Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski Gdańsk 2022/2023

  • termin : 31 Grudnia 2022 - 01 Stycznia 2023
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Kilka lokalizacji w dzielnicach
  • miejsce : Targ Węglowy
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.scenamuzyczna.pl
logo
A A

Czy Sylwester Miejski 2023/2024 odbędzie się w Gdańsku - tego jeszcze nie wiemy. Rok temu, po rozważeniu wyszystkich za i przeciw ostatecznie wydarzenie odwołano - za przykładem innych samorządów.


Czy stan finansów i ogólna sytuacja pozwoli na zabawę - przekonamy się zapewne na ostatniej prostej. Być może pewne informacje pojawią się nieco wcześniej - jesienią 2023 roku.


GDYŃSKA NOC SYLWESTROWA 2023/2024 - informacje wkrótce
ZABAWY KARNAWAŁOWE 2023 - są tutaj 
NAJCIEKAWSZE IMPREZY W POMORSKIM - są tutaj
OFERTY SYLWESTROWE 2023/2024 W POMORSKIM - są tutaj


Sezon narciarski - jest tutaj


WALENTYNKI 2023 - są tutaj
WIELKANOC 2023 - jest tutaj 


 
2 lata temu....
Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski


Zeszłoroczne sylwestrowe gwiazdy i zespoły 🎼🎸🎤 oraz publiczność miały do wyboru kilka gdańskich lokalizacji, m.in.: 


🎇 Gdańsk Brzeźno (Molo)
🎇 Gdańsk Chełm (Jar Wilanowski)
🎇 Gdańsk Orunia  (Park Oruński - amfiteatr)


Nadejście Nowego Roku poprzedziło 12 uderzeń największego, 3-tonowego dzwonu wchodzącego w skład słynnego carillonu koncertowego w kościele Św. Katarzyny.


Planujących zabawę w Gdańsku, a mieszkających poza miastem, Sylwester Gdańsk 2022/2023zapraszamy do przyjazdu nieco wcześniej. Gdańsk przygotował efektowne iluminacje świetlne, które dostarczyły unikalnych wrażeń wizualnych. Oprócz przystrojonych lamp i drzew pojawiły się oryginalne akcenty nawiązujące do historii i charakteru Gdańska.


Organiztorem Gdańskiej Nocy Sylwestrowej są: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury Scena Muzyczna.


Sylwester Gdański - Sylwester miejski pod gołym niebem


Po koncertach przedstawiciele władz miasta złożyli zgromadzonym mieszkańcom i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne.


🚌 Nie trzeba martwić się o powrót z zabawy sylwestrowej. Zakład Transportu Miejskiego w Gdańsku uruchamił specjalne, bezpłatne, dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.


 Sylwester Gdańsk - zapraszamy za rok!   
Ciekawostki - najsłynniejszy i największy sylwester miejski odbywa się w Nowym JorkDobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiastou na Times Domki nad morzem Darłowo Beach HousesSquare. Impreza pierwszy raz miała miejsce  w 1904 roku i łączyła wówczas zabawę sylwestrową z promocją otwarcia nowej siedziby słynnej gazety New York Times. Nowojorski sylwester gromadzi obecnie co roku około miliona mieszkańców i turystów podziwiających m.in występy największych gwiazd świata muzyki.


Największa zabawa sylwestrowa na świecie, z blisko 3 milionową publicznością, ma miejsce na plaży Copacabana w Rio de Janeiro.


Jednym z naGdańska Noc Sylwestrowa - fot. UM GDAŃSKjwiększych na świecie, a na pewno największym w Europie, jest sylwester miejski w Edynburgu - stolicy Szkocji.  Trwa aż 4 dni i osiąga kulminację 31 grudnia podczas słynnego pokazu sztucznych ogni.