Katalog drzew: Jacaszek / Pahkinen / Łuczak

  • termin : 25 Czerwca 2017
  • godzina : 21.00
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Jaśkowa Dolina 45
  • miejsce : Teatr Leśny
  • bilety : 5 zł
logo
A A

Inspirują nas drzewa.
Organiczne rzeźby które poruszają się i brzmią”
Trwałe ale delikatne, skomplikowane
ale zarazem logicznie regularne..
z szorstką korą i szemrzącymi liśćmi”

Wielokrotnie nagradzana fińska tancerka i choreograf Virpi Pahkinen wystąpi razem z czołowym polskim muzykiem sceny elektronicznej Jacaszkiem.

Pahkinen zainspirowana muzyką z albumu Jacaszka „Catalogue des Arbres” (KATALOG DRZEW) stworzyła choreografię, którą artyści zaprezentują w formie dźwiękowo-tanecznego performance otoczeni niezwykłą przyrodą Teatru Leśnego.
Oprawę wizualną do wydarzenia stworzą Ula Milanowska i Sylwester Łuczak we współpracy z Pawłem Grzesiem.

Partnerem wydarzenia jest Instytut Polski w Sztokholmie, który był inicjatorem współpracy artystycznej Michała Jacaszka i Virpi Pahkinen.

Virpi Pahkinen
Jedna z najbardziej uznanych skandynawskich tancerek. Z powodzeniem koncertuje na całym świecie w podwójnej roli choreografa i tancerza. Występy Pahkinen spotkały się z uznaniem w ponad 45 krajach, m.in. w USA, Australii, Meksyku, Południowej Afryce, Chinach, Indonezji czy Libanie. Jedni oglądając ją mają wrażenie, że jest z przyszłości, innym jej taniec przypomina modlitwę lub medytację.
www.pahkinen.com

Michał Jacaszek
To polski kompozytor, muzyk, artysta dźwiękowy i producent, którego muzyka łączy elementy akustyczne i elektroniczne tworzące intymne, kameralne sceny dźwiękowe. Jego albumy zostały wydane przez renomowane wytwórnie z USA, Wielkiej Brytanii i Norwegii, a także recenzowane przez czołowa prasę muzyczną oraz radio. (The Wire, NPR, Resident Advisor). Jacaszek występował na najbardziej wpływowych festiwalach na całym świecie: Unsound New York, Open’er i Off (Polska), Mutek (Montreal), Decibel (Seattle), LEV (Gijon), Alphaville (Londyn), Atonal (Berlin) Elektromechanica (Skt Petersburg).
www.jacaszek.com

Sylwester Łuczak
Fotograf, artysta instalacji, artysta wideo. Zajmuje się dziedzinami filmowymi, fotograficznymi, pokazami slajdów i projekcją wideo łącząc te dziedziny w celu tworzenia scenografii multimedialnych, instalacji, projekcji i pokazów. Realizuje produkcje komercyjne i eksperymentalne. Brał udział w festiwalach i projektach artystycznych m.in. w Berlinie, Wiedniu i Paryżu. Od 1990 roku realizuje niezależne filmy, performance i pokazy multimedialne.
www.sylwekluczak.art.pl

Wstęp: 5 zł / start godz. 21:00 / 25 czerwca (niedziela) / Teatr Leśny, Gdańsk

Organizatorzy: Winda GAK oraz Dom Sztuki GAK
Współorganizatorzy: Instytut Polski w Sztokholmie oraz Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”

Wydarzenie w ramach JUBILEUSZU 50-lecia Gdańskiego Archipelagu Kultury
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Gdańska