Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2016

  • termin : 05 Grudnia 2016 - 23 Grudnia 2016
  • godzina : 11.00 - 19.00
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Targ Węglowy
  • www : http://www.mtgsa.pl
logo
A A

Jak co roku spacerujący po zimowym Gdańsku, będą mogli odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy 2016, który tradycyjnie stanie w dniach 5 - 23  grudnia na Targu Węglowym w centrum miasta.


Jarmark Świąteczny Gdańsk Wielka ZbrojowniaNa Targu Węglowym przybędzie kilkadziesiąt domków i straganów wypełnionych towarami i świątecznymi smakołykami - w tym regionalnymi itradycyjnymi przysmakami. W dużym pawilonie handlowym będą prezentowane wyroby artystów i twórców rękodziała artystycznego.
Podobnie ja k w poprzednich latach oczy zwiedzających będzie również cieszyć Choinka Małych Gdańszczan.


 


A tak było w zeszłym roku...


 


Uroczyste otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego nastąpi 5 grudnia przy udziale Świętego Mikołaja, który ok. godz. 16 dokona desantu z łodzi przy Zielonym Moście. Na Targ węglowy dotrze w towarzystwie barwnego korowodu baśniowych postaci - zapalając po drodze świąteczne dekoracje.


Jedną z atrakcji tegorocznego Jarmarku będzie Anielski Młyn o wysokości ponad 6 metrów. Wyjątkową konstrukcję przyozdobią podobizny aniołów i świętych wyrzeźbione w drewnie przez mistrza Michała Ostoję-Lniskiego. W parterowej części Młyna znajdzie swoje miejsce bufet gastronomiczny z grzanym winem oraz cydrem, a także stoisko z pamiątkami.
Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2015Ozdobą otoczenia Jarmarku, podobnie jak w zeszłym roku, będzie Choinka Małych Gdańszczan. Tegoroczne drzewko - dar osoby prywatnej z Leźna - ma około 10 metrów wysokości.


Kolejną efektowną nowością będzie Zaczarowana Kareta. Pamiątkowe zdjęcia w pięknie przyozdobionej światełkami Karecie z pewnością wzbogacą niejeden album fotgraficzny.


Światło stanie się także magicznym źródłem ciepła i zadumy nad Świętami Bożego Narodzenia. W każdą sobotę i niedzielę na ścianie Muzeum Bursztynu odbędą się w godz. 16-21 wielkoformatowe projekcje multimedialne. Ich treść pozwoli na chwilę oderwać się od zakupów, zatrzymać, może czymś zachwycić, może coś poczuć przyjemnego ...


Lodowisko Gdańsk Jarmark BożonarodzeniowyTradycyjną już atrakcją, przede wszystkim dla dzieci (choć dorośli też korzystają) jest całoroczne, ekologiczne, sztuczne lodowisko zbudowane z paneli syntetycznych. Dostępne przez cały czas trwania Jarmarku, czynne jest w godz. 13-20 (od poniedziałku do czwartku) oraz w godz. 12-21 (od piątku do niedzieli).
Rozmiary dostępnych łyżew: 26 - 47.
Cena wstępu jest określona dobrowolną wpłatą na rzecz Fundacji Hospicyjnej. W ten sposób organizatorzy lodowiska wspierają chore i osierocone dzieci potrzebujące naszej pomocy.


UWAGA - Konkurs fotograficzny 2015

Dla odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy, jego gdańscy organizatorzy przygotowali konkurs fotograficzny z główną nagrodą 1000 zł!
Aby wziąć udziął w konkursie, wystarczy opowiedzieć swoją fotografią czym dla Ciebie jest magia Jarmarku!

Zdjęcia należy wysłać na adres: fotojarmark@mtgsa.com.pl, a także umieścić w mediach społecznościowych z hasztagiem #magiajarmarku.
Konkurs trwa w dniach 5-23 grudnia 2015.


Program Jarmarku Bożonarodzeniowego 2016 - podamy wkrótce


Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku


 Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy 2016 w Gdańsku!