Żuławski Tulipan 2018

  • termin : 11 Maja 2018 - 12 Maja 2018
  • miasto : Mokry Dwór
  • miejsce : UWAGA - TERMIN ORIENTACYJNY - MOŻE ULEC ZMIANIE
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.pruszczgdanski.pl
logo
A A

Żuławski Tulipan 2018  odbędzie się tradycyjnie w weekend majowy, ale na potwierdzenie tego  terminu jeszcze czekamy. Wyznacznikiem dokładnej daty jest tutaj pogoda, która potrafi błyskawicznie przyśpieszyć lub znacznie opóźnić proces dojrzewania tulipanów.  Dlatego termin imprezy jest ustalany najwyżej z 1-2 tygodniowym wyprzedzeniem.


 Laughing Uwaga Laughing - wszystkich chętnych, Żuławski Tulipan Mokry Dwór 2018by wspomóc układanie tulipanowych wzorów, zapraszamy do kontaktu pod numerem - tel. 508 600 385.  Wszyscy układający otrzymają pyszny, ciepły posiłek oraz kawę i herbatę. Zapraszamy serdecznie do wspólnego tworzenia pięknych obrazów!


Motywem przewodnim edycji 2018 jest hasło - Nasza Wielka Mała Ojczyzna! 


Przygotowywany festyn poprzedza kilkudniowe układanie barwnych kobierców z główek tulipanów, które rozpoczyna się zwyczajowo we środę poprzedzającą tulipanowy weekend. Jak zwykle  wśród atrakcji Święta będą niespodzianki i stoiska z regionalnymi wyrobami, ale przede wszystkim właśnie tulipanowe dywany, które będzie można podziwiać m.in ze strażackiego podnośnika.
Podczas trwania pikniku będą dostępne stoiska handlowe oraz gastronominczne. Podnoszona platforma widokowa będzie dostępna i w sobotę, i w niedzielę.


Dojazd - orientacyjne współrzędne GPS: 54.294118, 18.716961 (mapka poniżej)

Żuławski Tulipan to jedyna tego typu impreza w Polsce, a prawdopodobnie także w Europie - na tak dużą skalę. Coroczne dwudniowe spotkanie jest niezwykłe nie tylko ze względu na specjalnie przygotoZuławski Tulipan - Mokry Dwór koło Pruszcza Gdańskiegowany dywan z główek tulipanów, ale z uwagi na fakt, że kwiaty układają sami mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański - całymi rodzinami, przez kilka dni i często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, W sumie każdego roku w przygotowaniach bierze udział ok. 500 osób. Do stworzenia kompozycji co roku używa się około miliona główek tulipanów!


Dzięki rokrocznemu zaangażowaniu organizatorów i wolontariuszy Żuławski Tulipan zdobył prestiżową nagrodę specjalną Welcome Festiwal – Międzynarodowego Festiwalu Marketingu Miejsc.


Żuławski Tulipan atrakcje Mokry Dwór


Galeria zdjęć z pola tulipanowego w Mokrym Dworze - jest tutaj


Zdjęcia z festynu Żuławski Tulipan z poprzednich lat - patrz galeria fotografii poniżej


Zapraszamy na Żuławski Tulipan 2018 do Mokrego Dworu koło Gdańska!


Noclegi - okolice Gdańska - są tutaj


Orzechowy Dworek zaprasza - kameralne noclegi na Żuławach!Noclegi Żuławy - Orzechowy Dworek