Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2017

  • termin : 02 Grudnia 2017 - 23 Grudnia 2017
  • godzina : 11.00 - 20.00 (piąt. - niedz. do 21.00)
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Targ Węglowy
  • www : http://www.mtgsa.pl
logo
A A

Jak co roku spacerujący po zimowym Gdańsku, będą mogli odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy 2017, który odbędzie się w dniach 2 - 23  grudnia tradycyjnie na Targu Węglowym w centrum miasta (patrz - mapa satelitarna pod zdjęciam poniżej)


Jarmark będzie czynny w dniach 2-23 grudnia 2017, w godzinach:
11.00 - 20.00 w dni powszednie
11.00 - 21.00 w weekendy (piątki, soboty, niedziele)


Tak było w roku 2016:


Jarmark Świąteczny Gdańsk Wielka ZbrojowniaNa Targu Węglowym przybędzie kilkadziesiąt domków i straganów wypełnionych towarami i świątecznymi smakołykami - w tym regionalnymi itradycyjnymi przysmakami. Tutaj też odwiedzający Jarmark znajdą róznorodne wyroby rzemieślnicze.
Zapraszamy także na Świąteczny Jarmark Artystyczny w ciekawej strefie, którą będzie Zbrojownia, otwarta po dłuższej przerwie. W jej wnętrzach znajdzie się ok. 30 stoisk z wyrobami artystów i twórców rękodzieła artystycznego. Otwarcie Zbrojowni pozwoli na bezpośrednią, swobodną komunikację pomiędzy ulicą Piwną, a Targiem Węglowym.
Podobnie jak w poprzednich latach oczy zwiedzających będzie również cieszyć Choinka Małych Gdańszczan.


Święty Mikołaj - szczególnie oczekiwany przez dzieci - przypłynie tradycyjnie do Gdańska 5 grudnia, ok. godz. 17. Na ostatnim odcinku jego podróży będą towarzyszyć liczne iluminacje umiejscowione na Długim Pobrzeżu oraz Wyspie Spichrzów. Święty  Mikołaj zapali światełka na 25 metrowej choince na Długim Targu, a następnie przejdzie w kierunku Targu Węglowego, gdzie zasiądzie na swoim tronie. W tym roku odwiedzi także zrewitalizowane Dolne Miasto.


Największą - dosłownie - atrakcją Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk - koło widokowe AMBERSKY - fot. AmberSkyJarmarku Bożonarodzeniowego w  Gdańsku będzie ogromne kolo widokowe AmberSky, które na codzień stoi na Wyspie Spichrzów. Od grudnia, za zgodą konserwatora zabytków, zostanie ono przeniesione na teren Targu Węglowego, stając się oryginalnym punktem widokowym w samym centrum miasta.w
Urządzenie ma ponad 50 metrów wysokości, jest wyposażone w 30 ogrzewanych kabin, w tym 2 dostępne również dla osób niepełnosprawnych. Jedna z kabin posiada specjalne udogodnienia VIP: m.in szklaną podłogę i skórzane fotele. Na życzenie można zamówić szampana :-).
Lodowisko Gdańsk Jarmark Bożonarodzeniowy


Obok koła widokowego powstało duże lodowisko syntetyczne o powierzchni 180 m2 dostępne także przy dodatnich temperaturach. Fani piruetów mogą skorzystać na miejscu z wypożyczalni łyżew (80 par), kasków oraz ochraniaczy. Można przynieść także własne łyżwy i odpowiednio je naostrzyć przed wejściem na taflę. Dla najmłodszych dzieci przygotowano z kolei specjalne pomoce łyżwiarskie, a nawet sanki. Koło widokowe oraz lodowisko będą cieszyć mieszkańców i turystów również w sylwestra i ferie zimowe - aż do końca stycznia 2017.


Jedną z atrakcji tegorocznego Jarmarku będzie jeszcze wyższy Anielski Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2017Młyn, którego ostatnie piętro sięgnie poziomu ponad 8 metrów. Wyjątkową konstrukcję przyozdobią podobizny aniołów, świętych, 3 Króli oraz Rodziny Świętej. Figury zostały wyrzeźbione w drewnie przez mistrza Michała Ostoję-Lniskiego. W parterowej części Młyna znajdzie swoje miejsce bufet gastronomiczny z grzanym winem oraz cydrem, a także stoisko z pamiątkami.
Ozdobą otoczenia Jarmarku, podobnie jak w zeszłym roku, będzie Choinka Małych Gdańszczan.


Na Jarmarku powtórnie zagości Zaczarowana Kareta ciagnięta przez renifery. Oświetlona konstrukcja, do której można wsiąść np. celem zrobienia pamiatkowego selfie cieszy sie wyjątkowym powodzeniem.


Słodkości - w ramach projektu Słodki Gdańsk, na gdańskim Jarmarku pojawią w sprzedaży (w domku Gdańskiej Organizaji Turystycznej) zupełnie nowe czekolady - mleczna i gorzka. Wyprodukowane przez ZPC Bałtyk, ozdobione obrazami ze stuletnich pocztówek dołączą do zeszłorocznych czekolad o smaku whisky, kawy i marcepanu.


Animacje świetlne - wzorem ubiegłego roku, na ścianie Muzeum Busztynu pojawią się wielkoformatowe obrazy opowiadające o magii Świąt Bożego Narodzenia. Ten wyjątkowy klimat będzie można również poczuć oglądając liczne iluminacje świetlne na wybranych drzewach lub słupach w różnych zakątkach Gdańska, np. na słynnej ulicy Mariackiej.


Konkurs fotograficzny - zapraszamy chętnych do utrwalenia na zdjęciu Magii Jarmarku. Fotografia wysłana na adres fotojarmark@mtgsa.com.pl i umieszczona w mediach społecznościowych (z hasztagiem #magiajarmarku) weźmie udział w konkursie z nagrodą 1000 złotych.


Program Jarmarku Bożonarodzeniowego 2017 - wkrótce


 Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy 2017 w Gdańsku!


Jazda na nartach w Gdańsku


UWAGA - wkrótce przedstawimy listę innych pomorskich miejscowości, w których organizowane są jarmarki bożonarodzeniowe, także ciekawe lecz o dużo mniejszej skali. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii poniżej.