Dom Gościnny Helski Mikołajek - pokoje gościnne nad morzem, galeria obrazów

  • miejscowość : Hel
  • ulica : Plażowa 7
  • telefon 2 : 607 061 226
  • cena za 2 os. od : 80 zł - 120 zł
  • ilość miejsc : 15
  • całoroczny : sez. V - IX
 
iconiconicon
iconicon
iconiconicon
A A

Nazywam się "Helski Mikołajek" Przyszedłem na świat w 1983r. w Helu - miasteczku zupełnie wyjątkowym, gdzie pociągi naprawdę kończą bieg, gdzie można znaleźć naprawdę dzikie plaże... Ponad dachami mych starszych braci, widzę nasze senne osiedle domków rybackich.

Helski Mikołajek - noclegi HelAle rzadko kiedy oglądam się do tyłu. Znacznie bardziej lubię pejzaż zza moich okien - małą plażę u stóp oraz słońce, co wieczór tonące w zatoce. Latem nie narzekam na brak towarzystwa - z racji położenia i wyposażenia, wielu miłych ludzi goszczę w mych 6-ciu pokojach. Lecz gdy jesienno-zimowe wiatry zaczynają wygwizdywać 10 w skali Beauforta trochę mi smutno, że zapominacie o mnie... A przecież właśnie wtedy jest najpiękniej, właśnie wtedy można naprawdę wypocząć - jodu w powietrzu tyle, że w głowie się kręci, a na pustych plażach, tylko mewy kłócą się o resztki z rybackich sieci...

Oprócz wspaniałych widoków i wyjątkowego klimatu proponuję:
 zmarźlakom - gorący kominek,
 melomanom - zestaw Hi-Fi,
 kinomanom - video i sat,
 łasuchom - w pełni wyposażoną kuchnię,
 komputerowym maniakom - komputer ze stałym dostępem do Internetu.

Wszystko to dzięki "Bonanzie", która ściąga wieczorno-nocnych Marków. Dla moli książkowych, też coś znajdę (jakieś 4000 tomów:-) Chcącym poprawić sylwetkę - polecam domową siłownię, tenis stołowy, rowery górskie - zaś tym, którym "w duszy gra"- galerię malarstwa studentów ASP Poznań, goszczącą na mych ścianach. Są także prace ich profesorów. Ceny wybranych obrazów do negocjacji...

Jeszcze słowo o mym młodszym, luksusowym braciszku przycupniętym w ogrodzie przy plaży. Ma wszystko - wydajne ogrzewanie i wentylację, łazienkę z gorącym prysznicem, kompletnie wyposażoną kuchnię, zamykaną sypialnię, przytulny salonik z rtv.

Ceny noclegów od 40 do 60 zł za dobę - m.in w zależności od terminu, standardu pokoju. Szczegółowy cennik oraz opis pokoi  - jest tutaj.


Atrakcje turystyczne Helu - są tutaj


 Poznaj artystyczną duszę Helskiego Mikołajka
i klimat wspaniałych wczasów nad morzem na Helu!