Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski Gdańsk 2019/2020

  • termin : 31 Grudnia 2019 - 01 Stycznia 2020
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Targ Węglowy
  • miejsce : Targ Węglowy
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.scenamuzyczna.pl
logo
A A

Gdańszczanie jak co roku będą mogli wziąć udział w szampańskiej i gorącej zabawie przygotowywanej podczas tegorocznej Gdańskiej Nocy Sylwestrowej na Targu Węglowym w Gdańsku.


Nadejście Nowego Roku poprzedzi 12 uderzeń największego, 3-tonowegSylwester Gdańsk 2019/2020o dzwonu wchodzącego w skład słynnego carillonu koncertowego w kościele Św. Katarzyny.


Planujących zabawę na Targu Węglowym, a mieszkających poza Gdańskiem, zapraszamy do przyjazdu nieco wcześniej. Także w tym roku miasto przygotuje efektowne iluminacje świetlne, które dostarczą unikalnych wrażeń wizualnych. Oprócz przystrojonych lamp i drzew pojawią się oryginalne akcenty nawiązujące do historii i charakteru Gdańska.


Organiztorem Gdańskiej Nocy Sylwestrowej są: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury oraz Scena Muzyczna Gdańsk.


Sylwester Gdański 2019/2020 - Sylwester miejski pod gołym niebem


Gdańska Noc Sylwestrowa - fot. UM GDAŃSKPo koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańcom i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne. W tym roku życzenia złoży nowy Prezydent Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz.


🚌 Nie trzeba martwić się o powrót z zabawy sylwestrowej. Zakład komunikacji miejskiej tradycyjnie uruchamia dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.


 Sylwestrowy Konkurs Butelkowy  


Rada Miasta Gdańska tradycyjnie organizuje "Sylwestrowy Konkurs BDobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiastoutelkowy" dla zachęcenia Gdańszczan do ekologicznej zabawy - szczególnie podczas nocy sylwestrowej. Aby wziąć w nim udział wystarczy włożyć kartkę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu do pustych butelek po napojach "wyskokowych" a następnie wrzucić je do specjalnie oznakowanych pojemników. W tym roku kontenery  znajdziemy z pwenością na Targu Węglowym i przy Zielonej Bramie.


Sylwestrowy Konkurs Butelkowy jest okazją by wygrać atrakcyjne nagrody.


 Sylwester Gdańsk 2019/2020 - zapraszamy do dobrej i ekologicznej zabawy!


GDYŃSKA NOC SYLWESTROWA 2019/2020 - jest tutaj
OFERTY SYLWESTROWE W POMORSKIM -
będą tutaj
NAJCIEKAWSZE IMPREZY 2019 W POMORSKIM - są tutaj
Ciekawostki - najsłynniejszy i największy sylwester miejski odbywa się w Nowym Jorku na Times Square. Impreza pierwszy raz miała miejsce  w 1904 roku i łączyła wówczas zabawę sylwestrową z promocją otwarcia nowej siedziby słynnej gazety New York Times. Nowojorski sylwester gromadzi obecnie co roku około miliona mieszkańców i turystów podziwiających m.in występy największych gwiazd świata muzyki.


Największa zabawa sylwestrowa na świecie, z blisko 3 milionową publicznością, ma miejsce na plaży Copacabana w Rio de Janeiro.


Jednym z największych na świecie, a na pewno największym w Europie, jest sylwester miejski w Edynburgu - stolicy Szkocji.  Trwa aż 4 dni i osiąga kulminację 31 grudnia podczas słynnego pokazu sztucznych ogni.


Sztuczny stok narciarski Gdańsk