ZOO pomorskie - ogrody zoologoczne

  • miejscowość : Człuchów, Gdańsk, Sierakowice, Tuchlino
A A

Ogrody zoologiczne to niezawodny sposób na zainteresowanie dzieci światem naturalnym. Zwierzęta potrafią przykuć uwagę także dorosłych, a gospodarze ZOO dbają także o inne atrakcje pozwalające spędzić przyjemne godziny na terenie ogrodu.


Zapraszamy do ZOO!  • CZŁUCHÓW


Canpol Odejewski Człuchów Chojnice - ZOOZOO o powierzchni 7 hektarów, posiada status ogrodu zoologicznego nadany przez Ministra Ochrony Środowiska. Wstęp jest bezpłatny, a obiekt czynny praktycznie całą dobę. Człuchowski ogród zoologiczny znajduje sie na terenie kompleksu Canpol Extreme Center Odejewski w skład którego wchodzą:


- najdłuższy w Polsce północnej otwarty tor kartingowy - tutaj
- restauracja, chata biesiadna z grillem
- centrum motoryzacyjne (salon Opla, serwis, auto-komis) - tutaj
- plac zabaw dla dzieci, miejsca piknikowe
- zoo (50 gatunków zwierząt m.in zebry, hipopotam, żubry, lwy) - tutaj
- noclegi - pokoje gościnne i apartamenty - tutaj
- centrum handlowe 24H (można się ubrać od stóp do głów) - tutaj
- apteka, totolotek, punkt ksero, kantor wymiany walut

ZOO Człuchów Canpol OdejewskiNa terenie ogrodu zoogolicznego zamieszkuje 50 gatunków zwierząt. Łącznie w ZOO Canpolu gości około 150 mieszkańców. Najbardziej cenne zwierzęta to: Tygrys, Hipopotam Karłowaty, Niedźwiedź Himalajski, Zebra Chapmana, Kangur Walabia Benette, Pelikan Baba, Żuraw Koroniasty. W ZOO działa takze akwarium morskie. W sezonie letnim przygotowane są specjalne atrakcje dla dzieci:

* karmienie zwierząt  w „Małym ZOO ”, gdzie mieszkają  m.in.: owce, kózki, lamy, osiołek, świnki wietnamskie, świnki morskie, kurki liliputki,króliki,kozy bengalskie
* przejażdżka na kucyku (Polo, Gwiazdeczka, Srokacz, Bolek i Lolek)
* wyprawa bryczką
* plac zabaw na terenie ZOO

Restauracja: tel. 59 83 45 327, tel. 608 377 777
Organizacja imprez: 608 377 777
Więcej na www.odejewski.pl  • GDAŃSK OLIWA


Cóż, to jest, powiedzmy szczerze, miejsce na kilkugodzinny przynajmniej spacer. Ale ogród zoologoczny w Gdańsku zdecydowanie wart poświęconego czasu w tym pięknym zakątku oliwskich wzgórz, stawów i lasów.
ZOO Gdańsk Oliwa - kanguryNa 130 hektarach gdańskiego ZOO spotkamy ponad 200 gatunków ssaków, ptaków, gadów i płazów. Bogate zaplecze gastronomiczne, kolejka z wagonikami - pomagają licznym zwiedzających. Bardzo popularne jest tzw. Małe ZOO, w którym można osobiście wejść do zagrody i pokarmić (nawet pogłaskać czy podrapać za uchem) kręcące się wszędzie młode owce , kózki, świnki wietnamskie, a także goście specjalni.
Tutaj możemy zobaczyć np. wspaniałe kondory wielkie, niespotykane już na wolności, a z których gdańska hodowla znana jest na całym świecie. Chętnie są oglądane również żyrafy. Jednym z ostatnich nabytków Oliwskiego ZOO są 3 lwy (obecnie 1 lew i 2 lwice), któe mahją do dyspozycji największy w Europie 1,5 hektarowy wybieg i specjalny pawilon. Zwiedzający mogą podziwiać królewskie zwierzęta przez grube tafle szkła, które zastąpiło tradycyjne kraty.  Zapraszamy!


