, kto jest dumny z 11 listopada i chce się cieszyć w ten dzień, jest mile widziany :-)


Gromadzenie się uczestników Parady Niepodległości rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 9.00 na ulicy Podwale Staromiejskie. Wymarsz nastąpi o godzinie 10.00. Parada przejdzie trasą: ulice Podmłyńska – Rajska – Heweliusza – Korzenna – Kowalska pod pomnik Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym. Godzinę później rozpocznie się część fParada Niepodległości Gdańskinalna wydarzenia. Zdjęcia z parady w Gdańsku są poniżej.


Parada Niepodległości Gdańsk 2017


Paradzie Niepodległości 2017 będzie towarzyszyć muzyka, śpiew, a nawet taniec.
W pochodzie udział wezmą m.in profesjonalni artyści oraz utalentowani amatorzy.

Zakończenie uroczystości przewidziano na godzinę 11.45, po czym zebrani mogą uczestniczyć w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę, która tradycyjnie rozpocznie się w samo południe w Bazylice Mariackiej.


...............................................................................................................................


Tak było w czasie Parady Niepodległości 2016:


Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Święta Niepodległości brzmi następująco: Przybij piątkę Biało-Czerwonej!
Uczestnicy Parady Niepodległości 2016 będą mogli złożyć swoje podpisy (lub odrysować dłoń) na specjalnej, białej tablicy, która stanie się wyjątkową, pamiątkową flagą.


Pamiątki z Parady - będą również w tym roku. Seniorki z Klubu Seniora Motława wykonały na drutach wyjątkowe szaliki patriotyczne w ilości kilkuset sztuk. Pierwsze 10 tysięcy uczestników Parady otrzyma z kolei wpinane, pamiątkowe, biało-czerwone znaczki.


Odwiedziny w Muzeum - Święto Niepodległości Gdańsk Trójmiasto11 listopada 6 oddziałów Muzeum Historyczego Miasta Gdańska będzie czynnych w godz. 11 - 16. Wstęp - co warto podkreślić - w symbolicznej cenie 1 zł!. Otwarte będą same "perełki": Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Muzeum Bursztynu, Dom Uphagena, Muzeum Poczty Polskiej i Muzeum Nauki Gdańskiej. Więcej o MHMG - jest tutaj


Gastronomia - piątkowe uroczystości poprzedzi specjalny Wieczór Niepodległości (z 10 na 11 listopada). W kilkudziesięciu lokalach oznaczonych biało-czerwonymi symbolami  będzie można zjeść - w promocyjnej cenie - tradycyjne dania i potrawy narodowe. Lista lokali biorących udział w akcji - jest tutaj. Menu w wybranych lokalach jest dostępne - tutaj (na dole artykułu).


Zdjęcia z Parady Niepdległości w Gdańsku - są w galerii poniżej


Parada Niepodległości 2017 w Gdyni - jest tutaj


Parada Niepodległości 2017 w Sopocie - jest tutaj


Gdańska Noc Sylwestrowa 2017/2018 - jest tutaj