Punkty widokowe nad morzem

  • ulica : pomorskie
A A

Polecamy wyjątkowe miejsca nad morzem, z których można podziwiać piękne, rozległe panoramy. Latarnie morskie, wzgórza, klify oraz wieże widokowe. Bywa, że niektóre trochę rozczarują, inne rzeczywiście oferuje widoki zapierające dech w piersi. Punkty widokowe nad morzem potrafią być w sezonie mocno oblegane ...


Punkty i wieże widokowe nad morzem  • HEL


Punkt widokowy HEL latarnia morskaLatarnia Morska Hel - wysoka na 41 m, z udostępniona do zwiedzania galeryjką( po pokonaniu 197 stopni) posiada światło widoczne z odległości ok. 33 km.  Jest świetnym punktem widokowym na Zatokę Gdańską oraz miasto Hel.


Hel, ul. Bałtycka 3, tel. 58 675 06 17


Więcej informacji, m.in godziny otwarcia, ceny biletów - są tutaj


Noclegi Hel - są tutaj  • KRYNICA MORSKA


Wielbłądzi Garb Wielbłądzi Garb Krzynica Morska punkt widokowyto najwyższa stała wydma w Europie (ponad 48 m npm.). Jest jedynym miejscem na Mierzei Wiślanej, z którego widać i Bałtyk (Zatokę Gdańską) i Zalew Wiślany. Dotrzemy tam idąc z Krynicy Morskiej ulicą Gdańską w stronę Piasków (granicy z Rosją). Można też podjechać samochodem i zaparkować w specjalnej zatoczce po prawej stronie szosy. Stąd idziemy niecałe 10 minut kierując się znakami szlaku turystycznego docierając do kilkumetrowej wiezy widokowej.


Więcej zdjęć - jest tutaj  • ŁEBA - RĄBKA


Kilka kilometrów na zachód od Łeby, na terenie Słowińskiego parku Narodowego znajduje się Rąbka - dawny poligon z okresu II wojny światowej, na którym Niemcy testowali m.in broń rakietową. Znajdziemy tutaj dwa interesujące nas obiekty.

Wieża widokowa Wyrzutni Rakiet, jest dostepna w ramach biletu wstępu na teren tego niedużego muzeum uzbrojenia i tajnego poligonu. Panorama rozciągająca się z wiezy jest dość ograniczona porastającym wydmy lasem sosnowym.

Wieża widokowa Rąbka nad jeziorem ŁebskoWieża widokowa nad jeziorem Łebsko, druga w Rąbce, o wysokości około 12 metrów jest dostępna bezpłatnie, jednak trzeba uwzględnić w budżecie wcześniejszy bilet wstępu na teren Parku Narodowego. Obiekt służy nie tylko turystom lecz także (a poza sezonem głównie) pracownikom Parku Narodowego oraz ornitologom. Wieża pomaga im w obserwacji i ochronie okolicznych siedlisk ptaków.
Warto wspomnieć, że przy wieży zbudowano pomost, do ktorego przybijają w sezonie turystyczne statki białej floty.  • ORZECHOWO MORSKIE koło Ustki - 


Wieża widokowa zbudowana w 2007 roku, to niemal 50 metrowa, Wieża widokowa Orzechowo Morskiebetonowa konstrukcja swoim wyglądem przypomina latarnię morską. Tym bardziej, że do morza jest ok. 200 metrów... Ale podstawowym jej celem jest szybsze wykrywanie pożarów przez leśników, którzy przy dobrej widoczności dostrzec mogą nawet zabudowania Słupska. Wieża stoi na terenie OW "Leśnik" i jest dostępna do zwiedzania .Po zakupieniu biletu wstępu (3zł normalny, 2 zł ulgowy) w kawiarni ośrodka oraz pokonaniu 240 stalowych stopni kręconych schodów - możemy rozkoszować się nie lada widokami. Dla nich warto czasem zaczekać - wieża, mająca 3 m średnicy u podstawy ma ograniczoną przepustowść.


Klif Orzechowo - wyjątkowo piękny krajobraz oferuje również nadmorski klif, do którego jest zaledwie kilkaset metrów. Wspaniała panorama z urwistego, wysokiego miejscami na kilkudziesiąt metrów  brzegu, potrafi oczarować.


Orzechowo Morskie, tel. 59 814 46 35. Czynne 9-19, poza sezonem do zmroku.


Dojazd i więcej zdjęć - jest tutaj  • STILO


Latarnia Morska Stilo - to najnowocześniejsza latarnia polskiego wybrzeża, posadowiona na Latarnia morska STILO - widok na morze45. metrowej wydmie, ok. 1 km od brzegu morza. Światło 33. metrowej latarni jest widoczne z odległości ok.42 km dzięki halogenom o mocy 360W/12V. Unikalność tej budowli wynika ze specjalnej konstrukcji - żeliwna część wieży jest skręcona śrubami. Tę technikę zastosowano w latarniach jeszcze tylko w dwóch miejscach na świecie!


Tel. kontaktowy do latarni - 58 676 33 06


Więcej, m.in  na temat godzin otwarcia oraz cen biletów - patrz tutaj


 Lokalizacja i dojazd na mapie - jest tutaj  • USTKA


Wieża widokowa Ustka promenadaWieża widokowa przy usteckiej promenadzie to betonowa konstrukcja po byłym byłym wojskowym punktcie obserwacyjnym. Pozwala z wysokości ok. 15 metrów obejrzeć brzegi plaż w kierunku zachodnim (do portu w Ustce) oraz wschodnim - aż po klify Orzechowa (panorama w galerii poniżej). Kiedyś służyła zapobieganiu nielegalnemu przekraczaniu granicy morskiej Polski przez ewentualnych szpiegów lub uciekinierów z kraju. Dzisiaj pomaga zrobić pamiątkowe zdjęcie okolicy i morza aż po horyzont.
Do wieży przylega sezonowa tawerna rybacka - tel. 669 896 689. Wstęp na wieżę jest płatny ok. 2 zł (dorośli) lub 1 zł (dzieci).


 Polecamy pomorskie punkty widokowe nad morzem!


Punkty widokowe w Trójmieście - są tutaj