Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski Gdańsk 2022/2023

  • termin : 31 Grudnia 2022 - 01 Stycznia 2023
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Kilka lokalizacji w dzielnicach
  • miejsce : Targ Węglowy
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.scenamuzyczna.pl
logo
A A

Czy Sylwester Miejski 2022/2023 w Gdańsku odbędzie się? Są szanse, że tak.


Ze względów bezpieczeństwa będzie to najprawdopodobniej impreza sylwestrowa w formie rozproszonej, podzielonej na mniejsze zabawy w różnych dzielnicach Gdańska - tak jak ostatnio. Program - wkrótce...


Sezon narciarski - jest tutaj


Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski 2022/2023


wkrótce informacje o decyzji...


 


W zeszłym roku....
sylwestrowe gwiazdy i zespoły 🎼🎸🎤, miały do wyboru kilka gdańskich lokalizacji, m.in.: 


🎇 Gdańsk Brzeźno (Molo)
🎇 Gdańsk Chełm (Jar Wilanowski)
🎇 Gdańsk Orunia  (Park Oruński - amfiteatr)


Nadejście Nowego Roku poprzedziło 12 uderzeń największego, 3-tonowego dzwonu wchodzącego w skład słynnego carillonu koncertowego w kościele Św. Katarzyny.


Planujących zabawę w Gdańsku, a mieszkających poza miastem, Sylwester Gdańsk 2022/2023zapraszamy do przyjazdu nieco wcześniej. Także w tym roku Gdańsk przygotował efektowne iluminacje świetlne, które dostarczą unikalnych wrażeń wizualnych. Oprócz przystrojonych lamp i drzew pojawią się oryginalne akcenty nawiązujące do historii i charakteru Gdańska.


Organiztorem Gdańskiej Nocy Sylwestrowej są: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury Scena Muzyczna.


Sylwester Gdański - Sylwester miejski pod gołym niebem


Po koncertach przedstawiciele władz miasta złożyli zgromadzonym mieszkańcom i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne.


🚌 Nie trzeba martwić się o powrót z zabawy sylwestrowej. Zakład Transportu Miejskiego w Gdańsku uruchamił specjalne, bezpłatne, dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.


 Sylwester Gdańsk 2022/2023 - już zapraszamy!  


GDYŃSKA NOC SYLWESTROWA - nie odbędzie się
ZABAWY KARNAWAŁOWE 2023 - są tutaj 
NAJCIEKAWSZE IMPREZY W POMORSKIM - są tutaj
OFERTY SYLWESTROWE 2022/2023 W POMORSKIM - są tutaj
Ciekawostki - najsłynniejszy i największy sylwester miejski odbywa się w Nowym JorkDobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiastou na Times Square. Impreza pierwszy raz miała miejsce  w 1904 roku i łączyła wóDomki nad morzem blisko plażywczas zabawę sylwestrową z promocją otwarcia nowej siedziby słynnej gazety New York Times. Nowojorski sylwester gromadzi obecnie co roku około miliona mieszkańców i turystów podziwiających m.in występy największych gwiazd świata muzyki.


Największa zabawa sylwestrowa na świecie, z blisko 3 milionową publicznością, ma miejsce na plaży Copacabana w Rio de Janeiro.


Jednym z naGdańska Noc Sylwestrowa - fot. UM GDAŃSKjwiększych na świecie, a na pewno największym w Europie, jest sylwester miejski w Edynburgu - stolicy Szkocji.  Trwa aż 4 dni i osiąga kulminację 31 grudnia podczas słynnego pokazu sztucznych ogni.