CSIO 5* Sopot 2023 - Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach

  • termin : 15 Czerwca 2023 - 18 Czerwca 2023
  • miasto : Sopot
  • ulica : Polna 1
  • miejsce : Hipodrom Sopot
  • www : http://www.csio.sopot.pl
logo
A A

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że Fédération Equestre Internationale (FEI) przyznała Polsce prawo organizacji zawodów jeździeckich w najwyższej światowej randze 5*.


Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO 5* Zawody w skokach CSIO SopotSopot 2023 odbędą się w dniach 15 - 18 czerwca na sopockim Hipodromie.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu. Gwarantujemy niepowtarzalną atmosferę i niezapomniane emocje podczas śledzenia zmagań najwybitniejszych jeźdźców świata.


CSIO 5* Sopot 2023


Skrót CSIO pochodzi z języka francuskiego - oficjalnego języka Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI - i w rozwinięciu brzmi: „Concours de Saut International Officiel”. W tłumaczeniu na język polski  oznacza: „Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach”. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w Polsce w 1927 roku. Od 2009 roku, Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOTpo krótkiej przerwie, Sopot jest ponownie gospodarzem tego wydarzenia.


Elita zawodników w skokach przez przeszkody zaprezentuje się widzom w 11 konkursach. Jak co roku sporych emocji dostarczy Puchar Narodów FEI Longines Nations Cup Jumping, gdzie czteroosobowe zespoły będą rywalizować drużynowo pokonując tor przeszkód o wysokości 150 cm. Konkurs ten podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym liczy się czas i precyzja przejazdu. W najlepszej sytuacji będzie drużyna, w której wszyscy zawodnicy pokonają parkur bez strącenia przeszkód. Do drugiego nawrotu przystąpi tylko osiem drużyn, które uzyskały najlepszy wynik i to właśnie one powalczą o tytuł najlepszej drużyny CSIO5* w Sopocie.

CSIO5* to nie tylko wielkie wygrane i sport przez duże "S". TKolejowy Odjazd SOPOTo także liczne pokazy i atrakcje dla publiczności, które sprawią, że ten czerwcowy weekend na długo zapadnie w jej pamięci.


Na podziwiających sportowe zmagania czekają w specjalnej strefie food trucki, sklepy jeździeckie, stoiska polskich projektantów oraz słodkości i zabawy dla najmłodszej publiczności.


PROGRAM: www.csio.sopot.pl


Hipodrom Sopot - to jeden z trzech w Polsce torów wyścigów konnych. Najstarszy - już ponad 120 letni - i najmniejszy, blisko 39 hektarowy obiekt posiada trzy bieżnie, z których najdłuższa, zewnętrzna, ma długość 1850 metrów.


Skoki przez przeszkody odbywają się z udziałem różnych konstrukcji o wysokości od 140 cm. Najwyższe przeszkody sięgają nawet ponad dwóch metrów. Oficjalny rekord świata w tej dziedzinie ma już ponad 70 lat i wynosi 247 cm.


★ Atrakcje turystyczne Sopotu - są tutaj
★ Najciekawsze imprezy w pomorskim - są tutaj


Zapraszamy na Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody Sopot 2023