Kaszubski Park Miniatur

  • miasto : Mirachowo
  • ulica : Strysza Buda k. Mirachowa
A A

Park Miniatur to nie lada atrakcja, która pozwala zobaczyć jak świat wygląda z góry bez wsiadania do samolotu. Strysza Buda koło Mirachowa jest miejscowością, gdzie znajdziemy wiele ciekawych miniatur.


W jednym miejscu, w jednej skali 1:25, można zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub. Kościoły, zamki, dwory. Wciąż przybywają nowe. Swoje miejsce znalazły m.in: Zamek w Bytowie, Kaplice Kalwarii Wejherowskiej, Latarnie Morskie w Helu, Jastarni, Rozewiu, Kolegiata Kartuska, Dworek Wybickiego z Będomina, z Salina,  Kościoły z Sierakowic, Sianowa, Wygody, wiatrak typu Holender, są  osady wiejskie i kilkanaście innych makiet. Imponująca jest  makieta Kościoła Mariackiego z Gdańska - największej świątyni z cegły na świecie.


Kaszuby to motyw przewodni - jednak w parku przewidziano też miejsce na atrakcje z Polski i ze świata. Statua Wolności, Sfinks, Chrystusa z Rio, Mur Chiński czy Krzywa Wieża w Pizie to tylko niektóre obiekty które znajdują się w parku w Stryszej Budzie.


Wszystkie miniatury w Parku wykonane są w jednej skali przyjętej przez największe parki w Europie i Świecie, mianowicie 1:25 (oznacza to, że wszystkie nasze budynki są 25 razy mniejsze od oryginału). Skala ta pozwala na oddanie szczegółów poszczególnych budowli. Przez zachowanie jednego wymiarowania widzimy dysproporcje pomiędzy prezentowanymi budynkami.


Wszystkiej miniatury są wykonane ze specjalnych materiałów wodo- i mrozoodpornych. Do malowania zastosowano odpowiedniej jakości farby chroniące eksponaty przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Wykonanie każdej makiety jest bardzo pracochłonne, wymaga dużego zaangażowania i niezwykłej precyzji przy pracy. Dzięki zastosowaniu najlepszych dostępnych technologii możemy przestawić Państwu wierne do najdrobniejszych szczegółów kopie prezentownych obiektów. Część modeli powstaje w specjalistycznych firmach, niektóre wytwarzamy na miejscu.
Na zdjęciach - prace przy latarni morskiej na Helu oraz prace rzeźbiarskie nad Sfinksem.


W 2011 roku wystartowała Bajkowa Kraina czyli zbiór postaci ze znanych bajek i baśni: Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków, Jaś i Małgosia, Królowa Śniegu, Trzy Świnki, Kaczor Donald, Myszka Miki. Są też aktualne Gwiazdy najmłodszych- Spiderman, bohaterowie Epoki Lodowcowej, Shreka i innych. Łącznie ponad 60 figur.


Na terenie parku funkcjonuje punkt gastronomiczny, do dyspozycji gości jest ognisko i grill, a dodatkowo  dla najmłodszych - trampolina, zjeżdzalania dmuchana, plac zabaw,   minii zoo. Parking dla autobusów bezpłatny. Wszystko w ramach jednego biletu.


Park usytuowany jest 15 kilometrów od Kartuz na trasie Kartuzy-Mirachowo w miejscowości Strysza Buda - około 40 km od Gdańska.

Zapraszamy do odwiedzenia Kaszubskiego Parku Miniatur w Mirachowie niedaleko Kartuz.


Kontakt, rezerwacja więcej informacji pod numerem telefonu 58 685 55 70 lub 502 499 106


Godziny otwarcia (obiekt czynny codziennie, przez cały rok) - na telefon


Dojazd - patrz mapa satelitarna poniżej.


Zobacz atrakcje w pobliżu:  Kaszubski Park Miniatur Strysza Buda k. Mirachowa


Rezerwat Lubygość


Dworek w Mirachowie


Poniżej - w galerii zdjęć - wybrane budowle z Parku Miniatur na Kaszubach.