Andrea Bocelli

  • termin : 26 Listopada 2022
  • miasto : Sopot
  • ulica : Plac Dwóch Miast 1
  • miejsce : Ergo Arena
  • bilety : od 729,00 zł
  • www : http://www.ergoarena.pl
logo
A A

Wybitny włoski tenor ANDREA BOCELLI wystąpi w listopadzie 2022 roku w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne będzie częścią światowej trasy koncertowej promującej najnowszy album artysty – BELIEVE. Tenor zaprezentuje również swój bardzo bogaty repertuar, który zawiera najbardziej znane i najpiękniejsze perły jego całej muzycznej twórczości. Niewątpliwie będzie to wielkie wydarzenie dla miłośników operowych arii jak i ballad muzyki popularnej. Artyście na scenie towarzyszyć będzie orkiestra, chór oraz wyjątkowi goście. Podczas ostatnich koncertów byli to m.in.: światowej sławy dyrygent Marcello Rota, sopranistka Maria Aleida, śpiewaczka operowa Ilaria Della Bidia czy syn artysty Matteo Bocelli.


Najnowszy album BELIEVE to przejmujący i bardzo osobisty zbiór utworów, celebrujący siłę muzyki, która koi duszę. Na płycie obok tenora możemy usłyszeć Alison Krauss – najczęściej nagradzaną piosenkarkę w historii nagród Grammy, mi.in. za wykonanie „Amazing Grace".


Andrea Bocelli jest wybitnym muzykiem, solistą z ponad 25-letnim doświadczeniem. Jego koncerty od lat cieszą się niezwykłą popularnością, a bilety zostają wyprzedane na długo przed datą wydarzenia. Na największe sceny muzyczne tego świata wspiął się przebojem „Con te Partiro", potem utwór wykonał także w niezapomnianym duecie z Sarah Brightman pod angielskim tytułem „Time To Say Goodbye". Fani kochają również jego utwory tj.: „Canto della Terra", „Vivere", „E Più Ti Penso", „Vivo per lei", „Nessun dorma" czy „Va pansiero". Od tamtego czasu artysta wydał 17 albumów studyjnych – wśród których są zarówno krążki z muzyką operową, jak i popularną, sprzedał ponad 90 milionów płyt i odbył liczne trasy koncertowe. W trakcie swych koncertów Bocelli występował w najbardziej prestiżowych salach oraz miejscach na świecie m.in La Scali czy Metropolitan Opera, a także na wieży Eiffla czy u stóp Statui Wolności. Uświetnił swoimi występami takie wydarzenia jak: Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Śpiewał dla prezydentów, premierów, ministrów, książąt, królów i królowych. Artysta współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Luciano Pavarottim, Arianą Grande, Jennifer Lopez, Christina Aguilera, Edem Sheeranem, Duą Lipą, Céline Dion, Tonym Bennettem i wieloma innymi.


KUP BILET


Noclegi w Sopocie - są tutaj


Atrakcje turystyczne Sopotu - są tutaj