Samochody zostawiamy na obszernym parkingu, a następnie idziemy ok. 500 m do bramy wejściowej ZOO (wskazana na mapie satelitarnej) - tutaj    • REDA i GDAŃSK - Papugarnia - ptaki egzotyczne


Zapraszamy do wyjątkowych miejsc, jakimi są Papugarnie w Gdańsku i Redzie. Znajduje się tam ok. 60 egzotycznych ptaków, które można nie tylko oglądać, ale też dotknąć, pogłaskać, przytulić i nakarmić. Wszystko za sprawą pasji twórców papugarni oraz towarzyskiemu usposobieniu papug.

Zapraszamy na spotkanie z sympatycznymi ptakami aby:

- miło i przyjemnie spędzić czas z rodziną,Papugi Reda Gdańsk ptaki egzotyczne pomorskie
- zorganizować urodziny dla dziecka,
- zrobić oryginalne zdjęcia z papugami,
- nauczyć nowych słów naszych pupili,
- zorganizować zajęcia edukacyjne.

Wizyta w Papugarni to także doskonała okazja do obserwacji ich ciekawych zachowań papug podczas ich codziennego życia czy zabawy. Papugi cechują się dużą niezależnością, schodzą do ludzi tylko gdy mają na to ochotę. Wówczas właśnie z chęcią położymy je Państwu na ramię lub damy pogłaskać - jeśli będą miały na to ochotę :)


Papugarnia
Reda, ul.Morska 5, tel. 58 670 45 45
e-mail: papugarniareda@gmail.com
Aktualności: www.facebook.com/papugarniareda


Gdańsk, u. Schuberta 1A/3, tel. 58 355 05 04
e-mail: papugarniagdansk@gmail.com
Aktualności: www.facebook.co/papugarniagdansk
Godziny otwarcia: 11-20,
Przerwa 14:30-15:30 (siesta dla papug; zamknięte dla zwiedzających)  • TUCHLINO koło Sierakowic


Zapraszamy na spotkanie z niesamowitymi zwierzętami w Egzotycznym ZOO Kaszuby!


Egzotyczne ZOO Tuchlino KaszubyChcielibyście poznać największe węże świata ? Wziąć na ręce kilkumetrowego Pytona Tygrysiego ? A może potańczyć z Didżejem – Kakadu Żółtoczubą ?
Jeśli lubicie pogawędki, to czeka na Was także rozgadana Ara Ararauna.
Zoo-Egzotyczne Kaszuby to jedyna w okolicy wystawą egzotycznych zwierząt.
Możecie zobaczyć u nas rzadkie gatunki gadów, ptaków, ryb, ssaków i pająków z całego świata.

Podczas zwiedzania zostaniecie oprowadzeni przez przewodnika - dowiecie się wielu ciekawostek na temat zwierzaków, będziecie mogli je wziąć na ręce, a nawet zrobić sobie zdjęcie z niektórymi okazami.


Wystawa znajduje się w zadaszonym obiekcie, dlatego dostępna jest również w pochmurne, deszczowe dni. Na terenie obiektu znajdują się także:


- parking
- plac zabaw dla dzieci
- kawiarenka "Ara"
- sklepik z pamiątkami i zwierzętami
- miejsce na ognisko (dla grup zorganizowanych)


Godziny otwarcia - są tutaj (zakładka kontakt)


Dojazd - patrz mapa satelitarna - tutajZOO Kaszuby Tuchlino - pyton

ZOO Kaszuby
Tuchlino 50b, 83-340 Sierakowice
Tel. 600 342 128
www.zookaszuby.pl


Zapraszamy do ZOO nad morzem, w pomorskie, na Kaszuby!


Człuchów - Gdańsk - Tuchlino