Żuławski Tulipan 2017

logo
A A

Żuławski Tulipan 2017  odbędzie się tradycyjnie w weekend majowy - znamy już dokładny termin: 13-14 maja! Wyznacznikiem dokładnej daty jest tutaj pogoda, która potrafi błyskawicznie przyśpieszyć lub znacznie opóźnić proces dojrzewania tulipanów.  Dlatego termin imprezy jest ustalany najwyżej z 1-2 tygodniowym wyprzedzeniem i potrafi się przesunąć.


 Laughing Uwaga Laughing - wszystkich chętnych, by wspomóc układanieŻuławski Tulipan 2017 Mokry Dwór tulipanowych wzorów, zapraszamy do kontaktu pod numerem - tel. 508 600 385.  Wspólna praca rozpocznie się 10 maja 2017. Wszyscy układający otrzymają pyszny, ciepły posiłek oraz kawę i herbatę. Zapraszamy serdecznie do wspólnego tworzenia pięknych obrazów!


Motywem przewodnim edycji 2017 jest hasło „Kraina łagodności – Tulipany ŻUŁAWY Pruszcz Gdański - Mokry Dwór 2017kochajmy się!


Przygotowywany festyn poprzedza kilkudniowe układanie barwnych kobierców z główek tulipanów. Jak zwykle  wśród atrakcji Święta będą niespodzianki i stoiska z regionalnymi wyrobami, ale przede wszystkim właśnie tulipanowe dywany, które będzie można podziwiać m.in ze strażackiego podnośnika.


Żuławski Tulipan 2017 - program


sobota 13 maja
 godz. 12.00 - początek festynu (koncerty, konkursy, spektakle dla dzieci
 godz. 22.00 - pokaz sztucznych ogni


niedziela 14 maja
 godz. 11.00 - ok. 16 - możliwość oglądania ekspozycji.

Podczas trwania pikniku będą dostępne stoiska handlowe oraz gastronominczne. Podnoszona platforma widokowa będzie dostępna i w sobotę, i w niedzielę.


Dojazd - orientacyjne współrzędne GPS: 54.294118, 18.716961 (mapka poniżej)

Żuławski Tulipan to jedyna tego typu impreza w Polsce, a prawdopodobnie także w Europie - na tak dużą skalę. Coroczne dwudniowe spotkanie jest niezwykłe nie tylko ze względu na specjalnie przygotoZuławski Tulipan - Mokry Dwór koło Pruszcza Gdańskiegowany dywan z główek tulipanów, ale z uwagi na fakt, że kwiaty układają sami mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański - całymi rodzinami, przez kilka dni i często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, W sumie każdego roku w przygotowaniach bierze udział ok. 500 osób. Do stworzenia kompozycji co roku używa się około miliona główek tulipanów!


Dzięki rokrocznemu zaangażowaniu organizatorów i wolontariuszy Żuławski Tulipan zdobył prestiżową nagrodę specjalną Welcome Festiwal – Międzynarodowego Festiwalu Marketingu Miejsc.


Żuławski Tulipan atrakcje Mokry Dwór


Galeria zdjęć z pola tulipanowego w Mokrym Dworze - jest tutaj


Zdjęcia z festynu Żuławski Tulipan z poprzednich lat - patrz galeria fotografii poniżej


Zapraszamy na Żuławski Tulipan 2017 do Mokrego Dworu koło Gdańska!


Noclegi - Pruszcz Gdański - są tutaj
Noclegi - okolice Gdańska - są tutaj
Noclegi Gdańsk - są tutaj


Orzechowy Dworek zaprasza - kameralne noclegi na Żuławach!Noclegi Żuławy - Orzechowy Dworek


Cedrowy Dworek zaprasza serdecznie na Żuławy!Cedrowy Dworek Noclegi Na Żuławach