Weekend za pół ceny Gdańsk + pomorskie 2016

  • termin : 09 Kwietnia 2016 - 24 Kwietnia 2016
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Długi Targ
logo
A A

Miasto Gdańsk zaprasza na ósmą edycję akcji „Rozsmakuj się w Metropolii - Weekend za pół ceny". Weekend, podczas którego można taniej zjeść, odbędzie się w tym roku 23 - 24 kwietnia 2016 .


Akcja „Rozsmakuj się w Metropolii - Weekend za pół ceny” cieszy się wśród gdańszczan i turystów odwiedzających nasze miasto niezmiennym powodzeniem. Nie inaczej będzie i tym razem. Powód jest oczywisty - za kulinarne specjały i inne atrakcje, a także usługi hotelowe po raz kolejny zapłacimy o połowę mniej! Jak pokazała historia, tego dnia przed lokalami uczestniczącymi w programie ustawiały się długie kolejki.


W akcji biorą udział restWeekend Za Pół Ceny Gdańsk 2016auracje, kawiarnie i inne lokale gastronomiczne. Ponadto instytucje kultury, wybrane miesca rekreacji, centra spa, salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz obiekty noclegowe Oferta za pół ceny obowiązywać będzie na wybrane pozycje z kart menu, wybrane bilety, usługi.
Dodatkową atrakcją - w Kościerzynie - jest paragonowa loteria z nagrodami!


Jakkolwiek najwięcej lokali, które biorą udział w Weekendzie mieści się w Gdańsku, to fani dobrego jedzenia w dobrej cenie, znajdą oferty za pół ceny także w innych miastach pomorskiego. Stąd smakowita impreza przebiega pod hasłem Rozsmakuj się w Metropolii.


W wydarzeniach podczas trzech wiosennych weekendów będą uczestniczyć także inne miejscowości: Gniew, Cedry Wielkie, Pelplin, Żukowo, Sztutowo, Pruszcz Gdański, Pszczółki, Sopot, Gdańsk, Krynica Morska, Tczew, Malbork, Nowy Dwór Gdańsk, Nowy Staw, Puck.


Terminarz "Rozsmakowania 2016" wygląda następująco:

 9-10 kwietnia: Cedry Wielkie, Malbork, Pelplin, Sopot, Tczew
16-17 kwietnia: Gniew, Kościerzyna, Nowy Dwór Gdański, Pruszcz Gdański, Sztutowo, Żukowo
23-24 kwietnia: Gdańsk, Krynica Morska, Nowy Staw, Pszczółki, Puck


Weekend za Pół Ceny 2016


Cedry Wielkie (9-10 kwietnia) - położone na Żuławach, zaledwie kilkanaście kilometrów od centrum Gdańska zapraszają do skorzystania z pysznej oferty Cedrowego Dworku oraz dynamicznej propozycji Przystani żeglarskiej w Błotniku. Szczegóły -tutaj


Gdańsk (23-24 kwietnia) - patrz poniżej


Gniew (16 - 17 kwietnia) - nieduża lecz urokliwa miejscowość nad Wisłą z pięknym zamkiem przygotowała bogatą ofertę - tutaj. Smacznego i wszystkiego przyjemnego! Szczegółowy cennik - jest tutaj


Kościerzyna (16 - 17 kwietnia) - rKościerzyna - Weekend za Pół Ceny 2016ównież zaprasza do restauracji, hoteli, muzeów czy sklepów.  W tym roku  wszyscy, którzy dokonają zakupu i zrobią zdjęcie paragonu oraz wyślą je na adres konkurs@koscierzyna.gda.pl lub w wiadomości prywatnej na oficjalny fanpage www.facebook.com/koscierzyna.gda wezmą udział w KONKURSIE PARAGONOWYM. Atrakcyjne nagrody czekają!
Lista miejsc w Kościerzynie z ofertą usług za pół ceny - jest tutaj


Krynica Morska (23-24 kwietnia) - jeszcze spokojna przed sezonem, z urokiem niedużego, zadbanego miasta. Zapraszamy na nocleg za pół ceny z wyżywieniem, dobrą kawę, itp. - tutaj


Malbork (9-10 kwietnia) - zaprasza serdecznie - tutaj


Nowy Dwór Gdański (16-17 kwietnia) Dodatkowo w niedzielę (17.04) zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego, gdzie o godz. 13:00 odbędzie się wspólne gotowanie w ramach Weekendu za pół ceny! Oprócz konkursu na przyprawianie zupy pokrzywowej, który rozegra się pomiędzy nowodworskimi osobistościami, będzie można podejrzeć, jak dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Nowego Dworu Gdańskiego i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kmiecina będą gotować, przyprawiać i komponować smaki!


