Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski Gdańsk 2018/2019

  • termin : 31 Grudnia 2018 - 01 Stycznia 2019
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Targ Węglowy
  • miejsce : Targ Węglowy
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.scenamuzyczna.pl
logo
A A

Gdańszczanie jak co roku będą mogli wziąć udział w szampańskiej i gorącej zabawie przygotowywanej podczas tegorocznej Gdańskiej Nocy Sylwestrowej na Targu Węglowym w Gdańsku.


Nowością tego roku będą 4 imprezy sylwestrowe na raz!. Sylwestera miejskiego w Gdańsku będzie można spędzić łącznie w czterech lokalizacjach - dzielnicach Gdańska:


rodzinne Śródmieście - Targ Węglowy - wystąpi zespół Brathanki.
sentymentalna Orunia - Park Oruński (amfiteatr) - wystąpią Czerwone Gitary
rozbawiony Chełm - Jar Wilanowski - koncert zespołu Łąki Łan
elektryzujące Brzeźno - molo - hity DJ-a C-Boola


Gdańska Noc Sylwestrowa 2018/2019 rozpocznie się  o godz. 22.00 i będzie trwała jeszcze kilka kwadransów po północy. Wszystkie 4 miejsca koncertowe będą połączone specjalnym autobusem sylwestrowym.
Największy koncert odbędzie się w centrum Gdańska, na wspomnianym Targu Węglowym. Na dużym telebimie będą wyświetlane m.in transmisje z pozostałych 3 miejskich sylwestrów dzielnicowych. UWAGA - ze względu na obecność na Targu Węglowym strefy gastronomicznej, scena - na której wystąpi zespół Brathanki - znajdzie się na sąsiedniej ulicy Bogusławskiego.


Nadejście Nowego Roku poprzedzi 12 uderzeń największego, 3-tonowego dzwonu wchodzącego w skład słynnego carillonu koncertowego w kościele Św. Katarzyny. Już po chwili na Targu Węglowym zobaczymy starannie przygotowany pokaz laserowy trwający ok. 10 minut.


Planujących zabawę na Targu Węglowym, a mieszkających poza Gdańskiem, zapraszamy do przyjazdu nieco wcześniej. TSylwester Gdańsk 2018/2019akże w tym roku miasto przygotuje efektowne iluminacje świetlne, które dostarczą unikalnych wrażeń wizualnych. Oprócz przystrojonych lamp i drzew pojawią się oryginalne akcenty nawiązujące do historii i charakteru Gdańska. Ze względzu na szkodliwy dla zwierząt hałas, nie będzie pokazu sztucznych ogni.


UWAGA - dużym udogodnieniem, które pojawi się w centrum Targu Węglowego, będzie specjana strefa gastronomiczna Food Court. Jej działalność rozpocznie się już 1 grudnia 2018 w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego. Gastronomiczną specjalnością tego miejsca będą polskie i zagraniczne przysmaki: m.in krajowe pierogi i paszteciki, alzackie podpłomyki, hiszpańskie churrosy oraz węgierskie kurtosze.  Strefa będzie czynna - łącznie z Nocą Sylwestrową - aż do 13 stycznia 2019.


Organiztorem Gdańskiej Nocy Sylwestrowej są: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury oraz Scena Muzyczna Gdańsk.


Program koncertów sylwestrowych w Gdańsku


Targ Węglowy
godz. 21.30 Dj Bezksywy - więcej o wykonawcy - patrz tutaj
godz. 22.50 Brathanki - więcej o zespole - patrz tutaj
   Koncert będzie podzielony na 3 bloki muzyczne, przedzielone
   5 minutowym wejściem konferansjera oraz transmisją na telebimie.
godz. 24.00 Pokaz laserowy

Jar Wilanowski / Chełm
godz. 21.30 Route 11 - więcej o zespole - patrz tutaj
godz. 22.40 Łąki Łan - więcej o zespole - patrz tutaj

Brzeźno - plaża koło molo
godz. 22.30 DJ C-Bool - więcej o wykonawcy - patrz tutaj

Park Oruński / Amfiteatr
Godz. 22.30 Czerwone Gitary - więcej o zespole - patrz tutaj


Sylwester Gdański 2018/2019 - Sylwester miejski pod gołym niebem


Gdańska Noc Sylwestrowa - fot. UM GDAŃSKPo koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańcom i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne. W roli Prezydenta Gdańska wystąpi po raz kolejny Paweł Adamowicz.


Nie trzeba martwić się o powrót z zabawy sylwestrowej. Zakład komunikacji miejskiej tradycyjnie uruchamia dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.


Jaka będzie pogoda na Sylwestra? Ostatnie prognozy są umiarkowanie optymistyczne i zapowiadają noc 31 grudnia/1 stycznia z minimalnym opadem, z temperaturą kilku stopni Celsjusza powyżej zera. Trzymamy kciuki za zero deszczu!


