TOP OF THE TOP Festival Sopot 2018

  • termin : 14 Sierpnia 2018 - 16 Sierpnia 2018
  • godzina : 19.30
  • miasto : Sopot
  • ulica : Moniuszki 12
  • miejsce : Opera Leśna
  • bilety : 70 - 400 zł
  • www : http://www.operalesna.sopot.pl
logo
A A

TOP OF THE TOP Festival Sopot 2018 to trzydniowe wydarzenie, które odbędzie się w jednym z najbardziej kultowych muzycznie miejsc w Polsce - Operze Leśnej.

Pierwszy dzień festiwalu w Operze Leśnej to hołd w stronę muzyki lat 80. i 90. W koncercie "Forever Young" na sopockiej scenie pojawią się polscy i zagraniczni twórcy którzy wykonają swoje największe przeboje.

Ukoronowaniem wspomnień będzie jubileusz 35lecia wydania pierwszej płyty zespołu Lady Pank który pojawi się w Sopocie z gośćmi by przypomnieć największe przeboje z debiutanckiej płyty. Kolejnym punktem pierwszego dnia festiwalu będzie koncert #iLOVE w którym wystąpią polscy wykonawcy z najpiękniejszymi piosenkami o miłości.

Drugi dzień festiwalu to koncert #iDANCE z największymi tanecznymi utworami. W tanecznym klimacie będziemy świętować również jubileusz zespołu BLUE CAFE. Ponadto zapraszamy do koncertu "TOP OF THE TOP" w którym wystąpią zagraniczni artyści ze swoimi światowymi przebojami.

Ostatni dzień Festivalu to ukłon w stronę historii muzyki w Operze Leśnej : "The best of Sopot". Wraz z orkiestrą przypomnimy artystów którzy debiutowali na scenie w Sopocie i zdobywali na niej nagrody Bursztynowego Słowika. Zabrzmią również ponadczasowe utwory największych światowych gwiazd które wystąpiły na deskach Opery Leśnej. W czwartek będziemy obchodzić dwa jubileusze: 40-lecie zespołu BAJM - gdzie usłyszymy największe przeboje zespołu. Drugi jubileusz to święto zespołu BIG CYC - Skiba wraz z zespołem zaproszą do Opery wyjątkowych gości.


............................................................................................................................

Opera Leśna w Sopocie to jeden z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie, którego historia sięga 1909 roku. U źródła jej powstania spoczywa idea stworzenia w Sopocie miejsca unikatowego, doskonałego pod względem akustycznym teatru pod gołym niebem, będącego z jednej strony „świątynią sztuki”, z drugiej - atrakcją przyciągającą do Sopotu tłumy kuracjuszy.

Bogata, ponad stuletnia historia obiektu, pokazuje, że zamysł jego twórców przez kolejne dekady był realizowany z powodzeniem. Na deskach Opery Leśnej organizowano monumentalne spektakle teatralne i operowe, festiwale muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz koncerty międzynarodowych gwiazd estrady.


Opera Leśna to jedna z największych i najpiękniejszych atrakcji Sopotu. ZAPRASZAMY :-)