Pelplin (9-10 kwietnia) - może wycieczka do Pelplina, gdzie znajduje się m.in najdroższa książka świata (biblia Gutenberga)? Tym bardziej w ten weekend za pół ceny! Lista miejsc i lokali biorących udział w akcji - jest tutaj


Puck (23-24 kwietnia) - malowniczo położony nad morzem - nad Zatoką Pucką - zaprasza do skorzystania z bogatej oferty (gastronomia, kosmetyka, kultura, moda, psychologia, sport, rejsy promem, rozrywka, usługi fotograficzne). Szczegóły - są tutaj


Pruszcz Gdański (16-17 kwietnia) - propozycje z tej miejscowości urozmaica niespodzianka jak np. lot widokowy nad Zatoką Gdańską samolotem Cessna. Bogatą ofertę oprócz lokali gastronomicznych przygotowały kluby fitness, salony fryzjerskie i gabinety masażu. Więcej szczegółów - jest tutaj


Sopot (9-10 kwietnia) - muzea, restauracje, SPA, itp - blisko 60 miejsc zaprasza do skorzystania ze swojej oferty kulturalnej, gastronomicznej czy kosmetycznej za pół ceny! Rosnąca lista - jest tutaj


Sztutowo (16-17 kwietnia) - zaprasza do następujących miejsc:
  • Sztutozeria - Sztutowo, ul. obozowa 2, tel. 721 392 958, www.sztutozzeria.pl
  • Villa Lemon - Sztutowo, ul. Parkowa, tel. 600 999 050
  • Pensjonat Wielorynek - Sztutowo, ul. Morska 118, tel. 601 653 136
  • Dom Oaza - Kąty Rybackie, ul. Bursztynowa 9, tel. 505 032 657;
  • Dom Kącik - Kąty Rybackie, ul. Zalewowa 14A 608 306 748
  • Hotel Tristan - Kąty Rybackie, ul. Rybacka 17, tel. 55 267 2600


Tczew (9-10 kwietnia) - lista miejsc bioroących udział w kolejnej edycji - jest tutaj


Żukowo - (16- 17 kwietnia) w godzinach oitwarcia obiektów, które przyłączyły się do akcji. Dla ułatwienia będą one specjalnie oznakowane.


 


W 2016 na Weekend Za Pół Ceny do Gdańska zapraszają m.in


Centrum Hewelianum
Filharmonia BałtyckaDobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiasto
Opera Bałtycka
PGE Arena i Fun Arena
oraz 43 lokale gastron omiczne - tutaj
10 gabinetów SPA & beauty - tutaj

12 instytucji kultury - tutaj
3 obiekty noclegowe - tutaj 


Rywalizacja Masterchefów

Stałym elementem Weekendu jest gotowanie na żywo oraz degustacje w namiocie koło fontanny Neptuna, Tam też Wielki Show Kulinarny. Prowadzącymi 2-dniowe pokazy, warsztaty i konkursy będą: Wojciech Harapkiewicz - Szef Kuchni „Dworzyska” oraz Michał Turek- dziennikarz prowadzący audycje kulinarne w Radio Plus.

Sobota będzie dniem rywalizacji na kulinarne noże 2 Masterchefów: Zuzi Harapkiewicz - uczestniczki kulinarnego programu telewizyjnego „Masterchef Junior” oraz zwyciężczyni I edycji „Masterchefa”- Basi Ritz. Z kolei Restauracja „Eliksir” pokaże jak przygotować koktajle molekularne, a Zosia Ziemkiewicz przekona publiczność, że kwiaty mogą być jadalne. Nie zabraknie blogerek kulinarnych, które zaprezentują publiczności dania kuchni regionalnej w zdrowej odsłonie. Tuż obok namiotu Agu Leśniewska pokaże stół udekorowany w stylu eko.

Smaki natury i regionu

W niedzielę publiczność pozna smaki i walory kiszonek, rodzice dowiedzą się jak przygotować zdrowe koktajle na śniadanie. Dr Małgorzata Kalemba-Dróżdż odkryje tajemnice dzikich roślin. Maciej Zachar Chojnacki przypomni stare metody parzenia herbat, a w sieni IKM-u prof. Andrzej Januszajtis opowie o tradycjach gdańskiej kuchni.

Głównym punktem kulinarnego show będzie wspólne gotowanie samorządowców - włodarzy miast i gmin z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - Sopot, które przystąpiły do tegorocznej akcji „Rozsmakuj się w Metropolii". Zadaniem każdego gotującego będzie przygotowanie dania ze składników regionalnych w asyście profesjonalnego kucharza. Udział w metropolitalnym gotowaniu potwierdził także Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Wspólne gotowanie prezydentów, burmistrzów i wójtów będzie ukoronowaniem Weekendu Za Pół Ceny 2016 na terenie trójmiejskiej Metropolii, w którym udział weźmie łącznie 17 miast i gmin.


Mobilna mapa Weekendu

Nowinką tegorocznej imprezy będzie specjalny, bezpłatny serwis internetowy www.weekendzapolceny.pl. Czynny w dniach 23-24 kwietnia ułatwi szczególnie turystom znalezienie na mapie (wyświetlanej w tablecie lub smartfonie) obiektów biorących udział w akcji "Weekend za Pół Ceny"


Pawłem Adamowiczem na czele.


Program Wielkiego Show Kulinarnego 2016 w Gdańsku - jest tutaj
blisko Gdańska ...w każdą niedzielę ...
Niedzielny Festyn Kulinarny czyli
Buffet Brunch All You Can Eat!


Festyn Kulnarny - Restauracja Kozi Gród zaprasza!
Zapraszamy na Weekend za pół ceny Gdańsk 2017!