 Sylwestrowy Konkurs Butelkowy  


Rada Miasta Gdańska tradycyjnie organizuje "Sylwestrowy Konkurs Butelkowy" dla zachęcenia Gdańszczan do ekologicznej zabawy - szczególnie podczas nocy sylwestrowej. Aby wziąć w nim udział wystarczy włożyć kartkę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu do pustych butelek po napojach "wyskokowych" a następnie wrzucić je do specjalnie oznakowanych pojemników. W tym roku kontenery  znajdziemy je w 5 lokalizacjach: na Targu Węglowym, przy Zielonej Bramie, w Jarze Wilanowska, przy molo w Brzeźnie oraz w Parku Oruńskim.


Sylwestrowy Konkurs Butelkowy jest okazją by wygrać atrakcyjne nagrody: m.in rower, soundbar, wideorejestrator, słuchawki bezprzewodowe czy głośniki. Dodatkow, za każde 5 kilogramów zebranego w ten sposób szkła gdański Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2019 groszy na cele charytatywne.


KOMUNIKACJA (na podstawie informacji ZTM Gdańsk)


31.12.2018 (poniedziałek - Sylwester)


Obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni powszednie w okresie wolnym od nauki szkolnej, z wyjątkiem linii 100, 131, 188, 195, 212, 268, 269, Dobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiasto512, których nie będzie przez cały dzień.

Jak co roku, po północy są przewidziane dodatkowe kursy autobusów nocnych oraz tramwajów - na wybranych liniach. Dodatkowo będzie uruchomiona nocna linia tramwajowa NO (co 20 minut) na trasie: Łostowice Świętokrzyska – Brama Wyżynna – Dworzec Główny – Opera Bałtycka – Zaspa – Oliwa – Strzyża – Wrzeszcz – Opera Bałtycka - Dworzec Główny - Brama Wyżynna - Łostowice Świętokrzyska. Więcej szczegółów komunikacji sylwestrowej - jest tutaj


Bezpłatny „Autobus Sylwestrowy” wystartuje o godz. 23.00 i wykona 2 kursy zatrzymując się tylko w czterech punktach:

odjazd godz. 23:00 parking Czarny Dwór/Jana Pawła II (przy deptaku w kierunku mola),
odjazd godz. 23:20 Brama Wyżynna
odjazd godz. 23:30 Orunia Gościnna (przystanek "Gościnna" [1210])w
przyjazd godz. 23:45 Jar Wilanowski

odjazd godz. 23:00 Jar Wilanowski (przystanek "Osiedle Jary" [1861],
odjazd godz. 23:15 Orunia Gościnna (przystanek "Gościnna" [1210]),w
odjazd godz. 23:25 Brama Wyżynna
przyjazd godz. 23:45 parking Czarny Dwór/Jana Pawła II (przy deptaku w kierunku mola)

01.01.2019 (wtorek - Nowy Rok)

Obowiązują świąteczne rozkłady jazdy z ograniczeniami na wybranych liniach:


Tramwaje
• trasa linii 3 do godz. 15:00 będzie wydłużona: z Brzeźna do Nowego Portu. Po godzinie 15:00 obowiązywać będzie stała trasa,
• linie 5, 8 i 12 rozpoczną funkcjonowanie od około godz. 15:00.

Autobusy
• przez cały dzień nie będą funkcjonować linie 100, 108, 113, 131, 136
• linie 107, 123, 124, 130, 157, 186, 189 rozpoczną funkcjonowanie od około godz. 15:00
• linia 213 będzie funkcjonować ze zmniejszoną częstotliwością wg specjalnego rozkładu jazdy.


 Sylwester Gdańsk 2018/2019 - zapraszamy do dobrej i ekologicznej zabawy!


GDYŃSKA NOC SYLWESTROWA 2018/2019 - jest tutaj
OFERTY SYLWESTROWE W POMORSKIM -
będą tutaj
NAJCIEKAWSZE IMPREZY 2019 W POMORSKIM - są tutaj
Ciekawostki - najsłynniejszy i największy sylwester miejski odbywa się w Nowym Jorku na Times Square. Impreza pierwszy raz miała miejsce  w 1904 roku i łączyła wówczas zabawę sylwestrową z promocją otwarcia nowej siedziby słynnej gazety New York Times. Nowojorski sylwester gromadzi obecnie co roku około miliona mieszkańców i turystów podziwiających m.in występy największych gwiazd świata muzyki.


Największa zabawa sylwestrowa na świecie, z blisko 3 milionową publicznością, ma miejsce na plaży Copacabana w Rio de Janeiro.


Jednym z największych na świecie, a na pewno największym w Europie, jest sylwester miejski w Edynburgu - stolicy Szkocji.  Trwa aż 4 dni i osiąga kulminację 31 grudnia podczas słynnego pokazu sztucznych ogni.


Sztuczny stok narciarski Gdańsk