Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski Gdańsk 2019/2020

  • termin : 31 Grudnia 2019 - 01 Stycznia 2020
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Targ Węglowy
  • miejsce : Targ Węglowy
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.scenamuzyczna.pl
logo
A A

Gdańszczanie jak co roku będą mogli wziąć udział w szampańskiej i gorącej zabawie przygotowywanej podczas tegorocznej Gdańskiej Nocy Sylwestrowej przy ul.  Długie Ogrody w Gdańsku.Tutaj odbędzie się koncert główny, ale sylwestrowe imprezy pojawią się łącznie aż w sześciu lokalizacjach. W każdej z nich do wspólnej zabawy zaproszą znane gwiazdy i zespoły muzyczne🎼🎸🎤 :


🎇 Brzeźno (Molo) - Kalwi & Remi - więcej...
🎇 Chełm (Jar Wilanowski) - Happysad - więcej...
Długie Ogrody (koncert główny) – zespół folkowy Zakopower - więcej...
🎇 Oliwa (Hala Olivia parking) - Nocny Kochanek - więcej...
🎇 Park Oruński (Amfiteatr) - zespół Vox - więcej...
🎇 Targ Węglowy (teren Jarmarku Bożonarodzeniowego) – Roksana Węgiel - więcej...


Nowością tegorocznej zabawy będzie specjalny Sylwester Dla Dzieci i Młodzieży 👦👧 na wspomnianym Targu Węglowym. Impreza, której gwiazdą będzie Roksana Węgiel, rozpocznie się już o godz. 17.30.


Nadejście Nowego Roku poprzedzi 12 uderzeń największego, 3-tonowegSylwester Gdańsk 2019/2020o dzwonu wchodzącego w skład słynnego carillonu koncertowego w kościele Św. Katarzyny.


Planujących zabawę w Gdańsku, a mieszkających poza miastem, zapraszamy do przyjazdu nieco wcześniej. Także w tym roku Gdańsk przygotuje efektowne iluminacje świetlne, które dostarczą unikalnych wrażeń wizualnych. Oprócz przystrojonych lamp i drzew pojawią się oryginalne akcenty nawiązujące do historii i charakteru Gdańska. Iluminacje będą niezależne od ewentualnych powiewów wiatru (słabość drogich pokazów laserowych) i nie będą generować hałasu czy zanieczyszczeń jak w przypadku sztucznych ogni.


Organiztorem Gdańskiej Nocy Sylwestrowej są: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury oraz Scena Muzyczna Gdańsk.


Sylwester Gdański 2019/2020 - Sylwester miejski pod gołym niebem


Gdańska Noc Sylwestrowa - fot. UM GDAŃSKPo koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańcom i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne. W tym roku życzenia złoży nowy Prezydent Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz.


🚌 Nie trzeba martwić się o powrót z zabawy sylwestrowej. Zakład komunikacji miejskiej tradycyjnie uruchamia dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.


  Sylwestrowy Konkurs Butelkowy  


Rada Miasta Gdańska trTanie noclegi w Gdańsku z wyżywieniemadycyjnie organizuje "Sylwestrowy Konkurs Butelkowy" dla zachęcenia Gdańszczan do ekologicznej zabawy - szczególnie podczas nocy sylwestrowej. Aby wziąć w nim udział wystarczy włożyć kartkę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu do pustych butelek po napojach "wyskokowych" a następnie wrzucić je do specjalnie oznakowanych pojemników. W tym roku kontenery  znajdziemy z pwenością na Targu Węglowym i przy Zielonej Bramie.


Sylwestrowy Konkurs Butelkowy jest okazją by wygrać atrakcyjne nagrody.


Pogoda również w tym roku będzie sprzyjać zabawie pod chmurką. Prognozy pogody zapewniają dodatnie temperatury (ok.  1 - 2 stopnie Celsjusza) i brak deszczu.


 Sylwester Gdańsk 2020/2021 - zapraszamy do dobrej i ekologicznej zabawy!


GDYŃSKA NOC SYLWESTROWA 2019/2020 - jest tutajDobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiasto
OFERTY SYLWESTROWE W POMORSKIM -
są tutaj
NAJCIEKAWSZE IMPREZY 2019/2020 W POMORSKIM - są tutaj
Ciekawostki - najsłynniejszy i największy sylwester miejski odbywa się w Nowym Jorku na Times Square. Impreza pierwszy raz miała miejsce  w 1904 roku i łączyła wówczas zabawę sylwestrową z promocją otwarcia nowej siedziby słynnej gazety New York Times. Nowojorski sylwester gromadzi obecnie co roku około miliona mieszkańców i turystów podziwiających m.in występy największych gwiazd świata muzyki.


Największa zabawa sylwestrowa na świecie, z blisko 3 milionową publicznością, ma miejsce na plaży Copacabana w Rio de Janeiro.


Jednym z największych na świecie, a na pewno największym w Europie, jest sylwester miejski w Edynburgu - stolicy Szkocji.  Trwa aż 4 dni i osiąga kulminację 31 grudnia podczas słynnego pokazu sztucznych ogni.


Sztuczny stok narciarski Gdańsk