Grzybobranie w Borach Tucholskich i na Kaszubach 2017

logo
A A

Zbieranie grzybów może być źródłem wielkiej przyjemności, a pełen kosz - powodem do dumy. Sprzedaż zbiorów wspiera, i to dość często, skromne, domowe budżety. Stąd dobre miejsca na grzybobranie są zwykle owiane tajemnicą, a opowieści grzybiarzy nie ustępują fantazjom wędkarskim.


Grzybobranie Bory Tucholskie - Drzewicz - tel. 604 430 321Dlatego, jeśli zależy nam na komfortowym grzybobraniu - zaplanujmy je spokojnie, z noclegiem, w miejscu z odpowiednim wyposażeniem. Zebrane grzyby będziemy mogli na miejscu wygodnie oczyścić, przygotować, a wybrane także wysuszyć. Polecamy miejsca dysponujące suszarkami oraz  informacjami - w jaką część lasu należy się udać na obfite grzybobranie.

 Grzybobranie na Kaszubach 2017Zapraszamy zatem do lasu - na wszelki wypadek z czymś na komary i pamiętając o zasadach odnośnie kleszczy. Pamiętajmy także o zakazie wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi (zgodnie z art. 161 kodeksu wykroczeń) - nawet jeśli nie widać znaków zakazu. Korzystajmy wówczas z leśnych parkingów lub dróg udostępnionych dla ruchu.


Poniżej przedstawiamy propozycje grzybobrania z krótkim pobytem w grzybowych okolicach pomorskiego. Udanych, smakowitych zbiorów i wspaniałego relaksu na świeżym, leśnym powietrzu!


Więcej o grzybowych miejscach - jest tutaj.


Grzybobranie 2017Około 30 kilometrów od Gdańska w kierunku Kościerzyny (przez Przywidz) leży agroturystyka Angel Farm. Na pograniczu lasu, łąki i pól, z piękną panoramą oferuje błogi wypoczynek w komfortowych warunkach. Z dala od hałasu i kurzu miasta, blisko natury, z licznynmi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Amgel Farm zaprasza na grzybobranieAngel Farm zaprasza na grzybobranie i noclegi z wyżywieniem (na życzenie) oraz do zorganizowania kameralnego przyjęcia, spotkania lub szkolenia. Do dyspozycji gości są przygotowane 4 w pełni wyposażone  pokoje z łazienkami i balkonami, 2 pokoje ze wspólną łazienką i kuchnią oraz przestronna sala kominkowa i jadalnia.

Więcej zdjęć tego urokliweg miejsca (nie tylko na grzyby) - jest tutajZapraszamy na grzybobranie w Borach Tucholskich, w okolicach Domki grzybobranie Bory TucholskieCzarnej Wody. 100 metrów od naszych trzech domków rozciagą się lasy, którymi mozna iść dziesiątki - praktycznie aż pod Bydgoszcz. Na miejscu oferujemy mozliwość ususzenia zbiorów lub uwędzenia złowionych ryb (w naszym stawie lub w pobliskim jeziorze)
Każdy domek, dla 6 osób, posiada 2 sypialnie, salonik z wyposażonym anekse kuchennym oraz łazienkę. Wokół jest dużo miejsca dającego poczucie niezbędnej intymności.

Więcej szczegółów oraz zdjęć domków w Borach Tucholskich - jest tutaj Spotkajmy sie na grzybobraniu na malowniczym pograniczu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich w maleńkiej miejscowości Lipy koło Starej Kiszewy. To piękne miejsce jest otoczona łąkami, polami, jeziorami i lasami pełnymi grzybów i jagód.


Agroturystyka 3 Stawy Kaszuby grzybobranieAgroturystyka 3 Lipy jest ulubionym miejscem wypoczynku rodzin z dziećmi, które uwielbiają ruch i kontakt z małymi zwierzątkami. Gospodarstwo. Dodatkowym walorem jest własny, grzybowy las o powierzchni ponad 4 hektarów.
Gospodarze oferują noclegi w 5 pokojach dwuosobowych z łazienkami w samodzielnym domu  do wyłącznej dyspozycji gości.

Na miejscu jest również w pełni wyposażona kuchnia (jadalnia), w której można przygotowywać samodzielnie posiłki. Istnieje także możliwość zamówienia całodziennego wyżywienia   u gospodyni. Więcej informacji - jest tutajZapraszamy na Kociewie, do lasów wchcodzących w skład Borów Tucholskich - jednego z Grzybobranie na Kociewiunajwiększych kompleksów leśnych w Polsce. To tutaj, w agroturystyce Pokoje u Dagmary powstaje  pierwszy kociewski  produkt tradycyjny - Żurawinówka po Mermecku. Goście agroturystyki cenią sobie nie tylko dobrą kuchnię, ale także prawdziwy, domowy klimat i wspaniałe otoczenie pięknych Borów Tucholskich. W takich warunkach przyjemniej się wypoczywa, lepiej śpi i degustuje kociewskie przysmaki.

Lokalizacja Mermetu oraz warunki noclegowe (pokoje, apartamenty, domki campingowe lub pole namiotowe) czynią z agroturystyki U Dagmary świetną bazę wypoczynkową podczas grzybobrania.

Więcej informacji i zdjęć - jest tutaj


Zapraszamy na Jarmark Cysterski w Pelplinie 15-17 września 2017Jarmark Cysterski w Pelplinie


 Nieduża agroturystyka nad jeziorem Kałębie staje się jesienią bazą dla grzybiarzy. Otaczające Grzybobranie Kociewie Bory TucholskieOsiek i jeziore Kałębie Bory Tucholskie przyciągają na wypoczynek ciszą, spokojem i bogactwem runa leśnego. Złota Polska Jesień potrafi zachwycić także szukających plenerów fotograficznych.

