Dary Ziemi Gdynia 2018

logo
A A

21 - 23 września 2018 podczas Darów Ziemi amatorzy tradycyjnych ciast, chlebów, nalewek, wędzonych wędlin, miodów, serów długo dojrzewających czy powideł wysmażanych według staropolskich receptur - mogą czuć się zaproszeni. Na wszystkich stoiskach praktycznie ze wszystkich regionów Polski będzie można nie tylko kupić ale także smakować wyroby. Wybór będzie okazały.

Impreza Dary Ziemi od lat służy prezentacji darów ziemi oraz kultury i tradycji różnych regionów Polski oraz krajów - poszczególnych członków unii europejskiej. Zgodnie z tradycją impreza symbolicznie kończy lato i zaczyna sezon jesienny - tj. czas zbiorów i przetwarzania darów ziemi, a także czas sentymentalnej podróży w głąb naszej kultury i tradycji materialnej.

"Dary Ziemi" to także piknik rodzinny i biesiada na świeżym powietrzu. Na dzieci będą czekały atrakcje "parkowe" - jazdy na konikach, smakołyki oraz zabawy plenerowe.

Na miłośników ogrodów - czekać będą jesienne odmiany kwiatów , w tym wrzosów w wielu odmianach i krzewów, pnączy, cebulki kwiatowe, sprzęt ogrodniczy ...słowem wszystko co jest potrzebne do jesiennych prac w ogrodzie.
Dla pań - wybór dodatków do ubiorów, do domu, na stół tradycyjny i nowoczesny - autorstwa wielu utalentowanych rzemieślników i artystów.

Dla Panów - wybór nalewek, win z polskich winnic, miodów pitnych, mocniejszych staropolskich trunków oraz piwa i dobrego "piknikowego" jedzenia.

Dla dbających o zdrową dietę - wiele produktów ekologicznych z certyfikatami, bez konserwantów i polepszaczy. Przyjadą sadownicy ze świeżo zerwanymi owocami i świeżo wyciskanymi przez nich sokami. Z uwagi na rosnącą liczbę osób poszukujących zdrowej i świeżej żywności - w tym roku zaprosiliśmy więcej gospodarstw rolnych z północy Polski z ich warzywami, ziołami i własnymi przetworami.

Będzie w czym wybierać, a przy dobrej pogodzie, spędzić miło czas w pięknym Parku Kolibki z całą rodziną. Atrakcja kulinarną i towarzyską będzie ognisko, nad którym opiekać się będą różne mięsa z rusztu z przeznaczeniem do konsumpcji na bieżąco.


Fot. www.facebook.com/daryziemi


Więcej informacji, zdjęcia, szczegóły programu - szukaj tutaj