Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski Gdańsk 2018/2019

  • termin : 31 Grudnia 2018 - 01 Stycznia 2019
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Targ Węglowy
  • miejsce : Targ Węglowy
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.scenamuzyczna.pl
logo
A A

Gdańszczanie jak co roku będą mogli wziąć udział w szampańskiej i gorącej zabawie przygotowywanej podczas tegorocznej Gdańskiej Nocy Sylwestrowej na Targu Węglowym w Gdańsku.


Nowością tego roku będą 4 imprezy sylwestrowe na raz!. Sylwestera miejskiego w Gdańsku będzie można spędzić łącznie w czterech lokalizacjach - dzielnicach Gdańska:


rodzinne Śródmieście - Targ Węglowy - wystąpi zespół Brathanki.
sentymentalna Orunia - Park Oruński (amfiteatr) - wystąpią Czerwone Gitary
rozbawiony Chełm - Jar Wilanowski - koncert zespołu Łąki Łan
elektryzujące Brzeźno - molo - hity DJ-a C-Boola


Gdańska Noc Sylwestrowa 2018/2019 rozpocznie się  o godz. 22.00 i będzie trwała jeszcze kilka kwadransów po północy. Wszystkie 4 miejsca koncertowe będą połączone specjalnym autobusem sylwestrowym.
Największy koncert odbędzie się w centrum Gdańska, na wspomnianym Targu Węglowym. Na dużym telebimie będą wyświetlane m.in transmisje z pozostałych 3 miejskich sylwestrów dzielnicowych.


Nadejście Nowego Roku poprzedzi 12 uderzeń największego, 3-tonowego dzwonu wchodzącego w skład słynnego carillonu koncertowego w kościele Św. Katarzyny. Już po chwili na Targu Węglowym zobaczymy starannie przygotowany pokaz laserowy trwający ok. 10 minut.


Planujących zabawę na Targu Węglowym, a mieszkających poza Gdańskiem, zapraszamy do przyjazdu nieco wcześniej. TSylwester Gdańsk 2018/2019akże w tym roku miasto przygotuje efektowne iluminacje świetlne, które dostarczą unikalnych wrażeń wizualnych. Oprócz przystrojonych lamp i drzew pojawią się oryginalne akcenty nawiązujące do historii i charakteru Gdańska. Ze względzu na szkodliwy dla zwierząt hałas, nie będzie pokazu sztucznych ogni.


UWAGA - dużym udogodnieniem, które pojawi się w centrum Targu Węglowego, będzie specjana strefa gastronomiczna Food Court. Jej działalność rozpocznie się już 1 grudnia 2018 w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego. Strefa będzie czynna - łącznie z Nocą Sylwestrową - aż do 13 stycznia 2019.


Organiztorem Gdańskiej Nocy Sylwestrowej są: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury oraz Scena Muzyczna Gdańsk.


Więcej informacji o gwiazdach tegorocznego Sylwestra:


Brathanki - patrz tutaj
Czerwone Gitary - patrz tutaj
Łąki Łan - patrz tutaj
DJ-a C-Bool - patrz tutaj


Sylwester Gdański 2018/2019 - Sylwester miejski pod gołym niebem


Gdańska Noc Sylwestrowa - fot. UM GDAŃSKPo koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańcom i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne. W roli Prezydenta Gdańska wystąpi po raz kolejny Paweł Adamowicz.


Nie trzeba martwić się o powrót z zabawy sylwestrowej. Zakład komunikacji miejskiej tradycyjnie uruchamia dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.


 Sylwestrowy Konkurs Butelkowy  Dobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiasto


Rada Miasta Gdańska tradycyjnie zorganizuje "Sylwestrowy Konkurs Butelkowy" dla zachęcenia Gdańszczan do ekologicznej zabawy - szczególnie podczas nocy sylwestrowej. Aby wziąć w nim udział wystarczy wrzucić puste, szklane opakowania po napojach do oznakowanych pojemników stojących na Targu Węglowym oraz przy Zielonej Bramie.


 Sylwester Gdańsk 2018/2019 - zapraszamy do dobrej i ekologicznej zabawy!


GDYŃSKA NOC SYLWESTROWA 2018/2019 - jest tutaj
OFERTY SYLWESTROWE W POMORSKIM - są tutaj
Ciekawostki - najsłynniejszy i największy sylwester miejski odbywa się w Nowym Jorku na Times Square. Impreza pierwszy raz miała miejsce  w 1904 roku i łączyła wówczas zabawę sylwestrową z promocją otwarcia nowej siedziby słynnej gazety New York Times. Nowojorski sylwester gromadzi obecnie co roku około miliona mieszkańców i turystów podziwiających m.in występy największych gwiazd świata muzyki.


Największa zabawa sylwestrowa na świecie, z blisko 3 milionową publicznością, ma miejsce na plaży Copacabana w Rio de Janeiro.


Jednym z największych na świecie, a na pewno największym w Europie, jest sylwester miejski w Edynburgu - stolicy Szkocji.  Trwa aż 4 dni i osiąga kulminację 31 grudnia podczas słynnego pokazu sztucznych ogni.


Sztuczny stok narciarski GdańskImprezy 2018