Stanica Firyn oferujem noclegi w 6 pokojach - łącznie 16 miejc. Do wyłącznej dyspozycji gości dostępne są dwie łazienki i taras balkonowy z pięknym widokiem na jezioro. Służy on także jako miejsce suszenia zebranych grzybów.

Więcej informacji i zdjęć Stanicy Firyn - jest tutajMaleńka wieś w otoczeniu rozległych lasów i jezior zapewnia ciszę i  spokój. Piękną przyroda obdarowująca grzybami i jagodami pozwla na wyjątkowy relaks i wypoczynek w oderwaniu od miasta. Tutaj można żyć w rytmie wschodów i zachodów słońca.

Kaszuby U Kuby - zapraszamy na grzybobranieNieduży domek do wynajęcia dla 6-8 osób posiada 2 pokoje 3 osobowe i salon z kominkiem (z ogrzewaniem podłogowym), w którym znajduje się rozkładana kanapa. Wyposażony aneks kuchenny pozwala wygodnie przyrządzać posiłki.
Teren jest ogrodzony, z miejscem na ognisko i grilla. Po uzgodnieniu można prxzyjechać z małym zwierzęciem domowym.

Więcej informacji oraz zdjęć domku - jest tutajCzy może być lepsze miejsce na grzybobranie niż przy leśniczówce na Kociewiu? Zapraszamy Grzybobranie na Kociewiuw okolice słynnego z zamku Gniewu. Nasz Zielony Domek jest otoczony pieknymi lasami na skraju doliny Wisły. Cisza, spokój, malownicze widoki i fantastyczna atmosfera czystej, żywej przyrody... Ładny, nowy domek na z kominkiem z możliwością zamówienia smacznych, domowych obiadów - to gwarancja udanego wypoczynku - nie tylko podczas grzybobrania :-). Po wcześniejszym uzgodnieniu akceptujemy pobyt zwierząt domowych.

Więcej zdjęć oraz informacji o domku - jest tutajJeśli szukacie miejsca gdzie można:

- spać do południa
Agro Nad Wdą - zaprasza na grzyby- zbierać od rana dorodne grzyby (działa tutaj punkt skupu)
- jeść śniadanie na trawie, a kolację przy ognisku
- wędkować (szczupaki, okonie, liny, karpie, pstrągi)
- zażywać kąpieli słonecznych
- zwiedzać okolicę na rowerach
- biorą udział w spływach kajakowych
- pływać kajakiem
- grać w ping ponga w sali fitness

i tak dalej - to zapraszamy do naszego kameralnego domu oraz 2 domków, położonych zacisznie na wysokiej skarpie nad rzeką Wdą. Oferujemy m.in komfortowe pokoje gościnne z dostępem do wyposazonej kuchni. Duży, ogrodzony teren pozwala na pełen relaks. A przepiękna okolica, z dala od miejskiego zgiełku i tłumów zapewnia spokój i świeże powietrze.

Zapraszamy na grzyby do Wiecka, nad Wdą - tutajOśrodek Wypoczynkowy ZAWIATY położony wśród dziewiczych lasów Parku Krajobrazowego Doliny Słupi, bogatych w dary natury, poleca wszystkim zapalonym grzybiarzom WIEKIE WRZEŚNIOWE GRZYBOBRANIE. Podczas 6-dniowego pobytu (organizaowanego pod patronatem portalu Nagrzyby.pl) zapewniamy:

    Wspólne grzybobrania
    Wystawa fotograficzna „Świat Grzybów”
    Wystawa i omówienie żywych grzybów
    Spotkania z doświadczonym grzyboznawcą – Wiesławem Kamińskim
    Pogadanka na temat przetwórstwa grzybów (z degustacją)
    Konkursy z NAGRODAMI

A także inne atrakcjeNa grzyby - Zawiaty zapraszają na Kaszuby

    Warsztaty wizażowe dla Pań
    Biesiada w wiacie grillowej
    Dyskoteka z karaoke
    Ognisko
    Wycieczka rowerowa „Szlakiem Pięciu Jezior”
    Wyprawa kajakowa
    Warszataty zdrowego gotowania

Spotkania oraz wspólne grzybobrania zostaną poprowadzone przez doświadczonego grzyboznawcę, autora wielu atlasów grzybów – Wiesława Kamińskiego. Wszystkie grzyby zebrane przez uczestników, zostaną sprawdzone pod względem jadalności.


Więcej szczegółów Wielkiego Grzybobrania na Kaszubach - jest tutajCałoroczny dom na Kaszubach - świetna bazaMały, zgrabny domek na Kaszubach, nad stawem z wędkowaniem, blisko rozległych lasów i jeziora (świetne miejsce do kąpieli i spacerów) warto wynająć przynajmniej na kilka dni. W sezonie - na tydzień. Na grzybobranie, urodziny, wczasy i wakacje lub gdy ma się po prostu ochotę oderwać od pracy i pobyć z przyjaciółmi. W pięknym otoczeniu, z dala od miasta, w spokojnej okolicy z czystym powietrzem pełnym leśnych olejków ...


Więcej - jest tutaj
Loty widokowe balonem na Kaszubach


Piękny Wrzos - komfortowe miejsce na spotkania i obozy sportowe.


Piękny Wrzos - Szenajda koło Kościerzyny


Agroturystyka Łosiowisko - blisko przyrody w Borach Tucholskich


Warsztaty na Kaszubach - zapraszamy do Łosiowiska!.Grzybranie 2017 w pomorskim!