ZOO pomorskie - ogrody zoologoczne

  • miejscowość : Człuchów, Gdańsk, Sierakowice, Tuchlino
A A

Ogrody zoologiczne to niezawodny sposób na rodzinny wypoczynek z dziećmi. Ale także dorośli mogą się zaciekawić, a nawet zachwycić światem zwierząt. Gospodarze ZOO dbają o także nagromadzenie atrakcji by w ogrodzie można było spędzić wiele godzin. Przy okazji przedstawiamy także kilka innych miejsc, w których główną atrakcją są zwierzęta.


Zapraszamy do ZOO!  • CZŁUCHÓW - Ogród Zoologiczny Canpol i Park rozrywki WonderLand


Canpol Odejewski Człuchów Chojnice - ZOOZOO o powierzchni 7 hektarów, posiada status ogrodu zoologicznego nadany przez Ministra Ochrony Środowiska. Wstęp jest bezpłatny, a obiekt czynny praktycznie całą dobę. Człuchowski ogród zoologiczny znajduje sie na terenie kompleksu Canpol Extreme Center Odejewski w skład którego wchodzą:


- najdłuższy w Polsce północnej otwarty tor kartingowy - tutaj
- stacja paliw BP
- restauracja, chata biesiadna z grillem
- centrum motoryzacyjne (salon i serwis Opel, salon Kawasaki i Romet) - tutaj
- plac zabaw dla dzieci, miejsca piknikowe
- zoo (50 gatunków zwierząt m.in zebry, hipopotam, żubry, lwy) - tutaj
- noclegi - pokoje gościnne i apartamenty - tutaj
- centrum handlowe 24H (można się ubrać od stóp do głów) - tutaj
- apteka, totolotek, punkt ksero, kantor wymiany walut
- park rozrywki WonderLand

Na terenie ogrodu zamieszkuje 50 gatunków zwierząt. Łącznie wZOO Człuchów Canpol Odejewski ZOO Canpolu gości około 150 mieszkańców. Najbardziej cenne zwierzęta to: Tygrys Syberyjski, Lwy, Hipopotam Karłowaty, Strusie, Żubry, Osioł, Wielbłądy , Zebra Chapmana, Kangur Walabia Benette, Kangur Rudy,Alpaka, Oryks Szablorogi, Pelikan Baba, Żuraw Koroniasty, Daniele, Bocian Czarny, Małpy, Papugi. W ZOO działa takze akwarium morskie. W sezonie letnim przygotowane są specjalne atrakcje dla dzieci:

 • karmienie zwierząt  w „Małym ZOO ”, gdzie mieszkają  m.in.: owce, kózki, lamy, osiołek, świnki wietnamskie, świnki morskie, kurki liliputki, króliki, kozy bengalskie
 • przejażdżka na kucyku (Polo, Gwiazdeczka, Srokacz, Bolek i Lolek)
 • plac zabaw na terenie ZOO


Rodzinny Park Rozrywki WonderLand obejmuje kilkanaście różnorodnych atrakcji na wodzie i lądzie. Wśród nich są


 • koniki mechaniczne dla dzieci
 • autka elektryczne dla najmłodszych
 • eurobungee
 • water zorbing
 • seegway
 • bumper boats - łódki z armatkami wodnymi
 • bumper cars – autka do zderzania i strzelania laserami
 • wonderslide – zjazd na pontonie
 • wonderjump – zjazd na pontonie zakończony wyskokiem i lądowaniem na dmuchaną poduchę
 • suchy basen chiński – domek z piłeczkami, zjeżdżalniami oraz innymi przeszkodami
 • dmuchaniec – dmuchana zjeżdżalnia
 • crazy kart – wózki do driftowania


Restauracja: tel. 59 83 45 327, tel. 608 377 777
Organizacja imprez: 608 377 777
Więcej o ZOO w Człuchowie na www.odejewski.pl  • GDAŃSK OLIWA - Gdański Ogród Zoologiczny


Cóż, to jest, powiedzmy szczerze, miejsce na kilkugodzinny przynajmniej spacer. Ale ogród zoologoczny w Gdańsku zdecydowanie wart poświęconego czasu w tym pięknym zakątku oliwskich wzgórz, stawów i lasów.
ZOO Gdańsk Oliwa - kanguryNa 130 hektarach gdańskiego ZOO spotkamy ponad 200 gatunków ssaków, ptaków, gadów i płazów. Bogate zaplecze gastronomiczne, kolejka z wagonikami - pomagają licznym zwiedzających. Bardzo popularne jest tzw. Małe ZOO, w którym można osobiście wejść do zagrody i pokarmić (nawet pogłaskać czy podrapać za uchem) kręcące się wszędzie młode owce , kózki, świnki wietnamskie, a także goście specjalni.
Tutaj możemy zobaczyć np. wspaniałe kondory wielkie, niespotykane już na wolności, a z których gdańska hodowla znana jest na całym świecie. Chętnie są oglądane również żyrafy. Jednym z ostatnich nabytków Oliwskiego ZOO są 3 lwy (obecnie 1 lew i 2 lwice), które mają do dyspozycji największy w Europie 1,5 hektarowy wybieg i specjalny pawilon. Zwiedzający mogą podziwiać królewskie zwierzęta przez grube tafle szkła, które zastąpiło tradycyjne kraty.  Zapraszamy!


Samochody zostawiamy na obszernym parkingu, a następnie idziemy ok. 500 m do bramy wejściowej ZOO (wskazana na mapie satelitarnej) - tutaj    • REDA i GDAŃSK - Papugarnia - ptaki egzotyczne


Zapraszamy do wyjątkowych miejsc, jakimi są Papugarnie w Gdańsku i Redzie. Znajduje się tam ok. 60 egzotycznych ptaków, które można nie tylko oglądać, ale też dotknąć, pogłaskać, przytulić i nakarmić. Wszystko za sprawą pasji twórców papugarni oraz towarzyskiemu usposobieniu papug.

Zapraszamy na spotkanie z sympatycznymi ptakami aby:

- miło i przyjemnie spędzić czas z rodziną,Papugi Reda Gdańsk ptaki egzotyczne pomorskie
- zorganizować urodziny dla dziecka,
- zrobić oryginalne zdjęcia z papugami,
- nauczyć nowych słów naszych pupili,
- zorganizować zajęcia edukacyjne.

Wizyta w Papugarni to także doskonała okazja do obserwacji ich ciekawych zachowań papug podczas ich codziennego życia czy zabawy. Papugi cechują się dużą niezależnością, schodzą do ludzi tylko gdy mają na to ochotę. Wówczas właśnie z chęcią położymy je Państwu na ramię lub damy pogłaskać - jeśli będą miały na to ochotę :)


Papugarnia
Reda, ul.Morska 5, tel. 58 670 45 45  (uwaga - tutaj są także rekiny - w aquaparku)
e-mail: papugarniareda@gmail.com
Aktualności: www.facebook.com/papugarniareda


Gdańsk, u. Schuberta 1A/3, tel. 58 355 05 04
e-mail: papugarniagdansk@gmail.com
Aktualności: www.facebook.co/papugarniagdansk
Godziny otwarcia: 11-20,
Przerwa 14:30-15:30 (siesta dla papug; zamknięte dla zwiedzających)  • TUCHLINO koło Sierakowic - Park Edukacyjny Egzotyczne ZOO Kaszuby


Czy chcielibyście poznać największe węże świata? A może przełamać stereotyp i wziąć na ręce kilkumetrowego Pytona Tygrysiego? Lub porozmawiać z rozgadaną papugą albo pogłaskać królika?


ZOO Kaszuby Tuchlino - egzotyczne atrakcje w pomorskimZwierzęta z Tuchlina, i te egzotyczne, i te bardziej swojskie niezmiennie cieszą, ciekawią i zaskakują zarówno maluchy czy większe dzieci jak i dorosłych. Czy wiecie, że są żółwie pływające z prędkością 35 km/godzinę? W ZOO Kaszuby jest możliwość skorzystania z opieki przewodnika, który zdradzi więcej ciekawostek z życia mieszkających tutaj rzadkich zwierząt: gadów, ptaków, ryb, ssaków i pająków. W jego obecności można także dotknąć niektórych zwierzaków, a nawet nakarmić specjalnym pokarmem. Selfie z papugą na ramieniu? Jeśli ona zechce - proszę bardzo!


Oprócz rozbudowanej wystawy i papugarium w Parku Edukacyjnym znajduje się także bardzo duże akwarium o pojemności 20 tysięcy litrów. Pływają w nim m.in słynne płaszczki.
W czynnym przez cały rok obiekcie (budynek jest klimatyzowany) znajdują się jeszcze inne atrakcje oraz udogodnienia, tak dla Gości indywidualnych, jak i wycieczek szkolnych, grup zorganizowanych itp:


   kino 2D/3D z ciekawymi projekcjamiEgzotyczne ZOO Tuchlino Kaszuby
   małpi gaj z basenem z piłeczkami
   strefa dla malucha do lat 5
   duży plac zabaw na powietrzu
   restauracja "Ara"
   sklepik z pamiątkami
   sklepik zoologiczny
   sala dydaktyczna oraz miejsce na ognisko dla grup
   parking

Cennik (m.in specjalne pakiety i bilety premium) - jest tutajceny biletów dla grup - są tutaj
Godziny otwarcia (Park czynny cały rok) - są tutaj

Park Edukacyjny ZOO Egzotyczne Kaszuby
Tuchlino 50B, Sierakowice
www.zookaszuby.pl
Tel. +48 600 342 128
e-mail:
Aktualności na profilu Facebook - są tutaj


Zapraszamy do ZOO nad morzem, w pomorskie, na Kaszuby!


Człuchów - Gdańsk - Reda - Tuchlino